Inne sprawy rowerowe > Porady

Pierwszeństwo CpR nad DdR?

(1/2) > >>

mp0011:
Są w Warszawie dość liczne miejsca, w których do Drogi dla Rowerów dochodzi z prawej strony Ciąg pieszo-rowerowy.

O ile skrzyżowania dwóch dróg rowerowych są łatwo rozpoznawalne i da się ustalić pierwszeństwo, o tyle CpR zazwyczaj są zwykłymi chodnikami i nie ma możliwości zauważenia, jadąc DdR, ewentualnego przecięcia kierunków.

https://goo.gl/maps/5fNnhHJzL562


Wjazd z CpR na DdR włączeniem się do ruchu nie jest, na logikę więc, rowerzysta poruszający się CpR z prawej strony ma pierwszeństwo. Tylko skąd rowerzysta jadący DdR ma wiedzieć, że powinien mu ustąpić, jeżeli nie wie, że zbliża się do skrzyżowania?

Czy jest jakiś przepis który to reguluje?

rowerozof:
Za plecami też jest problem bo nie wiesz czy od Wisły prowadzi ddr czy chodnik. Niby jest taka sama nawierzchnia i nie ma końca ddr, ale często są chodniki z asfaltu. Przy tym cprze wogle jest problem bo zaczyna się tam gdzie znak czyli ten odcinek powinien być pokonany na piechotę. Gorzej ze od północy nie ma analogicznego znaku końca cpr. Więc organizacja ruchu jest inna w zależności od tego z której strony jedziesz. Co oznacza że jest niepoprawna. Rozporządzenia mówią że na początku drogi dla rowerów powinno się zastosować P-23. Taki znak powinien być też za każdym skrzyżowaniiem (czy to jest literalnie napisanie to chyba nie). W przypadku cpr powinna byc  kombinacja P-23+P-26.
Nie odpowiadac na twoje pytanie stwierdzam że tu jest nieprawidłowa organizacja ruchu

mp0011:
Dwa przykłady (Pl. Wileński, kładka nad  Armii Ludowej)

https://youtu.be/gR6Pii_8N4U
https://youtu.be/2RkLgWwWokA

W obu przypadkach z prawej strony jest CpR, którego nie widać jadąc DdR.
Znaki także są albo ustawione kilka metrów od DdR, albo bokiem do rowerzysty.

kaczor1:

--- Cytat: mp0011 w 03 Maj 2017, 18:23:51 ---Dwa przykłady (Pl. Wileński,

--- Koniec cytatu ---
Nawet nie wiedziałem, że tam jest CPR chociaż jeżdżę już od lat.
Dla mnie to źle wykonana organizacja ruchu i tyle.
 

mp0011:
Kolejne miejsce: https://goo.gl/maps/vTeHsSM9nP32 (+ po drugiej stronie tego CpR na Niepodległości - nie wiem, jak tam będzie po przebudowie)

Może starczyłoby wziąć wiadro farby* i domalować ze 3-4 metry linii krawędziowej, wyprowadzającej ruch w kierunku tego CpR? Dla mnie byłby to wystarczający wyznacznik że mam do czynienia ze skrzyżowaniem, i nie miałbym problemu z ustąpieniem takiemu pierwszeństwa. Wyprowadzenie do znaku C-13_nad_C-16, a na odwrocie tego znaku podział pionowy, bo koniec CpR i początek DdR...?

Pewnie nie wszędzie się da, ale obecnie nie jest to sytuacja bezpieczna. Jadąc CpR na Targowej na Placu Wileńskim w stronę CH Wileńska, widzę zielone na przejeździe i raczej nie zastanawiam się nad tym, że ktoś może się mnie nie spodziewać a powinien mi ustąpić pierwszeństwa. Zwłaszcza, że wyjeżdżam zza budynku.

Że już nie wspomnę o możliwości zrobienia tego przy pomocy odrębnej nawierzchni - choć te kilka metrów, jak jest na Pl. Na Rozdrożu (Szucha)

*) W sensie żeby miasto wzięło ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej