Autor Wątek: Zmiana terminów Masy  (Przeczytany 27053 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jarzębina

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
Zmiana terminów Masy
« dnia: 05 Lis 2013, 09:36:41 »
Proponuję zmienić termin przejazdów WMK przez Warszawę!
Wiem, że ciężko jest walczyć z pewnymi przyzwyczajeniami ale nie dajmy się ogłupić psychozie tłumu...
Po tym co widziałem nie chciałbym aby ja i moi znajomi brali udział w działaniach, które bez konkretnego celu paraliżują miasto.
Piątkowe popołudnie, każdy zmęczony wraca do domu po ciężkim tygodniu pracy, przeedukowana młodzież powraca z placówek oświatowych, zmaltretowane dzieci wracają od księży, wycieńczone matki powracają z biedronek nakarmić swoje dzieci, staruszki wracają do domów zobaczyć (może po raz ostatni) wiekowych starszuszków ...
W tym samym czasie banda nieodpowiedzialnych, zakompleksionych ludzi tarasuje tym biedakom jedyne drogi dotarcia do swoich domów i bliskich manifestując w ten sposób fakt posiadania ... roweru...
Dobrze, że w ten sam sposób nie postępują osoby posiadające inne, większe środki transportu.
Sama sporo jeżdżę na rowerze ale przestańmy być egoistami- helloł !
« Ostatnia zmiana: 05 Lis 2013, 09:37:45 wysłana przez Jarzębina »

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lis 2013, 12:14:02 »
Hmm... masa jest raz w miesiącu a Warszawa i tak sparaliżowana jest codziennie. Idź trolluj na Onet albo TVN Warszawa :P
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lis 2013, 12:27:41 »
Proponuję zmienić nawyki kierowców pracujących w Warszawie!
Wiem, że ciężko jest walczyć z pewnymi przyzwyczajeniami ale nie dajmy się ogłupić psychozie tłumu...
Po tym co widziałem nie chciałbym aby ja i moi znajomi brali udział w działaniach, które bez konkretnego celu paraliżują miasto.
Codziennie, każdy zmęczony wraca do domu po ciężkim dniu pracy, przeedukowana młodzież powraca z placówek oświatowych, zmaltretowane dzieci wracają od księży, wycieńczone matki powracają z biedronek nakarmić swoje dzieci, staruszki wracają do domów zobaczyć (może po raz ostatni) wiekowych starszuszków ...
W tym samym czasie banda nieodpowiedzialnych, zakompleksionych ludzi tarasuje tym biedakom jedyne drogi dotarcia do swoich domów i bliskich manifestując w ten sposób fakt posiadania ... samochodu...
Sama sporo jeżdżę samochodem ale przestańmy być egoistami- helloł !
http://9gag.com/gag/amXvKw9

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lis 2013, 15:13:38 »
Ja bym po prostu ustawowo zakazał korków. Efekt dla płynności ruchu w mieście będzie z grubsza taki sam jak po zmianie terminu Masy :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Jarzębina

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lis 2013, 16:16:02 »
Kolega ma słuszną koncepcję, niestety nie jest zarejestrowanym użytkownikiem dlatego cytuję:

"Witam,

Podniosły się niepotrzebnie emocje. Myślę żę nie problemem jest tu termin masy a miejsce jej organizacji. Moja propozycja jest prosta aby zorganizować masę krytyczną poza Warszawą.
Nie będzie korkowane miasto a każdy kiedy będzie chciał będzie mógł jeździć na rowerze o dowolnej porze i dowolnej liczbie cyklistów bez utrudniania życia innym uczestnikom ruchu.

Kto popiera?"

Nie można się zamykać na jednym rozwiązaniu więc popieram, dobra koncepcja

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lis 2013, 16:32:57 »
Czemu masa? Samochody poza miasto :) Spytaj się kolegi Co sądzi o tej koncepcji.

P.S Określ się jeszcze jakiej płci trollem jesteś skoro "widziałeś" i "sama jeździsz rowerem".
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lis 2013, 16:43:31 »
Tylko my na co dzień chcemy normalnie poruszać się po Warszawie więc jaki sens ma mieć jazda poza jej granicami? :)
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lis 2013, 17:50:56 »
A co na to wiewiórki i żabki ? -czy ich już nie ma ? że się ich nie pyta o zdanie? Na dokładkę nowobogackie nie po to kupują za "ciężko zarobione srebrniki" kawałek pod miastem spokoju,  żeby miejskie rowery wyległy im pod płoty!      LIBERUM VETO

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lis 2013, 18:13:38 »
Po za Warszawa to słoiki codziennie organizują Samochodowe Masy Krytyczne na wszystkich drogach wylotowych. Jeśli ktoś chce się do nich przyłączyć to bez problemu mogę wskazać zarówno miejsce jak i termin najbliższego spotkania.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lis 2013, 19:20:55 »
Kolega ma słuszną koncepcję, niestety nie jest zarejestrowanym użytkownikiem dlatego cytuję:

"Witam,

Podniosły się niepotrzebnie emocje. Myślę żę nie problemem jest tu termin masy a miejsce jej organizacji. Moja propozycja jest prosta aby zorganizować masę krytyczną poza Warszawą.
Nie będzie korkowane miasto a każdy kiedy będzie chciał będzie mógł jeździć na rowerze o dowolnej porze i dowolnej liczbie cyklistów bez utrudniania życia innym uczestnikom ruchu.

Kto popiera?"

