Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 878039 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tanawis

 • Uczestnik
 • **
 • Wiadomości: 180
 • Płeć: Mężczyzna
 • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2715 dnia: 04 Lut 2015, 21:37:52 »
A ja jestem zdania, że zasad oficjalnej Nocnej Masy Krytycznej nie należy zmieniać.

I wkrótce napiszę - dlaczego  :) .
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline Petro4_

 • Uzależniony od forum ;-)
 • ****
 • Wiadomości: 649
 • Płeć: Mężczyzna
  • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2716 dnia: 04 Lut 2015, 22:04:07 »
Po co zmieniać zasady masy oficjalnej, skoro proponowane przez Juro zmiany mieszczą się w formule nocnej masy nieoficjalnej!!??
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Mbaran

 • Uczestnik
 • **
 • Wiadomości: 187
 • Płeć: Mężczyzna
 • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2717 dnia: 05 Lut 2015, 02:48:35 »
Cześć.

W zasadzie nie dziwię się tym, którzy słysząc "zmiany" trochę panikują. Panikują, bo nie wiedzą o co chodzi. A nie wiedzą dlatego, bo nie uczestniczyli zapewne aktywnie przez conajmniej ostatni rok w życiu NMK. Racja. Być może jest w tym nasza wina, że nie rozstrzygaliśmy wszystkich kwestii spornych, spraw organizacyjnych, praktycznych i wszystkich pierdół na publicznym forum masy. Ba! Nawet tego specjalnie unikaliśmy. Unikaliśmy po to, aby zrobić wspólnie dobrą imprezę dla ludzi i oszczędzić im lektury bezsensownych dyskusji, kłótni, często prowadzonych przez osoby mające blade pojęcie zarówno o praktycznym aspekcie takich przejazdów jak i dobrym stylu wypowiadania się. To jest po prostu zniechęcające.

Założyliśmy swoją grupę dyskusyjną i tam, wszyscy chcący aktywnie zaangażować się w funkcjonowanie i prowadzenie NMK mogli się wypowiedzieć. Chcący aktywnie, czyli Ci, którzy przyszli i powiedzieli, że chcą coś robić, mieli pomysły, wizję, a przede wszystkim tyle odwagi żeby podejść i rzeczowo porozmawiać zamiast stać cicho a w domu wylewać gorzkie żale bijąc w forumową klawiaturę tak szybko, że często miszjąc lytrki.

Po każdym przejeździe analizowaliśmy to, co nam się udało i to, w czym daliśmy ciała. Poprawialiśmy to co nam nie wychodziło. Nauczyliśmy się dochodzić do kompromisów dla dobra całej imprezy, odkładając na bok swoje prywatne ambicje i jedyne słuszne pomysły. Zastanawialiśmy się, co było kiedyś w NMK, czego nie ma teraz. Że ludzie przestają jeździć, że jest dramat. Myśleliśmy też na temat działań "naszych poprzedników". Wyciągaliśmy wnioski. Nie jesteśmy idealni i zapewne, jak każdy człowiek, nigdy tacy nie będziemy. Ale po zakończeniu roku 2014 mogę powiedzieć, że na pewno jesteśmy zorganizowani, a to jest chyba kluczowy element, jeżeli chcemy ten "event" rozwijać. Zorganizowani i nie zamknięci. Każdy może coś zaproponować, przedstawić swój pomysł. Z tym, że teraz nie dzieje się to w formie wycieczek osobistych, publicznych pseudo-dyskusji, które kończyły się zawsze fiaskiem. Wysłanie prywatnej wiadomości, mejla, SMSa nie jest trudne. I niech nikt nie mówi, że jest problem z odnalezieniem kontaktu.

