Autor Wątek: Spotkanie w sprawie pasów rowerowych na Ursynowie  (Przeczytany 1149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trupek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Spotkanie w sprawie pasów rowerowych na Ursynowie
« dnia: 14 Lis 2013, 10:34:25 »
Chcesz, aby na Ursynowie zaczęły pojawiać się pasy dla rowerów? Chcesz włączyć się w działania, dzięki którym poprawią się warunki do jazdy na rowerze w naszej dzielnicy? Ursynowska Grupa Rowerowa zaprasza na spotkanie, na którym zaplanujemy co będziemy robić, aby osiągnąć ten cel.

Pasy rowerowe to rozwiązanie tanie, ale też posiadające szereg innych zalet: zapewniają m. in. lepszą widoczność rowerzystów na skrzyżowaniach, pozwalają zaoszczędzić przestrzeń miejską, nie chodzą po nich piesi, ułatwiają odśnieżanie tras rowerowych.

Od pewnego czasu przekonujemy Urząd Dzielnicy Ursynów, że warto na Ursynowie postawić na pasy rowerowe. Urząd Dzielnicy do pomysłu odniósł się przychylnie: rozpoczęły się przygotowania, powstały nawet wstępne projekty nowych organizacji ruchu uwzględniające pasy rowerowe na ulicach Dereniowej i Bartoka.

Niestety czas płynie szybko, kadencja obecnego zarządu dzielnicy powoli zmierza ku końcowi, a pasów rowerowych na ul. Dereniowej i Bartoka jak nie było, tak nie ma. A my nie tylko chcielibyśmy, aby tam powstały, lecz mamy pomysły na kolejne lokalizacje. Pasy rowerowe świetnie sprawdzą się na takich ulicach jak: Romera, Surowieckiego, Jastrzębowskiego, Herbsta, Cynamonowa, Stryjeńskich, Kiedacza, Nugat.

Chcemy skutecznie przekonać Piotra Guziała burmistrza Ursynowa i Janusza Galasa, stołecznego inżyniera ruchu, że pasy rowerowe są na Ursynowie potrzebne, trzeba je wcielić w życie i warto to zrobić na wielu ulicach, tak aby mieszkańcy poczuli wyraźną poprawę w warunkach poruszania się rowerem po dzielnicy.

Jeśli chcesz przyłączyć się do naszych działań, zapraszamy na spotkanie, podczas którego zaplanujemy co będziemy robić, aby osiągnąć ten cel.

Spotykamy się 16 listopada, o godz. 10.00 w Me Gusta Cafe Kabaty, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 24