Autor Wątek: Rozbudowa Światowida do przekroju 2x3 - powiedz głośno NIE  (Przeczytany 4983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niechcemyautostrady

 • Początkujący
 • Wiadomości: 2
  • Nie chcemy autostrady Światowida
Moi drodzy. Nie wiem jaka jest świadomość problemu ale wiem, że wiele osób nagle przeciera oczy bo dotarło do nich, że oprócz tramwaju wzdłuż Światowida miasto chce nam ufundować "autostradę" o przekroju 2x3 pasy. Powołaliśmy więc inicjatywę na Facebooku Nie dla "autostrady" Światowida. Została przygotowana petycja. Po Tarchominie i Nowodworach będą się odbywały zbierania podpisów. Możecie spotkać taką osobę na swojej drodze - podpiszcie proszę wtedy naszą petycję. Domagamy się realizacji tej drogi co najwyżej w przekroju 2x2 czyli analogicznie do KEN na Ursynowie. Póki co proponujemy ZTM aby na razie zrezygnował z drugiej jezdni a dobudowy drogi 2x2 powrócił w przyszłości. Wzdłuż drogi tej są chodniki i ścieżki rowerowe. W wolnym czasie porusza się tam wiele spacerujących i rowerzystów. Czy jeżdżenie wzdłuż Modlińskiej BIS będzie takie przyjemne - na pewno nie. Czy Tak szeroka droga poprawi wyjazd na trasę mostu północnego - na pewno nie a korek, który dziś nie jest naprawdę korkiem (ok 300 metrów) będzie miał szansę znacznie się wydłużyć gdyż więcej samochodów w tym samym czasie dojedzie do niedrożnych węzłów drogowych.

Prosimy Was o wsparcie. Informacje o naszej akcji oraz o zbieraniu podpisów pod petycją znajdziecie - https://www.facebook.com/niechcemyautostrady

Prosimy również o pomoc w promocji naszej akcji, także poza Białołęką - im będzie o nas głośniej tym mamy większe szanse na wygranie.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2014, 09:33:27 wysłana przez niechcemyautostrady »

Offline Raffi

 • Uzależniony od forum ;-)
 • ****
 • Wiadomości: 6 530
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozbudowa Światowida do przekroju 2x3 - powiedz głośno NIE
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwi 2014, 13:12:39 »
Świadomość spora, problem znany od kilku lat.

Szczerze współczuję mieszkańcom Tarchomina i Nowodworów - kupowali i wciąż spłacają mieszkania, które po wytyczeniu trasy stracą na wartości z powodu hałasu, smrodu, korków i zapewne lasu ekranów. Już nie mówiąc o tym, że kupowali je przy spokojnej uliczce, a dostaną 6 pasów ruchu, przez które ciężko będzie nawet przejść w poprzek.

Wybory za pasem, warto przepytać polityków (ale nie tych dzielnicowych, tylko tych, którzy decydują realnie o tej trasie) jak się zapatrują na ten problem. Może znajdzie się taki kandydat, który obieca nie robić tej trasy, a jednocześnie ma szansę wygrać i obietnicę wcielić w życie. Bo administracyjnie to już chyba nie da się zatrzymać budowy I etapu - tego do Mehoffera. Tylko politycznie można jeszcze coś wywalczyć.

Za to dalej może się jeszcze coś udać. Tam na Winnicy był dość zdecydowany opór (oprotestowywano decyzję OOŚ) i argumenty w postaci chronionych wydm, drzew do wycinki, której możnaby uniknąć itp. Zresztą dlatego właśnie podzielono trasę na dwa etapy - potem przy drugim będą wołać że "to tylko kontynuacja" czy że "przecież trasa nie może się tak urywać nagle". Walczcie z tym!

A podpisać petycję na Tarchomin to się chyba nawet przejadę. Dlaeko nie mam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline niechcemyautostrady

 • Początkujący
 • Wiadomości: 2
  • Nie chcemy autostrady Światowida
Odp: Rozbudowa Światowida do przekroju 2x3 - powiedz głośno NIE
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwi 2014, 14:39:21 »
Do HGW pismo napisa, do burmistrza również. Burmistrz uważa, że rozgrywamy kampanię przedwyborczą. Wyzwał nas od popleczników Guziała i WWS - "Tak w ramach odkłamywania propagandy przedwyborczej uprawianej przez popleczników Guziała i Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej".

Póki co chcemy temat nagłośnić. Zbieramy również podpisy pod petycją do HGW i czekamy na rozwój wydarzeń. Media, które nami się dotychczas zainteresowały to media lokalne o raczej małym zasięgu. Żadna Gazeta czy TVN, które niezależnie od stosunku do nich są mediami opiniotwórczymi nawet z nami się nie skontaktowały.

Petycję mogą podpisywać mieszkańcy Warszawy, nie tylko Białołęki. Co więcej powinno ich to interesować bo inwestycje są realizowane z naszych podatków. Jeśli ktoś chce pomóc to wzór petycji jest do pobrania tutaj:
https://app.box.com/s/uh31dp237h7kclawv7ok

Jeśli ktoś zebrałby podpisy w innej dzielnicy to można je przekazać po kontakcie mailowym pod adresem luthien25@wp.pl lub niechcemyautostrady@gmail.com