Drobne zmiany, zwłaszcza sposobu prowadzenia przejazdu, ustaliliśmy stopniowo na przestrzeni minionego roku. Efekty? Nie wymyśliłem ich wczoraj wracając do domu. To twarde liczby. Liczba uczestników znacząco wzrosła, często zbliżając się lub nawet przebijając liczbę 100 osób. To dowód na to, że ludziom to sie po prostu podoba i chcą w tym uczestniczyć.

Ale stop. Czy można jakość przejazdu, radość z niego płynącą i cały rozwój takiego wydarzenia zamknąć w liczbach? W liczbie uczestników? Kilometrów? Średniej? Naszym zdaniem nie. Poza ogólnymi hasłami (słusznymi) jak "popularyzacja jazdy nocą" czy "nie bój się jeździć jezdnią" postawiliśmy na ludzi. Żeby ze sobą rozmawiali, żeby się poznawali, żartowali. Żeby to była dobra alternatywa dla wyjścia na kilka browarów do pubu przy rondzie z palmą. I to się po prostu udaje. Widać w tym potencjał, więc będziemy robić tak dalej, z tym, że coraz lepiej.

To, że forum masy nie stało się głównym jądrem całego systemu? Jest z nami coraz więcej młodych ludzi, poznajemy się, wymieniamy kontakty. Facebook jest dużo lepszym środkiem komunikacji z nimi, czyli z większością uczestników. Dodam, że aby czytać i być na bieżąco ze stroną NMK na Facebook'u wcale NIE TRZEBA mieć konta na tym portalu. Wystarczy kliknąć na podany gdzieś wyżej link i potraktować go jak każdą inną stronę, jeżeli z jakichś powodów ideologicznych nie można podejść do tego normalnie. Inna sprawa, że na forum w kwestii NMK wypowiadają się i tak tylko stali bywalcy.

"Weźmy się i zróbcie"
To hasło raz na jakiś czas spotykam na tym forum w formie odpowiedzi na roszczeniowe posty. My się wzięliśmy i robimy. Robimy coraz lepiej. Przynosi to coraz lepsze efekty. I nie robimy tego od wczoraj. Nasze działania to na prawdę przemyślane decyzje, biorące pod uwagę realny całokształt takich przejazdów.

Dziwi mnie to, że burzę wywołuje post o zmianie godziny, która też nie jest jakimś chwilowym kaprysem a przemyślaną decyzją kształtującą się na przestrzeni wielu miesięcy. Zmiany na dobre przeprowadzone w zeszłym roku w dużej mierze były znacznie poważniejsze niż zmiana godziny spotkania. A jednak burzy nie było. Za to przyjeżdżało coraz więcej osób, a najważniejsze - coraz więcej osób zostało, zapraszało znajomych i są z nami do dziś.

Rozumiem, że Ci, którzy nie uczestniczą w życiu NMK patrząc na to z boku mogą mieć pewne obawy. Będziecie mieli je tak długo, dopóki nie przyjedziecie i nie zobaczycie. A jeżeli nadal będziecie je mieli to przynajmniej wasza ocena będzie bazowała na jakichś faktach i będziecie traktowani jako poważni partnerzy do dyskusji na dany temat.

Wzięliśmy się, zorganizowaliśmy i zamierzamy tak prowadzić swoją działalność, bo to po prostu działa. Nie zmienimy tego obojętnie czy z nazwą "krytyczna" w nazwie czy nie. Z tego co wiem, JERAL dostał wolną rękę do spraw "organizacyjnych" NMK, więc nie rozumiem w czym problem?

Nigdy nie będzie tak, że będzie pasowało wszystkim. Tak już wygląda nasz świat. Ale jeżeli mamy wybierać pomiędzy zadowoleniem kilku średnio aktywnych gości wylewających żale na forum masy, a rozwijającą się grupą młodych ludzi, którzy przy okazji poznają uroki jazdy rowerem i wszystko z tym związane to co mamy wybrać? Dla mnie wybór jest oczywisty.

