Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Śródmieście, Wola

Pierwszeństwo rowerzystów obok Słonimskiego

(1/2) > >>

mp0011:
Pytanie skierowane do Pełnomocnika, jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat...


https://goo.gl/maps/i7j3sebYn8Q2


Czy rowerzysta jadący tą drogą ma pierwszeństwo nad pojazdami zjeżdżającymi z ul. Słonimskiego na podstawie 27.1a?

Moim zdaniem, jest to skrzyżowanie równorzędne, więc nie.

Spora część rowerzystów może być innego zdania. Widziałem ostatnio niebezpieczną sytuację w tym miejscu spowodowaną przez użytkownika Veturilo, który miał pretensje do kierowcy...

 W końcu kiedyś była to DdR, przed chwilą jechali DdR, za chwilę będą na DdR... Czy da się doznakować to miejsce? Proponuję albo domalować P-14 plus znak A-5, albo uregulować pierwszeństwo rowerzystów odpowiednimi znakami (A-7/D-1/T-6)?

Jak wygląda kwestia pierwszeństwa rowerzysty jadącego z drugiej strony? Włącza się on do ruchu, czy ma dalej osłonę 27.1a?

jolajola1:
Skrzyżowanie typu T, równorzędne?, z czwartym wlotem/wylotem rowerowym.
Rowerzysta od wschodu ustępuje kierowcy z prawej, od ulicy oraz ma pierwszeństwo przyd tym wyjeżdżającym z podwórka/garażu.
Rowerzysta od Babki... hmmm... chyba nie ma pierwszeństwa,  bo jest na czwartym wlocie.  chyba?...
Jeżdżę tam na tyle rzadko, ze chyba z rok już na tym "skrzyżowaniu" nie spotkałam samochodu. Dalej na parkingi i owszem, ale nie tu.

Raffi:
Ciężko odpowiedzieć na pytanie patrząc na zdjęcie. Np nie widać, czy przed skrzyżowaniem nie ma C-16a (wtedy rowerzysta włącza się do ruchu i ustępuje wszystkim). Albo np. czy ustąp pierwszeństwa dla aut jadących od lewej (na zdjęciu) stoi przed przejazdem rowerowym, czy pomiędzy nim, a jezdnią (wtedy rowerzyści mieliby pierwszeństwo). Jeżeli żadnych znaków nie ma, to ja bym interpretował, że jest to skrzyżowanie równorzędne.

W każdym razie obecne oznakowanie na pewni nie jest intuicyjne. A skoro nie jest, to wymaga poprawy.

mp0011:
Przed skrzyżowaniem jest koniec DdR dla jadących od Arkadii, innego oznakowania określającego pierwszeństwo nie ma. Za plecami DdR kończy się jakieś 200m wcześniej.

http://rowery.um.warszawa.pl/sites/rowery.um.warszawa.pl/files/PS-01-01%20S%C5%82omi%C5%84skiego.pdf (w połowie wysokości pliku ;)

O ile ja jestem w stanie dostrzec różnicę między jezdnią z namalowanymi sierżantami a DdR, w tym miejscu wielu rowerzystów może mieć z tym problem - czerwona kostka + piktogram z rowerem robią swoje.

Dzięki za potwierdzenie moich obaw dotyczących bezpieczeństwa w tym miejscu. Swoją drogą, wielu rowerzystów, także - wydawałoby się zaawansowanych - uważa że posiada pierwszeństwo na podstawie "magicznego" Art 27.1a...

I nawet jeżeli ruch samochodowy tu jest niewielki uważam, że w KAŻDYM takim miejscu pierwszeństwo powinno być jasno regulowane, czytelne i zrozumiałe - inaczej rowerzyści, nauczeni w takich miejscach złych nawyków, wpadną kiedyś pod prawidłowo jadącego kierującego z pierwszeństwem...

Raffi:
Jak ddr się kończy to formalnie rowerzysta włącza się do ruchu i musi ustąpić pierwszeństwa autom.

Co do art 27.1, to byłaby dość karkołomna interpretacja, ale tak, spotkałem się też z nią. Moim zdaniem jest błędna, ale co ja tam wiem, maluczki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej