Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010  (Przeczytany 115259 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #150 dnia: 28 Sie 2010, 07:28:44 »
Osobom nie umiejącym czytać wykresów, przypominam ważne równanie że
1 rowerzysta = 2 pedały  ;) :)

Wczoraj na Masie po pewnym radosnym okrzyku kolesia z samochodu doszliśmy do wniosku, że samochodziarze są bardziej spedaleni niż rowerzyści, gdyż 3 pedały > 2 pedały :)
AdrianSocho

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #151 dnia: 28 Sie 2010, 07:30:43 »
Chciałbym BARDZO GORĄCO PODZIĘKOWAĆ osobie, która została na końcu w okolicach Warszawskiej i która pomogła mi w szybkiej wymianie dętki w tylnym kole - WIELKIE DZIĘKI (i piwo czeka ;-) ). (niestety nie kojarzę kto to, ale na pewno ktoś z Organizatorów :D )

Dobra, rozumiem aluzję, już od miesięcy zbieram się żeby przygotować krótkie info o tym, kim jest i co robi Mechanik Masy Krytycznej. A Ciebie mogę pochwalić i postawić jako przykład Wzorowego Rowerzysty, który wozi ze sobą dętkę zapasową :)
AdrianSocho

Offline Sprężynka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #152 dnia: 28 Sie 2010, 08:27:47 »
to była pierwsza ale nie ostatnia masa super nawet deszcz był spoko wielki podziw dla organizatorów może mnie też przegarniecie?pozdrawiam A :)

Offline Leśman94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #153 dnia: 28 Sie 2010, 08:45:14 »
Ja niestety musiałem zrezygnować dokładnie w połowie trasy :( z powodu stale spadającego powietrza w tylnym kole (pompkę miałem, ale mi się rozleciała w czasie gorączkowego pompowania ::) ). Wsiadłem na pętli w Niedźwiadku w 401 i wróciłem prosto do domciu. Organizacja - 8) , uczestnicy - :) , kierowcy - >:( , czyli normalka ;) .

Offline Midziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #154 dnia: 28 Sie 2010, 08:47:53 »
A mi się masa podobała. Tylko, ze dopiero teraz wróciłem do domu od skelera ;P

Ale kto nie odprowadził rikszy i nie wie co było niech żałuje.

Żałujcie, żałujcie ! Chociaż w pięciu spokojnie daliśmy radę  ;) w 1,5h z ZM do Konstancina...nie raz osiągając prędkość ponad 30 km/h.  ;D

A zdjęcia z Dubaju - świetne.

Też wróciłem po 7.00  :P praktycznie 16h na rowerze.

Trauer

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #155 dnia: 28 Sie 2010, 09:04:43 »
masz w galerii zdjęcie tej pani na wrotkach

to jest gdzies jakas galeria z wczorajszej masy?

Woydzio

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #156 dnia: 28 Sie 2010, 10:27:37 »
Chciałbym BARDZO GORĄCO PODZIĘKOWAĆ osobie, która została na końcu w okolicach Warszawskiej i która pomogła mi w szybkiej wymianie dętki w tylnym kole - WIELKIE DZIĘKI (i piwo czeka ;-) ). (niestety nie kojarzę kto to, ale na pewno ktoś z Organizatorów :D )

Dobra, rozumiem aluzję, już od miesięcy zbieram się żeby przygotować krótkie info o tym, kim jest i co robi Mechanik Masy Krytycznej. A Ciebie mogę pochwalić i postawić jako przykład Wzorowego Rowerzysty, który wozi ze sobą dętkę zapasową :)
To jak mnie pochwalisz? Wożę trzy zapasowe dętki :)
Masa ogólnie fajna, dwa zgrzyty to jeszcze nie tragedia.
Woydzio

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #157 dnia: 28 Sie 2010, 10:31:05 »
Przykro mi bardzo że zostałem zmuszony do wzięcia biernego udziału w tym żenującym popisie Skelera. Było to płytkie i bardzo bardzo niepotrzebne. Popieram Dextera.
No właśnie... Trąbię od kilku lat, że masa powinna być apolityczna i trzymać się jak najdalej od propagowania jakichkolwiek poglądów politycznych. Być może, wielu z nas indywidualnie posiada określone poglądy, ale niech je wygłasza na innych, przeznaczonych do tego forach. Tutaj zajmujmy sie troską o ścieżki rowerowe, stwarzaniem warunków do bezpiecznej jazdy na rowerze.
Jak ktoś chce defilować z flagami OP, LSD albo PSi niech sam zbierze 2 tysiące chętnych i poprowadzi ich w imię głoszonych przez siebie idei, a nie podłącza się jak g... do płynącego okrętu.
Masa wolna od polityki!!!
Tak na marginesie uwaga do Skelera, którego lubię i bardzo szanuję za ogromny wkład w tworzenie masowych przejazdów. Fakt, że jesteś niezaprzeczalnym liderem WMK nie powinien zbyt pochopnie jednoosobowo upoważniać Cię do dysponowania rikszą, sprzętem nagłośnieniowym, znakiem firmowym masy i w ogóle przejazdem masowym w tylko przez siebie wybranym celu bez jakiejś konsultacji, zgody innych osób. Takie sytuacje się zdarzają a moim zdaniem powinny zostać wyeliminowane, należy wypracować pewne procedury bardziej zbiorowego podejmowania decyzji. Masa to nie jest niczyj prywatny folwark...
Dokładnie to samo dotyczy zarabiania kasy. Jeśli dowiem się, że ktoś podpisał umowę, wziął kasę za przygotowanie, organizację jakiejś imprezy z wykorzystaniem WMK lub w oparciu o masę krytyczną, pierwszy to ujawnię i postaram się, żeby taka osoba wyleciała z hukiem z tego środowiska. Nasz ruch istnieje z powodzeniem tak długo i cieszy się tak dużym autorytetem społecznym również a może przede wszystkim dlatego, że wszyscy działamy tutaj ZA DARMO.
I tak powinno pozostać, inaczej pokłócimy sie o kasę, wpływy w telewizji, popularność... I to będzie koniec masy.
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline cezares

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #158 dnia: 28 Sie 2010, 11:21:07 »
Bardzo fajny przejazd - sprawny, płynny. Brawa dla zabezpieczenia i organizatorów. Choć trochę deszczu było, jedna z lepszych mas ostatnimi czasy.

ten URSUS chyba jednak ma cos w sobie ;-)
zeszloroczny ursus rowniez bardzo milo wspominam
to wlasnie w tym kierunku slychac ze WMK ma organizatorow i naglosnienie no i wyjatkowo bogate zabezpieczenie wczoraj.
jak zobaczylem te zielone kamizelki przed riksza (ilosc)....fiuuu fiuuuu
BRAWO i DZIEKUJE za tak udana mase organizatorom, zabezpieczeniu i uczestnikom.
CEPOM jezdzacym po chodnikach natomiast mowie DOSC

Pozdrawiam
-=-pOzDRaWiAM-=-

Dominbik

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #159 dnia: 28 Sie 2010, 12:35:14 »
Ten 5latek na tym małym czerwonym rowerze do końca nie dojechał. Widziałem po drodze że z tatą zatrzymali się na przystanku na autobus. W Ursusie jeden nawalony koleś stanął na środku, wyciągnął ręce w dwie strony i stał blokując. Nie brakowało dużo a użył by siły w stosunku do innych, polecenie organizatorów objechałem i jechałem dalej, potem chyba na końcu zajęła się nim policja.
« Ostatnia zmiana: 28 Sie 2010, 13:39:39 wysłana przez Dominbik »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #160 dnia: 28 Sie 2010, 13:15:13 »
Ha, mój pierwszy raz z zabezpieczeniem :) Ciekawe doświadczenie, stać z lizakiem i zatrzymywać samochody :) Albo mam dobre podejście, albo dużo szczęścia, bo trafiałam na samych miłych, kulturalnych ludzi. Jak mówiłam, żeby czekali, to czekali, jak sugerowałam zgaszenie silnika, to gasili, nikt nie nie próbował mnie przejechać.
Nawet jeden kierowca [!] powiedział, że gdyby wiedział wcześniej, to też by na Masę przyjechał. Zaprosiłam na następną, poczęstowałam ulotką, może będzie :)
I pewna pani o kulach mówiła, że pięknie wyglądamy i że też by chciała z nami pojechać, no ale niestety, nogi nie pozwalają.

Offline cameledon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #161 dnia: 28 Sie 2010, 13:33:15 »
to jest gdzies jakas galeria z wczorajszej masy?
galeria

Ale kto nie odprowadził rikszy i nie wie co było niech żałuje.
No niestety po dojechaniu na Nowogrodzką i rozmontowaniu rikszy zacząłem zasypiać na stojąco. Jeszcze jak bym miał wracać o 7 do domu...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #162 dnia: 28 Sie 2010, 13:35:53 »
No i wykład jakiś komuś robiłaś o przyczepkach rowerowych, czy jakoś tak.
Savil, czy w dobie bioinżynierii dało by się ciebie sklonować tak razy cztery :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Midziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #163 dnia: 28 Sie 2010, 13:51:44 »
Ten 5latek na tym małym czerwonym rowerze do końca nie dojechał. Widziałem po drodze że z tatą zatrzymali się na przystanku na autobus.

Jak najbardziej dojechał do końca...
Czy zatrzymanie się na przystanku autobusowym zakazuje dalszej jazdy ? eliminuje z Masy ?
Mnie też się czasami zdarza zatrzymać na przystanku, ale mimo to kontynuuję jazdę w peletonie.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #164 dnia: 28 Sie 2010, 14:27:11 »
No i wykład jakiś komuś robiłaś o przyczepkach rowerowych, czy jakoś tak.
Savil, czy w dobie bioinżynierii dało by się ciebie sklonować tak razy cztery :D

A robiłam, zgadza się. :) W sumie sklonowanie mnie byłoby przydatne - więcej podobnie myślących ludzi na świecie i może zaczęto by produkować dłuższe spodnie, skoro tyle chętnych? ;D