Tym postem chciałem nakreślić moje, chociaż domyślam się, że nie tylko, stanowisko w tej sprawie. Jeżeli ktoś chciałby ze mną podyskutować na temat i wizje masy zapraszam na prywatną wiadomość na forum lub mateuszbaran@yahoo.com


Offline Tanawis

 • Uczestnik
 • **
 • Wiadomości: 180
 • Płeć: Mężczyzna
 • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2718 dnia: 05 Lut 2015, 08:12:28 »
Mbaran, cześć !
Lubię z Tobą rozmawiać i jeździć też. Więc wiem, że się nie obrazisz, jeśli Ci odpowiem w sposób żartobliwy :
Miło się czyta Twój post, bo jest napisany z sercem. Długi jest, ale konkretów w nim niewiele. I trochę tak, jak bym czytał artykuł w gazecie, co dziennikarzowi płaci od każdej szpalty. A jak bym chciał go streścić własnymi słowami, to mi wychodzi tak :
"Wzięliśmy się i zorganizowaliśmy się ( uff, jak było ciężko ) .
Wzięliśmy się i poszliśmy do pubu na piwo.
Bo przy płynach się dobrze gada, nawet do białego rana, yk !
I wydyskutowaliśmy sprawy, uff, które są bardzo proste."

A tak na poważnie, to :
planujecie zrobić event elitarny na gruzach i pod marką istniejącego dziś i "dobrze kiedyś samogrającego" eventu ogólnomasowego.

A ja tego nie akceptuję  -  bo to jest nieuczciwe !!!

Owszem, zróbcie coś nowego, lepszego.
Ale pod inną nazwą i w innym terminie  !!!
I żeby Wam się udało ( czego szczerze życzę ) - to zmieńcie rozprowadzającego  :) :) :) .
PS 1
Weźcie się zorganizujcie  -  i wymyślcie nazwę.
Chyba dacie radę ?
Ale żebyście się nie przepracowali, to podpowiem termin :
np.  3. sobota miesiąca.
PS 2
Serdecznie przepraszam.
Ale nie mogłem się powstrzymać, żeby  tego nie napisać   :)  .
« Ostatnia zmiana: 05 Lut 2015, 10:28:34 wysłana przez Tanawis »
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline biały

 • Uzależniony od forum ;-)
 • ****
 • Wiadomości: 600
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2719 dnia: 05 Lut 2015, 20:18:40 »
Czy wszyscy krytykujący "zepsucie tradycji" mogliby najpierw pojawiać się na Nocnych, żeby zobaczyć, dlaczego zmiany były potrzebne? Nie wiem nadal, jakie dokładnie są zmiany, ale dalsze funkcjonowania NMK w starej formie było problemem. To nie jest dzienna, gdzie jedzie się pod ochroną policji, jako kolumna, nie musząc nawet znać przepisów, z dosyć obfitym zabezpieczeniem obstawiającym wszystko w koło. Na nocnej na nawet paredziesiąt rowerów są 2-3 osoby faktycznie prowadzące przejazd i może kilka pomagających "z doskoku". Dopóki jechało parenaście znających się, doświadczonych rowerzystów, to nie było kłopotu. Ale przy dziesiątkach przypadkowych osób sprawa ma się troszeczkę inaczej.

Co do facebooka: na profilu NMK nie ma żadnych informacji oprócz tego, że start jest o 22, i niedziałającego linku do podstrony Masy. I 9 zdjęć - na 5 z nich jestem, więc to nie są "nowe" przejazdy. Nawet gdybym zaglądał na FB, to ostatnie, na co wpadnę, to czytanie w kółko tej samej informacji na wypadek, gdyby ktoś zmienił w niej jeden znak: czwórkę na dwójkę. Innych informacji brak. Potwierdziłem już wcześniej, że bardzo dobrze, że NMK reklamuje się na FB - do  ten serwis służy. Ale może jednak lepiej, żeby ważne informacje były dostępne przede wszystkim na stronie i forum Masy, a dopiero w drugiej kolejności gdzie indziej. Jeśli ktoś chce, może sobie wykupić reklamę NMK na dwie strony w Stołecznej. Fajny pomysł, ale nie kupuję Stołecznej, a strony z reklamami przeskakuję, więc wolę mieć tę informację w miejscu, które do tego służy.
« Ostatnia zmiana: 05 Lut 2015, 20:20:00 wysłana przez biały »

Offline kristi

 • Uczestnik
 • **
 • Wiadomości: 227
 • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2720 dnia: 05 Lut 2015, 21:00:36 »
Tanawis coś ty się tak nagle przejął, skoro od dawna nie jeździsz, a twoja grupa to już dawno sie rozpadła i na forum do niej od ponad roku nikt nie zagląda???
Szczerze "mówiąc" mało komu podobało się twoje "wyworzenie" za miasto z brakiem możliwości samodzielnego powrotu, jak już ktoś jechał musiał jechać do końca bo nie wiedział gdzie jest, a dokąd jechaliśmy było tajemnicą.

A na NMK przyjeżdżają ludzie ostatnio często z dziećmi w różnym wieku, jak sobie wyobrażasz takie wycieczki do nie wiadomo gdzie. Aktualnie nocna jeździ po wawie zachaczając o okolice z których każdy może się odłączyć w dowolnym momencie, i każdy trafi do domu.

A prędkość i długość trasy wcale nie są takie straszne skoro dzieci dają radę.
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline Petro4_

 • Uzależniony od forum ;-)
 • ****
 • Wiadomości: 649
 • Płeć: Mężczyzna
  • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2721 dnia: 05 Lut 2015, 21:52:02 »
A powiedz mi Kristi, kiedy miało miejsce takie wyworzenie przez Tanawisa na nocnej oficjalnej, ktore opisałaś. Ja mam dobrą pamięć i niczego takiego nie pamiętam. Za to pamiętam doskonale nocną mase do Wiązownej i ludzi wymyślających coraz to nowe przekleństwa na ogonie, którzy zapewne okazywali swe zadowolenie iż znajduja sie o 2  w nocy w miejscu gdzie dojeżdża jeden autobus co dwie godziny i pierwszy jest po 5  nad ranem. Wiec hipokryzje juz sobie darujmy w następnych postach.
« Ostatnia zmiana: 05 Lut 2015, 22:03:54 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Trupek

 • Uzależniony od forum ;-)
 • ****
 • Wiadomości: 731
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2722 dnia: 06 Lut 2015, 08:12:49 »
Mam prośbę, czy jest szansa by w jednym poście znalazły się zmiany i może krótkie uzasadnienie (tak z jedno zdanie) - tak jestem leniwy i nie chce mi się czytać przepychanek powyżej.
Jeżeli ekipa prowadząca nocną uważa, że zmiany wyjdą przejazdom na dobre to czemu nie spróbować. Przecież jeśli okaże się, że nie sprawdzą zawsze można wprowadzić nowe lub powrócić do starych.  Dobrze było by tylko gdyby informacja o zmianach była sygnalizowana całej ekipie Masy.

Offline vit

 • Moderatorzy globalni
 • ******
 • Wiadomości: 737
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2723 dnia: 06 Lut 2015, 09:35:26 »
Jeśli wolno mam jeszcze jedną propozycję:
Proponuję podać kontakt do osoby (osób) biorących odpowiedzialność za świeżo rozbujaną NMK na stronie:
http://www.masa.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=48
tak dla porządku.

