Autor Wątek: Zabezpieczenie roweru.  (Przeczytany 137326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #210 dnia: 24 Paź 2012, 20:39:46 »
Przebrnęłam przez cały wątek i pozwolę go sobie nieco odgrzać. Stoję przed zakupem U-locka, ale oczywiście jak zwykle moje problemy z podejmowaniem decyzji dają o sobie znać... -_-
Większość z Was używa Kryptonite evolution LS i zdaje się, że go sobie chwali (szczególnie podoba mi się opcja z przypinaniem rowerów do 'syrenek') ale wydaje mi się on mega-długi i przez to ciężki w transporcie...
Dlatego zastanawiam się nad modelem STD, który jest nieco krótszy- Czy ktoś z Was przypadkiem go używa i może powiedzieć, czy da się nim spiąć ramę+koło+znak drogowy/U-stojak? Domyślam się, że do 'syrenki' też da się ramę przypiąć bo tu pewnie znaczenie ma szerokość wewnętrzna (taka sama jak w LS)?
Zastanawiam się, bo jeśli okaże się, że np. można złapać tylko ramę + coś do czego przypinamy, to może już lepiej kupić wersję mini, skoro i tak kół nie przypnę... :x
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #211 dnia: 24 Paź 2012, 23:11:14 »
Ja mam evolution mini 7 + kryptoflex cable, ale kabla zazwyczaj nie noszę ze sobą.
Samym u-lockiem udało mi się zapiąć kilka razy ramę, koło i stojak. W przypadku  doczepiania do znaków wolę przypiąć samą ramę, bo rower stoi stabilniej. Tylko ja nie mam bagażnika, ale też nie jeżdżę szosą. Myślę, że dużo zależy od roweru, ale polecam krótką wersję u-locka ze względu na wagę i mniej miejsca do manewrowania narzędziami przez złodzieja.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #212 dnia: 25 Paź 2012, 12:35:58 »
Olexy - wszystko zależy od tego, w jak cywilizowanych miejscach parkujesz. Jeśli zawsze masz do dyspozycji stojak/znak, to mały U wystarczy. Gorzej, jeśli czasem trzeba przypiąć się do dziwnego czegoś, do czego kiepsko dosięgnąć - wtedy duży. Jeśli masz bagażnik - na nim wygodnie wozi się zapięcie. Na najbliższej Masie mogę pokazać Ci jak :)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #213 dnia: 26 Paź 2012, 00:29:40 »
Przebrnęłam przez cały wątek i pozwolę go sobie nieco odgrzać. Stoję przed zakupem U-locka, ale oczywiście jak zwykle moje problemy z podejmowaniem decyzji dają o sobie znać... -_-
Większość z Was używa Kryptonite evolution LS i zdaje się, że go sobie chwali (szczególnie podoba mi się opcja z przypinaniem rowerów do 'syrenek') ale wydaje mi się on mega-długi i przez to ciężki w transporcie...
Dlatego zastanawiam się nad modelem STD, który jest nieco krótszy- Czy ktoś z Was przypadkiem go używa i może powiedzieć, czy da się nim spiąć ramę+koło+znak drogowy/U-stojak? Domyślam się, że do 'syrenki' też da się ramę przypiąć bo tu pewnie znaczenie ma szerokość wewnętrzna (taka sama jak w LS)?
Zastanawiam się, bo jeśli okaże się, że np. można złapać tylko ramę + coś do czego przypinamy, to może już lepiej kupić wersję mini, skoro i tak kół nie przypnę... :x

Mam LSa i mam przy zapnaniu ramę + koło 2cm przy amortyzatorze ze skokiem 100mm. Mam ramę mtb gdzie koło jest daleko i bardzo wysokie obręcze. Masz amortyzator?

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #214 dnia: 26 Paź 2012, 11:59:58 »
Olexy - wszystko zależy od tego, w jak cywilizowanych miejscach parkujesz. Jeśli zawsze masz do dyspozycji stojak/znak, to mały U wystarczy. Gorzej, jeśli czasem trzeba przypiąć się do dziwnego czegoś, do czego kiepsko dosięgnąć - wtedy duży.

Wożę mały U, bo jak coś jest nietypowego (np. drzewo), to i tak potrzebna jest niestety linka, więc ją też wożę: lepiej przypiąć na chwilę z pewnym ryzykiem, niż nie przypiąć, bo U jest za wąski. :)

Jeśli masz bagażnik - na nim wygodnie wozi się zapięcie. Na najbliższej Masie mogę pokazać Ci jak :)

Ja teraz (na zapasowym rowerze) wrzucam U do kieszonki sakwy albo po prostu do pustej sakwy, natomiast na regularnym rowerze zamontowałem firmowy zaczep na górnej rurze ramy i tam go trzymam. Na rurze pod siodełkiem nie montowałem, bo nieraz muszę rower wnosić i znosić po schodkach i wtedy byłoby mi niewygodnie trzymać rower.

A linkę wożę w sakwach, choć może też kupię jakąś sensowną z zaczepem pod siodełko czy coś w tym stylu.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #215 dnia: 26 Paź 2012, 16:32:45 »
Poszła mi dziś dętka w drodze do domu, a że niestety nie miałam przy sobie żadnej zapasowej to zaszłam do sklepu by jakąkolwiek nabyć. Przy okazji zapytałam się czy nie mają tego u-locka i tadadadam! mieli, a w dodatku w bardzo okazyjnej cenie. ;D
Stałam się więc posiadaczką wersji standardowej ale myślę, że na wiosnę dokupię do drugiego roweru jeszcze zestaw, o którym pisze Miroslavka (jak popatrzyłam to może rzeczywiście dałoby się spiąć tą ramę i stojak, jak piszesz :) )
@ Savil- no niestety bagażnika nie mam. :(
Na razie zamontowałam ten uchwyt, który był w zestawie, ale nie wiem czy się polubimy, bo zdejmując u-locka uderzam w ramę i nie sądzę, żeby lakier dobrze na tym wyszedł.

Jeśli ktoś potrzebuje U-locka, to polecam wpaść do tego sklepu przy Jana Pawła II- Nie pamiętam nazwy, ale jakaś na "W", tuż przy skrzyżowaniu z Miłą.
Za swojego Kryptonite evolution 4 std zapłaciłam 179zł, ta dłuższa wersja kosztowała 182zł, czyli mniej niż w internecie!
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #216 dnia: 02 Maj 2013, 09:04:16 »
Minęło prawie 8 miesięcy od ostatniej wiadomości. Odgrzebuje ponieważ stoję przed dylematem seria 4  czy new york. Korzysta ktoś może z takiego http://allegro.pl/u-lock-kryptonite-new-york-lock-ls-mc-kurier-i3201341279.html ?
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2013, 19:31:16 wysłana przez Szczurek »
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #217 dnia: 06 Maj 2013, 17:17:57 »
@Szczurek - tu masz dyskusję na ten temat: http://www.bikeforums.net/archive/index.php/t-544416.html.

Offline zmorowata

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #218 dnia: 09 Maj 2013, 10:17:17 »
Jeśli ktoś potrzebuje U-locka, to polecam wpaść do tego sklepu przy Jana Pawła II- Nie pamiętam nazwy, ale jakaś na "W", tuż przy skrzyżowaniu z Miłą.
Za swojego Kryptonite evolution 4 std zapłaciłam 179zł, ta dłuższa wersja kosztowała 182zł, czyli mniej niż w internecie!

Dzięki za polecenie! Cena Kryptonite evolution 4 std nie uległa zmianie w polecanym sklepie, a ja stałam się szczęśliwą posiadaczką tegoż zapięcia. Stwierdzam, że jest to urządzenie wielofunkcyjne. Oprócz tradycyjnego zastosowania, można używać jako ciężarka do ćwiczeń albo komuś nieźle dołożyć, jak zasłuży;)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #220 dnia: 18 Cze 2013, 13:50:19 »
Eh. W sobotę widziałem podobnie (choć nie tak ekstremalnie, 'zniknęły' chyba tylko koła) potraktowany rower przy Koszykowej. Mimo wszystko przypinać lepiej gdzieś w możliwe widocznym miejscu, czyli ewidentnie nie na klatce.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze 2013, 13:51:27 wysłana przez em c »

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #221 dnia: 18 Cze 2013, 17:11:12 »
Ten na Koszykowej wygląda tak:


Aż oczy bolą...
I jestem tatą po raz drugi!

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #222 dnia: 19 Cze 2013, 11:12:44 »
Tak jest. Szczególnie, że nie było powodu, żeby nie przypiąć ramy razem z tylnym kołem. Więc dla wszystkich czytających ten wątek teraz i w przyszłości:



W zdecydowanej większości przypadków jeśli można przypiąć samą ramę, to da radę przypiąć w ten sposób.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #223 dnia: 20 Cze 2013, 12:14:04 »
Ten na Koszykowej wygląda tak:
Aż oczy bolą...

A dziw bierze, że ostał sie karbonowy widelec.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #224 dnia: 20 Cze 2013, 12:25:20 »
Złodziej zabrał to co mógł szybko zdemontować bez użycia narzędzi.