Nie można się zamykać na jednym rozwiązaniu więc popieram, dobra koncepcja

proponuję najpierw zapoznać się z ideą Warszawskiej Masy Krytycznej a dopiero proponować takie coś ...

jak masa będzie jeździć poza centrum i miejscach gdzie ją widać nie przyniesie zamierzonego skutku ...

« Ostatnia zmiana: 05 Lis 2013, 19:22:00 wysłana przez fottoman »

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lis 2013, 21:06:55 »
Zakazać ustawowo wszelkich manifestacji!

Kolego OPie: idź pan na najbliższy marsz na 11 listopada i tam wygłoś swoje racje na temat blokowania miasta. Jeśli wrócisz z kompletnym uzębieniem, to możemy pomyśleć o rozmowie.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lis 2013, 00:03:29 »
Wiem, że ciężko jest walczyć z pewnymi przyzwyczajeniami (...)
O! Masz lepszą propozycję na termin odbywania się Masy? No to słuchamy.

Po tym co widziałem nie chciałbym aby ja i moi znajomi brali udział w działaniach, które bez konkretnego celu paraliżują miasto.
Nikt cię nie zmusza do udziału w Masie. Podobnie jak nikt nie zmusi cię do zrozumienia jej celu. Twój brak zrozumienia (tudzież niewiedza) nie sprawia jednak, że nasze działania są bezcelowe. Cele są takie: http://www.masa.waw.pl/index.php/o-masie Wystarczająco konkretne?

Piątkowe popołudnie, każdy zmęczony wraca do domu (...)
... a tu znikąd pojawia się wesoła parada rowerzystów kipiących pozytywną energią i entuzjazmem. When life give you lemons... better do not squeeze them over your eyes.

W tym samym czasie banda nieodpowiedzialnych, zakompleksionych ludzi tarasuje tym biedakom jedyne drogi dotarcia do swoich domów i bliskich manifestując w ten sposób fakt posiadania ... roweru...
Aha. I robi to przez całe 5-7 minut. Zatrważające :P
Ponownie polecam stronę "O Masie".

Dobrze, że w ten sam sposób nie postępują osoby posiadające inne, większe środki transportu.
... Nie? No to chyba musisz być nowa w Wa-wie ;D (nie że to coś złego ;))


Myślę żę nie problemem jest tu termin masy a miejsce jej organizacji. Moja propozycja jest prosta aby zorganizować masę krytyczną poza Warszawą.
Nie będzie korkowane miasto a każdy kiedy będzie chciał będzie mógł jeździć na rowerze o dowolnej porze i dowolnej liczbie cyklistów bez utrudniania życia innym uczestnikom ruchu.
Ech... i może jeszcze będziecie rozdawać kamizelki odblaskowe z napisem "Przepraszam, że żyję"? ::)

Może się zdziwisz, ale Masa nie jest przejawem egoizmu. Tak, w każdy ostatni piątek miesiąca "blokujemy" miasto kilkuset rowerami. Ale Zabezpieczenie dokłada wszelkich starań, by przejazd odbył się jak najsprawniej. Jak nie wierzysz, to zapraszam na Przedmasówkę.
Natomiast twoja propozycja to przejaw skrajnej uległości. "Sama sporo jeżdżę na rowerze"? Chyba omijając za wszelką cenę jezdnię, bo z podejściem "byle nikomu nie przeszkadzać" byłabyś spychana na krawężnik tak często, że praktycznie przez cały rok miałabyś prawą rękę w gipsie. Jeżeli ktoś zachowuje się jak ofiara, to staje się ofiarą.
Do jazdy rowerem (i nie tylko) potrzebna jest asertywność. Chcąc bezpiecznie i w miarę sprawnie przejechać z punktu A do B nie można pozwolić na tłamszenie się. I właśnie po to między innymi jest Masa - by pokazać całemu miastu, że jesteśmy, że jest nas dużo, i że stłamsić się nie damy.
I będziemy tak jeździć w każdy ostatni piątek miesiąca. Aż do skutku.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lis 2013, 00:12:49 »
Mniam, mniam, mniam, ale smaczne, jeszcze, jeszcze dajcie jeść.... 8)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lis 2013, 06:50:39 »
Tylko my na co dzień chcemy normalnie poruszać się po Warszawie więc jaki sens ma mieć jazda poza jej granicami? :)

Żaden, ale chyba właśnie o to im chodzi, by pomysł był bez sensu.


"Podniosły się niepotrzebnie emocje. Myślę żę nie problemem jest tu termin masy a miejsce jej organizacji. Moja propozycja jest prosta aby zorganizować masę krytyczną poza Warszawą.

Niech Kolega porozumie się z władzami Piaseczna, Wołomina, Łomianek czy Legionowa, zanim zechce podrzucić im Warszawską Masę. Mogą mieć inne zdanie w sprawie świetności tego pomysłu :D


Inna sprawa, że równie dobrze my możemy domagać się, by kierowcy przestali korkować miasto i zastawiać chodniki i gremialnie swoje spędy urządzali wyłącznie poza Warszawą, np. na A2 lub A4. To jest ten sam kaliber pomysłu :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lis 2013, 08:33:04 »
Zlitujcie się i nie dokarmiajcie trolla.

Ja tę pisaninę, identyczne sformułowania gdzies widziałem - czy to nie jakaś propagandowa notka skwaszonego pana, która była przed październikowa Masa w jakimś internetowym newsletterze?