Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

DdR na Perzyńskiego i Podczaszyńskiego: "Jazda zabroniona, na własne ryzyko"

<< < (2/2)

Raffi:
Zamiast zgadywać, lepiej przeczytać całą historię:

http://www.zm.org.pl/?a=podczaszynskiego-159

W skrócie - winna jest dzielnica Bielany. Ta sama, która teraz łaskawie próbuje nas straszyć tablicami i udawać, że to nie ich temat.

blat23:
Może ktoś(TM) powinien wysłać pismo z pytaniem, czy w związku z umieszczeniem tej tablicy planowana jest zmiana organizacji ruchu polegająca na zasłonięciu znaków C-13 na ww. ulicy?

Jestem zdania, że jeśli jest tam C-13 to tablicę można sobie zignorować. C-13 to znak *nakazu*. Tablica to nie jest żaden znak. Prawnikiem nie jestem, ale moim zdaniem żadnej mocy nie ma - w i poza sądem.

rowerozof:
Likwidacja DDRa to nie taka prosta sprawa. Przede wszystkim musi byc zrobiona nowa organizacja ruchu . To kosztuje i troche trwa. DDRów nie da się tak poprostu zmienić w chodniki. Bardzo możliwe że nie spełnia ona wymagań stawianym chodnikom :). Jest też kwestia polityczna. Ktoś to kiedyś wybudował. Likwidacja to przyznanie sie do winy. Liskwidacja DDR jest bardzo niewygodna w miescie gdzie infrastruktury rowerowej brakuje. Nie będą zgadzały sie słupki :)

Raffi:

--- Cytat: blat23 w 30 Wrz 2015, 13:43:07 ---Może ktoś(TM) powinien wysłać pismo z pytaniem, czy w związku z umieszczeniem tej tablicy planowana jest zmiana organizacji ruchu polegająca na zasłonięciu znaków C-13 na ww. ulicy?
--- Koniec cytatu ---

Ktoś powinien :-)--- Cytat: blat23 w 30 Wrz 2015, 13:43:07 ---Jestem zdania, że jeśli jest tam C-13 to tablicę można sobie zignorować. C-13 to znak *nakazu*. Tablica to nie jest żaden znak. Prawnikiem nie jestem, ale moim zdaniem żadnej mocy nie ma - w i poza sądem.

--- Koniec cytatu ---

I to jest najważniejsze. Póki nie zagrodzą, dzielnica se może stawiać tabliczki, a moc sprawcza tego jest ŻADNA.


--- Cytat: rowerozof w 30 Wrz 2015, 14:36:04 ---Likwidacja DDRa to nie taka prosta sprawa. Przede wszystkim musi byc zrobiona nowa organizacja ruchu . To kosztuje i troche trwa.
--- Koniec cytatu ---

Tu sytuacja jest jeszcze weselsza, bo nigdy nie skończono budowy, więc oficjalnie nikt nigdy nie powinien tego oznakować jako ddr. Ktoś oznakował. Nie wiadomo kto :D Chętnych do płacenia za zdejmowanie tego - brak :D--- Cytat: rowerozof w 30 Wrz 2015, 14:36:04 ---DDRów nie da się tak poprostu zmienić w chodniki. Bardzo możliwe że nie spełnia ona wymagań stawianym chodnikom :).
--- Koniec cytatu ---

Wymagania dla chodników są tak żałośnie niskie, że to nie jest problemem.


--- Cytat: rowerozof w 30 Wrz 2015, 14:36:04 ---Jest też kwestia polityczna. Ktoś to kiedyś wybudował. Likwidacja to przyznanie sie do winy. Liskwidacja DDR jest bardzo niewygodna w miescie gdzie infrastruktury rowerowej brakuje. Nie będą zgadzały sie słupki :)

--- Koniec cytatu ---

O, to, to... ktoś musiałby się przyznać do błędu. Ten ktoś jest nawet dość dobrze zidentyfikowany - to dzielnica Bielany, bo to ona budowała ten bubel. Są już dwie decyzje Nadzoru Budowlanego obligujące dzielnicę Bielany (a dokładniej Burmistrza dzielnicy, bo to on ma osobowość prawną) do doprowadzenia stanu faktycznego do zgodnego z prawem (sporządzenie projektu zamiennego, doprowadzenie do zgodności projektów ze stanem w terenie).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej