Autor Wątek: Zasady i Regulamin uczestnictwa w Warszawskiej Masie Krytycznej.  (Przeczytany 12433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Uczestnicząc w Masie pamiętaj o przestrzeganiu kilku poniższych zasad:

- Przejazd jest oficjalnie zgłoszony i posiada formalnych organizatorów. Jeżeli w trakcie przejazdu zauważysz jakieś problemy, jak najszybciej poinformuj o tym organizatorów lub eskortujących policjantów. Pomimo tego, także od Ciebie i od tego co przygotujesz zależy jak uda się przejazd;

- Pamiętamy, że przejazd to nie wyścig. Jedziemy tak, by wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji, mogli nadążyć. Staramy się utrzymywać prędkość 10-12 km/h (szczególna odpowiedzialność spoczywa na jadących na czele), nie przyspieszamy i nie hamujemy gwałtownie (co powoduje rozrywanie peletonu, szczególnie w momencie zmiany szerokości jezdni);

- Stosujemy się do komunikatów organizatorów oraz policjantów;

- Przepuszczamy tramwaje, pojazdy uprzywilejowane i, w miarę możliwości, autobusy. Nie jeździmy po torowiskach tramwajowych, wysepkach, chodnikach;

- Zachowujemy się spokojnie i kulturalnie, a przede wszystkim bez agresji. Nawet jeżeli jakiś sfrustrowany kierowca lub rowerzysta zachowuje się agresywnie, nie dajemy się sprowokować;

- Jeżeli podczas przejazdu zauważymy, że ktoś ma wyraźne trudności z opanowaniem powyższych zasad, pomagamy mu (ale bez używania przemocy);

- Bierzemy ze sobą migające diody i wszelkie dostępne odblaski. Żaden widok nie da się porównać z kilkuset rowerami po zmroku, z kilkuset migającymi czerwonymi diodami i błyszczącymi odblaskowymi taśmami;

- Pamiętaj, że w momencie kiedy odłączasz się od grupy jadącej ustaloną trasą, obowiązują Cię wszystkie przepisy ruchu drogowego;

- Uczestnicząc w przejeździe myśl samodzielnie - nie pozwól aby tłum robił to za Ciebie.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, musieliśmy napisać także regulamin naszego przejazdu, który jest dołączany do każdego wniosku o zgodę na przejazd - prosimy się z nim zapoznać:

REGULAMIN
Zgromadzenia publicznego i przejazdu pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni ? Warszawskiej Masy Krytycznej


1.
 Regulamin określa zasady zgromadzenia i warunki przejazdu oraz sposoby zachowania się uczestników.

2.
 W przejeździe ulicami miasta biorą udział wszelkie pojazdy napędzane siłą ludzkich mięśni z wyjątkiem rolek (więcej o tym dlaczego się tak stało TUTAJ).

3.
 Każdy uczestnik przejazdu musi posiadać sprawny pojazd wyposażony zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym.

4.
 Organizator zapewnia obecność służby porządkowej i zabezpieczenia medycznego (Ratowników Rowerowych). Służby te wyróżniają się kamizelkami odblaskowymi i identyfikatorami.

5.
 Osoby biorące udział w zgromadzeniu i przejeździe robią to na własną odpowiedzialność i obowiązane są do zachowywania się w sposób niezagrażający innym uczestnikom przejazdu.

6.
 Uczestnikom zgromadzenia i przejazdu zabrania się wnoszenia i posiadania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, pirotechnicznych i tym podobnych.

7.
 Zabrania się udziału w zgromadzeniu i przejeździe osobom będącym pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub psychotropowych.

8.
 Zabrania się posiadania, spożywania i sprzedaży podczas przejazdu i zgromadzenia napojów alkoholowych, środków odurzających lub psychotropowych.

9.
 Zabrania się sprzedawania, reklamowania, akwizycji i przeprowadzania zbiórek pieniężnych bez zgody organizatora.

10.
 Uczestnicy zgromadzenia i przejazdu zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i ścisłego wykonywania poleceń organizatora, policji, służb porządkowych i ratowniczych.

11.
 Osoby stwarzające zagrożenie dla innych uczestników, nieprzestrzegające postanowień niniejszego regulaminu lub niestosujące się do poleceń podmiotów wymienionych w punkcie 10 mogą zostać usunięte ze zgromadzenia i przejazdu lub przekazane policji.

12.
 Organizator nie musi podawać przyczyny odmowy wstępu lub usunięcia ze zgromadzenia lub przejazdu danej osoby.

13.
 W przypadku zaistnienia spraw spornych, nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzję podejmuje przedstawiciel organizatora.

14.
 Osoby uczestniczące w zgromadzeniu i przejeździe zapoznane zostaną z regulaminem podczas otwarcia zgromadzenia publicznego oraz poprzez stronę internetową przejazdu.


Źródło: Zasady i regulamin
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2012, 18:15:12 wysłana przez Raffi »