Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Pisma - jak zacząć?

<< < (2/25) > >>

jack:
Wszystkie niezbędne wskazówki włącznie z przykładami są pod tym adresem
http://rower.zm.org.pl (i dziwi mnie trochę, że żaden z przdmówców do niego nie odesłał ;-)

Tym niemniej kilka uzupełnień warto dopisać:

Im bardziej konkretne i zwięzłe pismo, tym lepiej. Łączenie wielu postulatów w jednym piśmie nie jest wskazane, chyba że dotyczą tego samego miejsca - wtedy jak najbardziej. Jedna sprawa - jedno pismo.

Bardzo roztropnie postępują ci, którzy ślą pisma również do wiadomości ZM i BDIK. Dzięki temu oba te podmioty mają podgląd spraw i mogą się powoływać na wystąpienia obywateli - np. podczas spotkań, rad technicznych czy w korespondencji.

Również roztropne jest upublicznianie swoich pism - choćby przez wrzucenie na forum. Najlepiej nie jako skan tylko tekstowo - taka forma jest podatna na wyszukiwanie, reużycie i szybszy odczyt.

Last but not least: nie należy się zniechęcać po pierwszej odpowiedzi odmownej, lecz nie odpuszczać. Napisać ponownie wskazując luki czy błędy argumentacji użytej przez adresata lub przytoczyć dodatkowe argumenty. Wytrwałość to zasada fundamentalna.

Jack

cameledon:
Naskrobałem coś takiego: Dotyczy: słupów na drodze dla rowerów(DDR) wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia przy ul. Kasprzaka.

Prośba, żeby ktoś doświadczony rzucił okiem, ocenił i napisał czy mogę wysyłać.

I jeszcze jedno pytanie: czy urząd może odpisywać na adres mailowy(?), ponieważ nie mam dostępu do skrzynki pocztowej ani w miejscu zameldowania, ani w wynajmowanym mieszkaniu a dobrze jest wiedzieć co kombinują w tej sprawie.

mplonski:
Aby odpisali mailem napisz, aby odpisali mailem, a nie listem zwykłym ;-) Od jakiegoś czasu mają obowiązek odpisać tak, jak sobie tego zażyczy wnioskodawca. Dodaj jeszcze tylko, że słupy znajdują się w skrajni drogi dla rowerów. Rozwiń tylko skrót DDR, mogą zbytnio nie kojarzyć o co chodzi ;-)

Ogólnie to pismo jest ok, tylko masz szatański adres.

cameledon:
adres został wymyślony na potrzeby forum :) dzięki za pomoc :)

`L`:
Oprócz nocnych daj też zdjęcia zrobione w dzień. Bo jeszcze ktoś nie zauważy o które słupki chodzi  ;)

Ja bym jeszcze zapytał o to czy zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe wobec osób, które dopuściły do pogorszenia stanu miejskiej infrastruktury drogowej oraz stworzyły zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu  8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej