Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Przejazd pod Puławską

(1/12) > >>

rowerzysta:
W czwartek 4 grudnia w Służewieckim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z burmistrzem Olesińskim w sprawie przejazdu pod Puławską wzdłuż Potoku Służewieckiego.

jerzy1234:
Odbyło się spotkanie lecz niestety konkluzja z niego nie jest zadowalająca . Było to inne spotkanie niż na Obozowej, ale niestety z tego spotkania są gorsze wnioski . Burmistrz po prostu chce ale nie zrobi przejazdu ani przejścia (musi chronić swoją ...) chyba ze będziemy pisać petycje i prosić o drogę techniczną i nad tym można będzie się pochylić . To że ZTM już rozrysował swoje plany ,to nic -nie dostaną zgody . Była top typowa urzędnicza nawalanka (której nie nawidzę jak kłócą się o przecinek i paragraf  a meritum sprawy jest mało istotny) . Może szerzej Wildzi opisze bo ja byłem zbyt zdegustowany klepaniem paragrafami. Po prostu w tym zakresie robót nikt nie podejmie decyzji aby tam coś nowego dołożyć .

 Zdjęcia ze spotkania :
http://www.fotosik.pl/u/jerzy1234/album/1710386

mk1111:
Nie bardzo rozumiem rozgoryczenie. Nie wszystko się da i kropka. Skoro lata temu ktoś podzielił tak, a nie inaczej teren i teraz mamy wielu właścicieli których interesy są co najmniej niespójne to takie są tego efekty. Skoro wszystko co jest między filarami zostało zakwalifikowane jako koryto potoku w zarządzie Wojewódzkiego Zarządu Melioracji to nie miasto, burmistrz czy też ZTM mają prawo decydować co tam będzie szczególnie że formalnie była by to budowa przejazdu po dnie potoku i to wzdłuż jego nurtu.  Powoływanie się na plan miejscowy w którym ktoś bez głowy coś zapisał (przejście i przejazd pod Puławską)w jednym przypadku, a negowanie jego zapisów w drugim (rodzaj materiału z którego wykonywane jest umocnienie przyczółków) jest niepoważne. I to dotyczy obu stron. Jest wola burmistrz budowy dodatkowego przejścia/przejazdu pod Puławską ale znów się okazuje, że wolę musi mieć również ZDM któremu to wisi bo "dotychczasowy most (i to jest najzabawniejsze bo do niedawna był to przepust) ma dopiero koło 40lat i pewnie drugie tyle postoi". Co do ZTM to chyba zapomnieli w jakim świecie żyją. Strasznie ufają obietnicom na gębę. Skoro były jakieś ustalenia z dzielnicą to trzeba to było spisać, a nie najpierw coś zaprojektować, a teraz nagle udawać zdziwienie. Zresztą jaka jest gwarancja, że takowe ustalenia miały miejsce. 

jerzy1234:
Rozgoryczenie moje nie jest związane z możliwościami (tamte rejony jak widziałeś są dla mnie jakoś obce)  ale tylko poziom był inny. Myślałem że wykształciuchy potrafią emocjonować się swoimi paragrafami i będzie jakaś walka ,a tutaj nuda i nic po za tym . To już na Obozowej było ciekawiej (jak przyjaciółka w kapeluszu ) doszła do głosu, tam czuć było adrenalinę i geriatrię  :P . Paragrafy też były ale to był tylko nieistotny dodatek , tutaj bohaterem był paragraf i jeszcze jakiś ustęp(WC).  Tam mieliśmy radnego nowej kadencji któremu się udzieliła wrzawa że sam próbował dolać benzyny do ognia. Tutaj inżynier bronił kupę kamieni i świętej przepustowości lania wody.  :P Na dokładkę na Pruszkowskiej Pafka wypróbował naszą cierpliwość >:(

Raffi:

--- Cytat: mk1111 w 05 Gru 2014, 14:38:00 ---Nie bardzo rozumiem rozgoryczenie. Nie wszystko się da i kropka.
--- Koniec cytatu ---

Pojedź tam to zrozumiesz. Tam fizycznie to się da zrobić przejazd i to bez specjalnego problemu. Nie da się tylko do tego zrobić dupochronu dla "odpowiedzialnych" i kompletu papierków udowadniających w razie co prokuratorowi, że oni nie są winni. I o to wyłącznie jest cała awantura. O to, że gdyby jakiś rowerzysta się tam wyłożył, zaskarżył miasto i po długim procesie sądowym coś udowodnił, to mógłby nie daj Boziu dostać jakieś odszkodowanie.

Ech, chciałbym by te same urzednicze gęby były równie stanowcze i jednoznaczne, gdy chodzi o jakość infrastruktury rowerowej. By tak skrupulatnie sprawdzali nierówności asfaltu, wysokość krawężników, jakośc podbudowy, wyłukowania na drogach rowerowych... Czyli generalnie by robili równie starannie to, co teraz zlewają :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej