Autor Wątek: Konsultacje społeczne w sprawie parku Korotyńskiego  (Przeczytany 3456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Konsultacje społeczne w sprawie parku Korotyńskiego
« dnia: 21 Sty 2010, 12:09:04 »
http://www.urzadochota.waw.pl/page/index.php?str=705

Przedstawiamy Państwu koncepcję modernizacji parku Korotyńskiego, położonego na terenie dawnych fortów na Rakowcu. Celem opracowania jest uporządkowanie parku i uatrakcyjnienie jego programu rekreacyjnego, ale przede wszystkim wydobycie walorów krajobrazowych i historycznych, wynikających z obecności na tym terenie relatywnie dobrze zachowanych pozostałości Punktu Oporu Rakowiec fragmentu fortyfikacji XIX-wiecznej Twierdzy Warszawa.

Koncepcję w prezentowanym Państwu kształcie przygotowała firma Pleneria Sp. z o.o. w listopadzie 2009 r., na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ochota. Opracowanie zostało zaakceptowane przez ochockich radnych i uzyskało pozytywną opinię Stołecznego Konserwatora Zabytków, który, zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Rakowca, pełni nadzór konserwatorski nad całym terenem parku.

Szczegóły opracowania zaprezentują i ewentualne wątpliwości wyjaśnią jego autorzy podczas otwartego spotkania z mieszkańcami. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 21 stycznia 2010 r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 264 im. Gabrieli Mistral na ulicy W. Skorochód-Majewskiego 17.

W planach można odnaleźć również drogę pieszorowerową...

Wizualizacje:
http://www.urzadochota.waw.pl/page/index.php?str=706
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/