Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Aglomeracja Warszawska

Wypadek w Pruszkowie 6 marca

(1/2) > >>

rowerzysta:

--- Cytuj ---Otóz w piątek 6 marca, ok godz. 15.30 na przejściu dla pieszych w Pruszkowie przy skrzyżowaniu al.Jerozolimskich i Bohaterów Warszawy (przy hali znicz Pruszków) rowerzysta jadący na czarnym rowerze potrącił na pasach 7 letniego chłopca. Uderzył kierownicą w głowę/policzek dziecka.

Chłopiec z pęknięciem kości twarzoczaszki i wstrząsem mózgu został przewieziony do szpitala. Rowerzysta zbiegł z miejsca zdarzenia.
--- Koniec cytatu ---

Więcej informacji na http://www.forumrowerowe.org/topic/178493-wypadek-pruszkow-rowerzysta-potracil-dziecko-na-przejsciu-dla-pieszych/

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

biały:
Co do kamer (widziałem, że ktoś poruszył ten temat na forumrowerowe):[*]Te na stacji benzynowej z 2 lata temu nie obejmowały Bohaterów Warszawy. Wątpię, by coś się zmieniło w tej kwestii.[*]Na SP1 są kamery. Nie wiem, czy obejmują ulicę, ale jest spora szansa.[*]Dam głowę, że dostrzegłem kiedyś kamery na którymś z budynków mieszkalnych przy Bohaterów Warszawy, jadąc w stronę Piastowa. Na StreetView ich nie widzę, ale może stare zdjęcia.[*]Ta kamera przy Zurcie to w końcu atrapa czy nie? Jeśli nie, to spora szansa, że na nich jest.[/list]Jeśli jednak nawet jest nagranie, to wątpię w możliwość identyfikaci sprawcy na jego podstawie - zwykle jakość jest zbyt niska. Może jednak policja będzie mogła użyć tego do wywarcia presji.

W którą stronę jechał? Jeśli od Piastowa, to możliwe, że jeździ tamtędy do/z pracy/szkoły. Godzina wczesna, ale nie nierealna. Biorąc pod uwagę, że w Pruszkowie można w stronę Warszawy sensownie rowerem wyjechać tylko tamtędy i przez Ursus, to albo będzie musiał przerzucić się na komunikację miejską lub samochód, albo nadal jeździ jedną z dwóch możliwych dróg. Podejrzewam, że to jest najlepsza metoda złapania go. Tylko policja musiałaby chcieć, a - znając realia - nie mają na to czasu (to nie złośliwość - wiem, jakimi zasobami w Pruszkowie dysponują, i nie bardzo widzę ich monitorujących dwa skrzyżowania).

Druga optymistyczna opcja jest taka, że jechał na zakupy do Lidla. To byłaby najlepsza wersja, bo Lidl jest oblepiony kamerami i musiał zostać nagrany w sensownej jakości.

Są jakieś informacje na temat wyglądu samego rowerzysty? Miał kask? Wiek? Włosy? Kolor kurtki? Bo łapanie kogoś na podstawie czarnej ramy mija się z celem.

Swoją drogą: no to Zawodowy Prezydent Miasta Pruszkowa może sobie pogratulować swojego uporu antyrowerowego i dążenia do zapewnienia kierowcom prawa do swobodnego stania w korku. Miejmy nadzieję, że chłopak nie będzie miał z powodu wstrząśnienia mózgu później problemów.

jerzy1234:
Najgorsze jest to że przez jednego wyścigowca reszta będzie miała opinnie zaszarganą.                      Znależć takiego będzie trudno -niestety moda ubioru u jednego kreatora mody -Lidl-powoduje że wszyscy podobnie wyglądają i nawet miny w okularach mają z numerem 32 (powaga karpia)-takie same..

Raffi:
Znaleźć szansa mała, ale nie zerowa. Warto mieć uszy otwarte, czasem taki "mistrzunio" chwali się swoimi "osiągnięciami" w tzw. towarzystwie...

łowca:
Wątpię, żeby się chwalił.
Siedmioletnie dziecko to małe i lekkie jest, i człowiek mógł nawet początkowo nie mieć świadomości, że to, co on odebrał jako 'obcierkę' na przejściu, dla dziecka skończyło się szpitalem. Co oczywiście nie usprawiedliwia braku reakcji, braku zatrzymania, braku zainteresowania.

A jeśli teraz się dowiedział, jak nabroił - to prawdopodobnie siedzi cicho, jeździ pociągiem, a rower wywiózł na działkę pod Radomiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej