Autor Wątek: Czy na takie indywidua jest jakiś sposób?  (Przeczytany 2475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Czy na takie indywidua jest jakiś sposób?
« dnia: 12 Sie 2015, 23:15:35 »
Nie wiem, czy to kwestia upałów czy czego, ale to już drugi z rzędu dzień, kiedy trafiam na takich kierowców...

11.08.2015, Świętokrzyska (PdR)
https://drive.google.com/open?id=0B3oLHpLXgbTnbnVOdXVUS2xpaHc

12.08.2015, 22:10, Targowa (DdR)
https://drive.google.com/open?id=0B3oLHpLXgbTnYmpyTHNFck0zUU0

Oba filmy zgłoszone na stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl.

I teraz pytanie - co powinien robić rowerzysta aby czuć się bezpiecznie na drogach dla rowerów?
Jeździć z pałką teleskopową? Gazem? Może tylko w grupie?

A może jednak ignorować?

Albo dzwonić po SM zza krzaków i liczyć że przyjadą w mniej niż godzinę?


Offline realkrzysiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy na takie indywidua jest jakiś sposób?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sie 2015, 23:42:27 »
W tym roku dorwałem handlarza, który sobie kram rozłożył na ścieżce rowerowej. Mówię mu, żeby się przeniósł. Handlarz się krzywił i nie reagował, za to jego klientki oburzone do mnie, jak pan tak może. Pogrożenie, że zadzwonię na policję, nie skutkowało do czasu, dopóki nie wyciągnąłem telefonu i zadzwoniłem Wystarczyło, ze się odwróciłem i kram się przeniósł kawałek dalej, można było, można.
Jak dla mnie takie zachowanie, to już nie napiszę, czym jest. Trzeba reagować.

Najbardziej zastanawia mnie zachowanie klientek tego handlarzy. Kobiety, nie młode starsze, pewnie same wiele marudzą, ale jak coś jest po nie ich myśli, ech szkoda pisać.
« Ostatnia zmiana: 12 Sie 2015, 23:45:12 wysłana przez realkrzysiek »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy na takie indywidua jest jakiś sposób?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sie 2015, 08:45:28 »
Słusznie zrobiłeś , ja w tym roku tylko jeden film wysłałem  na adres wrd, z poprzedniego roku dwie sprawy doprowadziłem do końca . Kamera jest dobrą rzeczą i czasami przydaje się do pożytecznych celów . Wożenie jakiś przedłużaczy ręki nie zrobi takiego efektu , jak wycieczka do sądu. 

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy na takie indywidua jest jakiś sposób?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sie 2015, 09:31:39 »
Dokładnie, reagować, nie odpuszczać... jak pacjent dostanie 300zł mandatu, albo się nie przyzna i skończy z karą 800zł (dojdą koszty sądowe) to się poważnie zastanowi. Zwłaszcza jak to się zdarzy więcej niż raz, bo reagujących będzie sporo.

Już dziś większość kierowców łamiących prawo reaguje paniką na widok aparatu, kamerki lub telefonu. Wiedzą czym to pachnie :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy na takie indywidua jest jakiś sposób?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sie 2015, 07:27:41 »
Krajem, gdzie powstaje mnóstwo filmów z wariactwem czy chamstwem na drogach, jest Rosja. Ciekawy jestem, czy to poprawia (poprawiło) bezpieczeństwo na ich drogach.
Generalnie jestem za tym, żeby pokazywać te chamskie pyski i filmować. Ale jeszcze bardziej przydałby się soczysty mandat.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy na takie indywidua jest jakiś sposób?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sie 2015, 09:13:40 »
Krajem, gdzie powstaje mnóstwo filmów z wariactwem czy chamstwem na drogach, jest Rosja. Ciekawy jestem, czy to poprawia (poprawiło) bezpieczeństwo na ich drogach.

Jasne, że nie bo sam fakt nagrania czy nawet wrzucenia filmu na YT nic nie zmienia. Dopiero wysłanie filmu służbom i doprowadzenie do ukarania pacjenta łamiącego prawo coś daje. I to też nie zawsze za pierwszym razem - ale po kilku owszem, już niemal zawsze zaczynają się bać, że ktoś ich znowu przyłapie :)


Generalnie jestem za tym, żeby pokazywać te chamskie pyski i filmować. Ale jeszcze bardziej przydałby się soczysty mandat.

Dlatego trzeba zgłaszać. Bez tego samo nagrywanie ma znacznie mniejszy walor edukacyjny. Szansa, że pacjent znajdzie siebie w necie pośród milionów takich filmików jest niemal zerowa. A nawet jak znajdzie, to jeszcze musi mu to przeszkadzać, a są tacy, którym to nie przeszkadza, że są w necie z numerami rejestracyjnymi czy gębą i zachowują się tam jak chamy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)