Offline J3R4L

 • Uczestnik
 • **
 • Wiadomości: 174
 • Płeć: Mężczyzna
 • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2724 dnia: 06 Lut 2015, 10:26:34 »
Tak jak pisał trupek postaram się wszystko zamieścić w jednym poście.
Zmiany w NMK:
-Godzina przejazdu zmienia się na 22:00-Dzięki temu można, pojechać na NMK i wrócić do domu o przyzwoitej porze gdzie możesz sie jeszcze wyspać i wstać wcześnie.Jest to przemyślana, jednogłośna decyzja ludzi którzy za prowadzenie masy odpowiadają, ponad to zaakceptowana przez wielu stałych uczestników.
-Dzień pozostaje bez zmian(druga sobota miesiąca).
-Bierzemy udział w świętach okolicznościowych
-Trasy będą przebiegać w większości po Warszawie i na jej granicach(nigdzie daleko po to ,aby każdy z uczestników gdyby chciał mógł wrócić samodzielnie do domu)
Będę na przedmasówce z przygotowaną listą wtedy porozmawiamy jak ludzie,na forum dochodzi często do nie potrzebnych kłótni  choćby przez to że ktoś źle przeczyta lub źle coś zrozumie do tego dochodzą FAPACZE  swoich klawiatur którzy robią dym.Tym osobą z przyjemnością ogłaszam ,że na wasze wypowiedzi jestem kompletnie głuchy.
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline vit

 • Moderatorzy globalni
 • ******
 • Wiadomości: 737
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2725 dnia: 06 Lut 2015, 10:40:16 »
tak dla rozluźnienia atmosfery
Tak jak pisał trupek postaram się wszystko zamieścić w jednym poście.
Zmiany w NMK:
-Bierzemy udział w świętach okolicznościowych
eee........ale....      zwykle święta okolicznościowe zwykle są w dzień   :) :) :) :) :P
choćby przez to że ktoś źle przeczyta lub źle coś zrozumie do tego dochodzą FAPACZE  swoich klawiatur którzy robią dym.Tym osobą z przyjemnością ogłaszam ,że na wasze wypowiedzi jestem kompletnie głuchy.
czy jeżeli z czyjejś klawiatury nie poszedł dym, znaczy się, że jeszcze nie jest FAPACZE-m ?

Offline Raffi

 • Uzależniony od forum ;-)
 • ****
 • Wiadomości: 6 530
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2726 dnia: 06 Lut 2015, 10:49:52 »
Ja tylko dodam, że mnie Biały w zasadzie przekonał. Jak Trupek nie ma nic przeciwko, to też tylko czekam na listę zmian - bo musze wiedzieć co konkretnie zmienić oprócz godziny.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Giewont

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 55
 • Płeć: Mężczyzna
 • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2727 dnia: 06 Lut 2015, 15:09:32 »
Od wielu lat jedną z głównych zasad tzw. "oficjalnej" Nocnej Masy było trzymanie się w granicach miasta. I teraz chcecie to zmieniać, 'grupo trzymająca obecnie NMK', bo co... bo Wam jest nudno ? (padło takie zdanie, w którymś poście kilka stron temu). A co z osobami, które na NMK może i pojawiają się rzadziej albo pojawią się po raz pierwszy, przekonane do tej pory przez wyrobioną od lat zasadę, że mogą w razie czego z każdego punktu trasy wrócić łatwo do domu ? No nie wiem czy to zadziała jako podbicie frekwencji. Nie mówiąc o tym, że po prostu zmiana wg swojego widzi mi się, albo nawet widzi mi się grupki, która akurat kiedyś tam na NMK przyjechała i im się to podobało wobec ogólnej koncepcji, utrwalonej przez lata, otwartej dla WSZYSTKICH, jest po prostu nie w porządku. Tak się nie robi, bo to jest psucie a nie polepszanie.

Tym bardziej tego nie rozumiem, że przecież m. in. po to właśnie są tzw. "nieoficjalne" NMK. Jeździjcie tam tak jak chcecie (czy tak jak WY uważacie, że jest dobrze, samego widzenia potrzeby zmian i inicjatywy by zrobić coś nowego - nie krytykuję), ale "oficjalna" Nocna powinna pozostać bez zmian, jeśli nadal ma być naprawdę OTWARTĄ IMPREZĄ DLA WSZYSTKICH (a przynajmniej bez TAKICH zmian).
« Ostatnia zmiana: 06 Lut 2015, 15:12:48 wysłana przez Giewont »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Tanawis

 • Uczestnik
 • **
 • Wiadomości: 180
 • Płeć: Mężczyzna
 • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2728 dnia: 06 Lut 2015, 15:14:35 »
Jak to działa ?

Ktoś kiedyś powiedział, że jednym ze źródeł sukcesu Masy w zakresie wysokiej frekwencji jest "stałość jej zasad, miejsca i czasu". I chyba miał rację. Nie trzeba śledzić ogłoszeń, czytać na Forum i innych komunikatorów, żeby mieć pewność, że jak się będzie w ostatni piątek na placu Zamkowym, to się pojedzie w fajnej imprezie. Tak samo jest w przypadku oficjalnej Nocnej Masy. I to niezależnie od tego co się na mieście i w międzyczasie wydarzyło.   

Co Masa ma do zaoferowania ?
Masa oferuje swoim uczestnikom imprezy. Imprezy na trzech poziomach. Na trzech różnych poziomach wtajemniczenia :
1°   ogólnodostępna dzienna
2°   ogólnodostępna nocna
3°   elitarna nocna
Jest to podział niepełny, uproszczony, ale potrzebny do zrozumienia działania tego mechanizmu. Podział bazujący na stopniu trudności i atrakcyjności dla uczestników imprez.
Imprezy 1° stopnia wtajemniczenia są starannie przygotowywane i prowadzone przez wiele osób.
A imprezy w 2° i 3° stopniu odbywają się spontanicznie.
Imprezy ogólnodostępne odbywają się regularnie, ale rzadko ( np. 1 raz w roku, albo 1 raz w miesiącu ).
A imprezy elitarne powstają wtedy, kiedy ich potencjalni uczestnicy potrzebują wyjścia z zasad obowiązujących w imprezach ogólnodostępnych.
( To chyba oczywiste. Ale wydaje się być nieznane, nierozumiane, bądź wręcz świadomie ignorowane ! ) .
Udział w tych imprezach jest swoistą "szkołą życia" - na każdym z tych poziomów i w każdym charakterze ( zarówno dla organizatora, jak i dla uczestnika ) . 

Uczestnicy :
- ludzie przychodzą kiedy chcą ;
- trwają ile chcą ;
- na poziom jaki chcą ;
- zmieniają poziom jeśli chcą ;
- i odchodzą kiedy chcą ;
a imprezy pozostają, trwają i działającą według niezmienionych zasad. Następuje naturalna wymiana pokoleń - tak jak w życiu. To normalne, naturalne i tak ma być.
( To też wydaje się być oczywiste. A jakakolwiek "opieka" ze strony czynników wyższych powinna sprowadzać się do tego, aby te procesy nie zostały zakłócone ) .

To po co ja to piszę ?
Piszę o tym dlatego, bo uważam, że coś dzieje się źle - nie tak jak powinno być. Dzieje się źle nie od dziś. Ale dziś trzeba się temu przeciwstawić.

Posłużę się przykładem medycznym i postawię diagnozę. Będzie krótka i dosadna :
Otóż, oficjalna Nocna Masa Krytyczna zapadła na nieznaną chorobę.
Groźną, bo istnieje poważne niebezpieczeństwo,
że z powodu zatwardzenia personalnego
może dojść do sraczki w zasadach  !!!
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline kaczor1

 • Uzależniony od forum ;-)
 • ****
 • Wiadomości: 734
  • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2729 dnia: 06 Lut 2015, 17:29:15 »
Ciekawe, czy ludziom nie będą się mylić imprezy, bo o 22:oo w soboty, pod Kolumną spotyka się na nocne przejażdżki grupa "Warsaw Bratz"
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany