Autor Wątek: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy  (Przeczytany 185515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #270 dnia: 17 Mar 2012, 13:05:12 »
Padła propozycja zorganizowania przejazdu sprawdzającego nowopowstałą infrastrukturę rowerową wokół Trasy Mostu Północnego.

Start z Placu Zamkowego o 22.00 i jedziemy na Młociny skąd ruszymy w kierunku mostu. Będziemy zwracać szczególną uwagę na jakość nawierzchni, karawężniki, przebieg i geometrię nowych dróg rowerowych.
Zapraszam.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #271 dnia: 17 Mar 2012, 13:41:19 »
Niestety nie mogę :-( Ale liczę na relację...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #272 dnia: 17 Mar 2012, 18:24:51 »
Dla pełnej jasności:
Ekipa Lajt Roweru nocnego spotyka się na Pl.Zamkowym o 22.00 jedzie na Węzeł Młociny zwiedzać nowe drogi rowerowe aż do wjazdu na Most Północny, ale bez jeżdżenia po moście!


Ekipa Nocnej Masy Krytycznej nieoficjalnej spotka się na Pl.Zamkowym o 0.00 i uda się na Plac Zawiszy.



O godzinie 0.30 nastąpi połączenie ekip NMK i LR na Placu Zawiszy i razem pojedziemy do Brwinowa.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #273 dnia: 22 Mar 2012, 22:03:46 »
Szkoda ze nie bylo mnie bo wtedy bylem w sql i niestety przegapilem ta okazje.ech :-/

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #274 dnia: 05 Kwi 2012, 14:20:46 »
JUTRO o 22.00 zapraszamy na Plac Zamkowy na Nocny Lajt Rower. W planie między innymi zwiedzanie "wsi" Warszawa, czyli zapomnianych przez Boga i władców rejonów Szopy Polskie, gdzie czas się zatrzymał.

Nie zapomnijcie o obowiązkowym oświetleniu roweru. Zwłaszcza mocnym przednim, bo będziemy wjeżdżać w naprawde ciemne ścieżki :P

-------------------------------------------------------------------
Edit. Pokręciło mi się >:( Jutro czyli w piątek.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi 2012, 17:21:07 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #275 dnia: 05 Kwi 2012, 14:31:52 »
Hmm... Ja jednak słyszałem o piątku, ale cóż... pewnie się przesłyszałem. Także miłej jazdy.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Rano1

  • Gość
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #276 dnia: 05 Kwi 2012, 20:29:25 »
Nie chciałem tego pisać, ale jednak napiszę.
Dlaczego wszystkie "oferty" jazdy (LR,NMK itd.) planowane są ostatnio tylko na Wielki Piątek i Wielką Sobotę , tj. wtedy, gdy zwykle ma się najwięcej roboty w domu przed Wielkanocą (nie mówię o tych nielicznych, co jadą na gotowe)?
 Jestem chętny ale od soboty wieczór do poniedziałku  :) Oby tylko pogoda dopisała i deszcz nie zetknął się z przymrozkami, bo wtedy może być ślizgawica.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #277 dnia: 05 Kwi 2012, 20:53:03 »
Cześć.
Z 22 na 23 marca w 3 osobowym składzie: Tanawis, Wildzi i fionotron przejechali krótki nocny Lajcik. Celem którego była: lustracja prac ziemnych na Wale Zawadowskim, prac pod budowę nowego DDR-u... Korona Wału Zawadowskiego, nie była podwyższona, ani obniżona, Wał też nie był w żadnym stopniu umacniane. Jedynie   zerwana została wierzchnia warstwa trawiasta i ułożone krawężniki...
Na dojeździe do Wału Zawadowskiego jechaliśmy przez ulicę Sytą, biegnącą tuż przy Jeziorku Powsinkowskim i ul. Zaściankową dojechaliśmy do Mostu Siekierkowskiego i DDR-em przy niej biegnącym i dalej chodnikiem przy al. Sikorskiego osiągnęliśmy skrzyżowanie z al. Wilanowską i dalej już dobrej jakości DDR-em dojechaliśmy do al.Rzeczypospolitej.

P.S. Zawsze byłem fanem-moim zdaniem urokliwej rowerowo ścieżki terenowej, biegnącej na koronie Wału Zawadowskiego na odcinku od :kanałku ciepłego Siekierki: do Trasy Siekierkowskiej. Jeździłem tam wielokrotnie, zawsze dobrze się bawiąc, również i nocą, spotykając głównie rowerowych miłośników terenowej jazdy takich jak ja. I to było jej zaletą, że nie jeździło tu zbyt wielu rowerzystów- nie było, uciążliwej nieraz stonki rowerowej. Było to takie fajne prywatne jeżdżenie.
Co do nowego DDR-u jeszcze w budowie to jestem pesymistą, bo kiedy powstanie, to będę musiał znowu wymijać wszechobecne młode mamy z wózkami i bezmyślnie jeżdżące hordy rowerzystów- na początku każdy rowerzysta i to nie koniecznie tylko z Mokotowa będzie chciał przejechać ten nowy DDR
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi 2012, 23:05:34 wysłana przez fionotron »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #278 dnia: 08 Kwi 2012, 01:55:20 »
Cześć.
Z piątku 6 kwietnia na sobotę 7 kwietnia byliśmy na kolejnym nocnym lajt rowerze.
Tej nocy jechaliśmy w rekordowo licznym składzie (Tanawis, Widzi, Pawcio, Remitent, Petro, Abdej, Fionotron) Celem naszego WIELKANOCNEGO lajciku, było odwiedzenie Szop Polskich na Dolnym Mokotowie, położonych tuż przy wiślanej skarpie...
Aby nie było nam jednak zbyt łatwo, pojechaliśmy tam bardzo okrężną drogą, przez most Gdański.
Jeszcze raz zlustrowaliśmy nadwiślańską ścieżkę terenową. Wisłę przejechaliśmy trasą Siekierkowską, potem dalej jechaliśmy już koroną wału Zawadowskiego- utwardzonym terenem ograniczonym krawężnikiem, pod nowy DDR- aż do kanałku Zimnego przy Wiśle.
Przez Zawady dojechaliśmy do Powsinka i dalej do Starego Wilanowa, gdzie na przykościelnym dziedzińcu zrobiliśmy sobie parę fotek. Urokliwymi uliczkami Starego Wilanowa dojechaliśmy na Sadybę i dalej ul. Sobieskiego i al.Sikorskiego znaleźliśmy się na ul. Wilanowskiej podjechaliśmy nią do ulicy Potoki (gdzie skręciliśmy w prawo)i dalej już jechaliśmy drogą terenową.
Stopniowo zagłębialiśmy się w ciemnicę kierując się w stronę osiedla przy ul. Idzikowskiego- którą podjechaliśmy na Górny Mokotów. Tam się rozdzieliśmy- koledzy pojechali ul.Puławską w stronę Centrum, a ja wróciłem się do metra Wilanowska.

P.S. Dobrze mi się jechało ścieżką Nadwiślańską. Tym razem przejechałem nią w równym-dosyć mocnym tempie.
Jeżeli chodzi o DDR  budowany na koronie wału Zawadowskiego, to dla mnie taki już mógłby pozostać docelowo- tylko utwardzony. Byłby dobry do lekkiej i przyjemnej jazdy terenowej...
Jadąc drogą terenową w Szopach Polskich, miałem wrażenie, że cofnąłem się do początku 20wieku-przykład typowej wsi w środku Warszawy z kilkoma niezamieszkałymi już domami. Weszliśmy do jednego z nich. Sprawił na nas przytłaczające wrażenie. Porozrzucane sprzęty świadczące o nielegalnym pomieszkiwaniu.
Złamany strop grożący zawaleniem.
I ten nieznośny "trupi zapach".
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi 2012, 03:05:41 wysłana przez fionotron »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #279 dnia: 08 Kwi 2012, 08:20:37 »
Ja niestety musiałem zrezygnować w 1/3. Jak jechałem na lajt, to zmieniłem dętkę. Po 2 godzinach flak był i w drugiej dętce - albo jakaś felerna, albo coś siedziało w oponie. W domu załatałem więc dziurkę w wymienionej dętce i zobaczymy ile tym razem wytrzyma.


Może jeszcze kiedyś będę miał okazję pojechania do Szop :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #280 dnia: 08 Kwi 2012, 10:46:50 »
Cześć.
Mam dla Ciebie dobre wieści, bo z kolegami rowerzystami przygotowujemy jeszcze jeden przejazd na nocny lajt rower, którego celem będą Szopy Polskie... Warto tam jeszcze raz wrócić i przejechać trochę innym wariantem ten ciekawy obszar nie wykorzystanej jeszcze ziemi (w sensie zagospodarowania przestrzennego) na dolnym Mokotowie...
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi 2012, 10:49:37 wysłana przez fionotron »

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #281 dnia: 18 Kwi 2012, 20:10:47 »
Ktoś chętny na piątek gdzieś poza miasto wyskoczyć? Jak będzie bezdeszczowo to jadę z Zamkowego z jeszcze 2 osobami.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi 2012, 20:14:57 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #282 dnia: 19 Kwi 2012, 09:41:45 »
Cześć.
Jestem chętny, ale kiepsko u mnie z czasem...
W sumie to w piątek po pracy, mógłbym się po prostu już nie kłaść spać i pojechać z Wami na nocny lajcik... Jeżeli miałby to być przejazd do Jaktorowa to nie chciałbym jego odpuścić...
Bardzo zależało by mnie abyśmy wrócili do Miasta tak, abym był w domu do godziny 10 (w sobotę)- przecież mógłbym pojechać od razu do pracy...
Może bym jakoś dał bym radę...
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron...

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #283 dnia: 19 Kwi 2012, 14:45:40 »
Ktoś chętny na piątek gdzieś poza miasto wyskoczyć? Jak będzie bezdeszczowo to jadę z Zamkowego z jeszcze 2 osobami.

Ja też chętnie ale nie w tygodniu.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #284 dnia: 19 Kwi 2012, 14:46:35 »
Bardzo zależało by mnie abyśmy wrócili do Miasta tak, abym był w domu do godziny 10 (w sobotę)- przecież mógłbym pojechać od razu do pracy...
Może bym jakoś dał bym radę...
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron...

Po 24h bez snu bez wysyłku fizycznego jest ciężko dlatego ja nie polecam - sprawdziłem.