Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)

(1/212) > >>

em c:
Temat na rzeczy które usłyszeliśmy w mediach ale szkoda im poświęcać osobnego wątku

Oba przykłady dzisiejsze, z Tok Fm:

1) pan Adamczewski (od przepisów kulinarnych) narzekał na rowerzystów strasznie, powiedział że owszem, on też jeździ rowerem, ale po wsi, i jako przykład negatywnego zachowania rowerzystów wymienił... przejeżdżanie przed maską jego samochodu kiedy on skręca w prawo. Wysłałem do Tok Fm (bezpośredniego adresu nie znalazłem) maila ze stosownym fragmentem prawa drogowego, może przekażą.

2) prawdziwy hit, i chyba można go będzie jeszcze usłyszeć, bo został wyemitowany jako jeden z kandydatów na listę przebojów: któryś z gości (kto dokładnie - nie wiem) utyskiwał na rowerzystkę która ośmieliła jechać się Jana Pawła rowerem z koszem na kierownicy, sukience i klapkach. Na dodatek środkiem pasa, o zgrozo.

Raffi:
To tylko pokazuje na jakim mentalnym zadupiu Europy jesteśmy. Wyobraźcie sobie podobne problemy w radio w Niemczech, czy Francji, że o Holandii czy Danii nie wspomnę ;)

Przed nami lata ciężkiej pracy by uświadamiać ludziom, że rower na jezdni to dobrze. I że w ogóle rower to dobrze.

em c:
Dokładnie. Na szczęście jeden z gości próbował wytłumaczyć przeciwnikowi sukienek na rowerze, że rowerzystów obowiązują przepisy, a nie jego widzi mi się, ale ciężko było wychwycić dokładną reakcję, bo w studio zrobił się straszny harmider (gości było kilku).

robertrobert1:
Czyli ciągle mamy królów polskich szos. a nie zwykłych użytkowników dróg.

em c:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,97796,14012764,Co_moze__a_co_musi_rowerzysta__16_pytan_do_policjanta.html?as=1--- Cytuj ---co ma zrobić [rowerzysta], jeśli ścieżka jest tylko po jednej stronie ulicy?

- Zwykle jeśli taka jest, to umożliwia jazdę w dwóch kierunkach, jeśli nie, to ma obowiązek jazdy po ulicy. Niestety, nie wszystkie ścieżki rowerowe są dwukierunkowe. To niedoskonałość infrastruktury, która jednak nie zwalnia z obowiązku przestrzegania prawa.

Czy zawsze należy jechać po ścieżce rowerowej?

- Jeśli została wyznaczona, to tak.
--- Koniec cytatu ------ Cytuj ---Co ma zrobić rowerzysta w sytuacji, gdy ścieżkę wyznaczono tylko po jednej stronie ulicy, a cel jego podróży jest po drugiej stronie?

- Musi się tam dostać zgodnie z przepisami. Przeprowadzić rower, jeśli jest tylko przejście dla pieszych, przejechać, jeśli jest przejazd dla rowerów, i dalej pojechać jezdnią.
--- Koniec cytatu ---
Nie można by tych policjantów, którzy wypowiadają się na temat prawa drogowego nie znając go jakoś pociągnąć do odpowiedzialności, albo przynajmniej podetknąć im przed kamerą ich wypowiedzi i stosowne fragmenty prawa drogowego i patrzeć, jak kręcą? (oraz wrzucić na youtube). Oprócz oczywistego siania nieprawdy, jaśnie oświecony podkomendant Leszek Pyrsz prezentuję klasyczną mentalność samochodową: wg niego jeśli ścieżka jest po drugiej stronie, to nie możemy do niej dojechać ulicą na zasadach ogólnych, trzeba przeprowadzić rower przejściem Nóz się w kieszeni otwiera. Oraz właściwie standardowa nieznajomość przepisów w sprawie obowiązku jazdy ścieżką.Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej