Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010  (Przeczytany 115247 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

RatOfWar

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #135 dnia: 28 Sie 2010, 00:14:03 »
I widzicie, tak się baliście 'tęczowych' a chyba wcale nie przyjechali :D

Przyjechali, sam doprowadzilem grupe. I co, urwalo to komus od przyjemnosci cieszenia sie Masa?

Hermes

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #136 dnia: 28 Sie 2010, 00:19:49 »
Witam,
ja też byłem na masie pierwszy raz. Bardzo podobała mi się atmosfera, dobra organizacja i ładne dziewczyny na rowerkach ;-). Nie podobało mi się tempo, trzeba była czasami aż stawać w miejscu, choć jestem w stanie zrozumieć, że powodowane jest to tym, że nadążyć mają wszyscy, z dziećmi włącznie. Na pewno wybiorę się jeszcze raz, zapewne w październiku, bo 24 września mnie nie będzie i postaram się ściągnąć paru znajomych ze sobą.

Offline Max

  • Początkujący
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #137 dnia: 28 Sie 2010, 00:22:43 »
ps. max daj Emajla  to wyśle ci fotkę trochę nie wyraźna i od tyłu

nie no, ja bym właśnie wolał od przodu ;)
LEWA WOLNA!!!

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #138 dnia: 28 Sie 2010, 00:25:48 »
a co jakaś akcja była pod pałacem? niestety nie wiem bo się troszeczkę wcześniej odłączyłem

na poczatku jak masa jechala i mijalismy krzyz to ktos zaczal krzyczec zza barierek : ZABIERZCIE KRZYZ ! :)

Offline rutek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #139 dnia: 28 Sie 2010, 00:26:54 »
do qwerJA:
ja to wszystko wiem i rozumem. zawsze staram sie zostawiac miejsce z LEWEJ. to co piszesz jest potrzebne i oczywiste. Osobiscie irytuja mnie osoby, ktore bezmyslnie blokuja lewa strone i uniemozliwia przejazd zabezpieczenia a takze komentarze osob, ktorewysmiewaja haslo "LEWA WOLNA" (pierwszy raz na masie?)
powyzej odnioslem sie do czegos zupelnie innego (przeczytaj jeszcze raz moj post wyzej - dotyczyl jednorazowego hasla "PRAWA wolna")
jeszcze raz dzieki za wasz wysilek, prace i cierpliwosc.

biker

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #140 dnia: 28 Sie 2010, 00:29:58 »
Aha no niestety nie byłem przy tej sytuacji bo spóźniłem się chwilkę

RatOfWar

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #141 dnia: 28 Sie 2010, 00:31:31 »
Na przedmasowym ostatnio zaczely pojawiac sie glosy, zeby zostawiac takze troche miejsca po prawej i umozliwic zabezpieczeniu dostep do wyjazdow i przejsc po tej stronie - ale podejrzewam, ze nie od razu sie to wprowadzi. W kazdym razie dziekuje trzymajacym lewa wolna. : )

biker

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #142 dnia: 28 Sie 2010, 00:34:58 »
Może było by wygodniej dla organizacji ale nam uczestnikom masy pogorszyło by to spraw :P Tak jak np. dzisiaj jechaliśmy ul.świerszcza no to było trochę ciasno a co dopiero jak jeszcze z prawej trza by było zostawiać miejsce

Offline pingwin78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #143 dnia: 28 Sie 2010, 00:39:29 »
EEEE tam fajowo było i tyle, mimo paru dziwnych sytuacji w Ursusie i na powrocie za obr. krzyż ;) mimo że jakoś mnie to nie kreci to nawet sobie troszkę pozabezpieczałem :P 
Pogoda ekstra! Atmosferka rewelacja! No i to tyle  8)

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #144 dnia: 28 Sie 2010, 00:54:21 »
Przypominam, że WMK nie przychyla się ku konkretnej opcji politycznej oraz oraz ku konkretnemu wyznaniu lub też jego braku. Zdanie głoszone w czasie przejazdu jest ODBIERANE jako zdanie WMK.

A nasze cele - przypominam to:

    * zwrócenie uwagi na obecność rowerów w mieście, o czym często zapominają urzędnicy podejmując różne decyzje;
    * wykorzystywanie asfaltu jako podstawowej nawierzchni dróg rowerowych;
    * powstanie spójnej sieci wygodnych i bezpiecznych dróg rowerowych, przejezdnych dla wszystkich typów rowerów oraz towarzyszącej im infrastruktury (np. parkingi);
    * utrzymywanie głównych ciągów rowerowych w stanie przejezdności przez cały rok (w zimę ruch rowerowy nie maleje po przyjściu pierwszych mrozów, ale dopiero po silnych opadach śniegu, gdy ścieżki są nieprzejezdne);
    * większy udział rowerów w ruchu ulicznym.

Nasze cele realizujemy poprzez:

    * organizację comiesięcznych przejazdów integrujących środowiska rowerowe oraz użytkowników innych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni, do czasu, kiedy sieć dróg rowerowych w Warszawie zapewni równie przyjemną i bezpieczną jazdę rowerem jak podczas naszych przejazdów;
    * zgromadzenie na naszych imprezach jak największej liczby osób;
    * promocję roweru jako środka transportu;
    * propagowanie bezpieczeństwa na drodze;
    * lobbowanie na rzecz tworzenia dobrej infrastruktury rowerowej;
    * budowanie dobrych relacji między Policją i Strażą Miejską, a rowerzystami;
    * budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez tworzenie grup lokalnych mających na celu realizowanie idei Masy;
    * animowanie i aktywizowanie lokalnej społeczności;
    * wspieranie i udział w innych imprezach prorowerowych;


Marcin Myszkowski zwany "Skelerem" - najwidoczniej rzadko zagląda na stronę WMK bo celem lansu użył sprzętu WMK do wygłoszenia swojego PRYWATNEGO ZDANIA - wkurzając ludzi pod krzyżem (jacy potrafią być - już wiemy) oraz obrażając urząd Prezydenta RP ("może przybijemy tu nagą postać ludzką osoby odpowiedzialnej za to że krzyż dalej stoi" - i tu pada nazwisko).

W momencie gdy przejmuję mikrofon i chcę przekazać WAM komunikat w jakim celu jeździmy co miesiąc i że "że WMK nie przychyla się ku konkretnej opcji politycznej oraz oraz ku konkretnemu wyznaniu lub też jego braku" itp. - Skeler wyłącza mi dwukrotnie mikrofon.

Wiec APELUJĘ DO WAS - ludzi z świadomością czym to może skutkować w przyszłości: "Zdanie pojedynczej osoby w tłumie - puszczone w eter - jest zdaniem tłumu"

By nie skończyło się to delegalizacją masy i rozjeżdżaniem rowerzystów przez osoby zaangażowane religijnie w obronę krzyża. Co najmniej.

Pozdrawiam i dziękuję za przejazd.
Przepraszam za człowieka który nie potrafi używać mikrofonu dla propagowania masy.
Szkoda że nami się także zasłania. Bo nie wszedł w tłum i nie powiedział tego TAM -> za barierkami.
« Ostatnia zmiana: 28 Sie 2010, 00:57:19 wysłana przez DeXteR »

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #145 dnia: 28 Sie 2010, 00:58:23 »
Chciałbym BARDZO GORĄCO PODZIĘKOWAĆ osobie, która została na końcu w okolicach Warszawskiej i która pomogła mi w szybkiej wymianie dętki w tylnym kole - WIELKIE DZIĘKI (i piwo czeka ;-) ). (niestety nie kojarzę kto to, ale na pewno ktoś z Organizatorów :D )

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #146 dnia: 28 Sie 2010, 01:11:04 »
Przykro mi bardzo że zostałem zmuszony do wzięcia biernego udziału w tym żenującym popisie Skelera. Było to płytkie i bardzo bardzo niepotrzebne. Popieram Dextera.

Mieliśmy być apolityczni, czasem sobie żartujemy ale w zakresie dotyczącym ścieżek rowerowych a udzielanie się w tym absurdalnym sporze o krzyż więcej nam przyniesie szkody niż pożytku.

Mimo że osobiście uważam że on powinien stamtąd zniknąć to głosuję za tym sam i nie wciągam w to masy.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #147 dnia: 28 Sie 2010, 01:17:30 »
Dexie, Skelerze
Podobno macie jakieś własne wewnętrzne forum do prowadzenia tego typu dyskusji :-X :-X
Atmosfera była było podobno fajna, więc po co ją psujecie i robicie za V kolumnę WMK. :-X :-X :-X :'( :'( :'(

Tomek. Przeczytaj moją wypowiedź, zastanów się, przeczytaj raz jeszcze - i zwróć uwagę że kieruję swoją wypowiedź tak samo jak Jojek - do UCZESTNIKÓW MASY nie tylko zabezpieczenia. SKELER się nie wypowiedział tutaj - TO JOJEK.

Czytaj UWAŻNIE
« Ostatnia zmiana: 28 Sie 2010, 01:20:04 wysłana przez DeXteR »

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #148 dnia: 28 Sie 2010, 01:23:23 »
nie no, ja bym właśnie wolał od przodu
To musisz poczekać. ;) W niedzielę pewnie wrzucę zdjęcia. ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #149 dnia: 28 Sie 2010, 07:13:17 »
A mi się masa podobała. Tylko, ze dopiero teraz wróciłem do domu od skelera ;P

Ale kto nie odprowadził rikszy i nie wie co było niech żałuje.