Inne sprawy rowerowe > Porady

Wypadki i potrącenia

<< < (3/269) > >>

`L`:

--- Cytat: Skałbanek w 27 Sie 2010, 11:52:55 ---Nie do było na przystanku autobusowym przed rondem

--- Koniec cytatu ---

Jadąc od parkingu przy ZOO prawie na Rondzie Starzyńskiego? Tam ludzie łażą po DDR jak cielęta z BSE. Wzdłuż, w poprzek, na skos, czasem stoją samotnie albo grupkami. Fatalne miejsce. Porównywalne z przystankiem autobusowym obok Arkadii.

Raffi:

--- Cytat: `L` w 29 Sie 2010, 11:58:42 ---Jadąc od parkingu przy ZOO prawie na Rondzie Starzyńskiego? Tam ludzie łażą po DDR jak cielęta z BSE. Wzdłuż, w poprzek, na skos, czasem stoją samotnie albo grupkami. Fatalne miejsce. Porównywalne z przystankiem autobusowym obok Arkadii.

--- Koniec cytatu ---

Ja tam jeżdżę jezdnią. Tym bardziej, że kawałek dalej jest przejazd rowerowy przez Jagiellońską, gdzie kierowcy non stop z 2 pasów robią 3 lub 4, co kończy się niebezpiecznymi sytuacjami i potrąceniami.

Dopóki ZDM nie zbuduje obiecanej tam wysepki kanalizującej ruch (oczywiście wnioski w tej sprawie były nieraz wysyłane) i zmniejszającej niebezpieczeństwo, moje koło tam nie postanie.

Petro4_:
Jazda po jezdni na Moście Gdańskim jest w końcu legalna?

mplonski:
A dlaczego ma nie być? Stoi tam zakaz ruchu rowerów lub jest CPR/DDR? Jeśli nie to spokojnie można jechać.

persson:
dokładnie tak w węźle drogowym nie ma tam żadnego znaku zakazu dla rowerów, bądź nakazu DDR, także swobodnie możemy napierać górą, zresztą to i bezpieczniej dla nas i dla młodych par które na moście się namiętnie fotografują  :-\

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej