Warszawska Masa Krytyczna

Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne => Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła => Wątek zaczęty przez: SeBeQ w 05 Lip 2010, 14:29:20

Tytuł: Przejazd na ulicy Paryskiej
Wiadomość wysłana przez: SeBeQ w 05 Lip 2010, 14:29:20
W weekend zdarzyło mi się przejeżdżać przez ulicę Paryską na wysokości Trasy Ł. Niestety mimo, że ulica oddana niedawno to trafiłem na taki kwiatek:

(http://img295.imageshack.us/img295/2831/zdjcie006v.jpg)(http://img375.imageshack.us/img375/6883/zdjcie006a.jpg)

Poza brakiem teleporterów na początkach/końcach ciekawy jest też ten rowerek na środku namalowany tylko w jedną stronę... poza tym jak widać "równo" to pojęcie nieznane drogowym inżynierom, za to można zauważyć niezdrowy pociąg do krawężników :(

Większe foty:
http://img295.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie006v.jpg (http://img295.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie006v.jpg)
Tytuł: Odp: Przejazd na ulicy Paryskiej
Wiadomość wysłana przez: gromanik w 10 Lip 2010, 23:07:15
Jeśli będziesz przejeżdżał tamtędy jeszcze raz, to we miarkę i sprawdź, czy uskoki nie przekraczają 1cm (to jest maksymalna wysokość uskoku na drodze dla rowerów).
Czy mógłbyś zrobić też zdjęcia pokazujące ten przejazd z perspektywy kierowców jadących z obydwu stron?

A jak będziesz chciał napisać pismo na ten temat, to zapytaj też o nawierzchnię, bo powinna być asfaltowa, a nie jest...
Tytuł: Odp: Przejazd na ulicy Paryskiej
Wiadomość wysłana przez: Skałbanek w 14 Lip 2010, 15:42:50
My sobie tu marudzimy a może ma ktoś ma znajomych w prasie albo TV można by to nagłośnić
Tytuł: Odp: Przejazd na ulicy Paryskiej
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 14 Lip 2010, 17:51:12
My sobie tu marudzimy a może ma ktoś ma znajomych w prasie albo TV można by to nagłośnić

To się robi dopiero, gdy konwencjonalna metoda (pismo) zawiedzie i będzie o co robić dym. Gdy będzie jakiś dowód, że urząd chociażby wie o tej sprawie i mimo to nic nie robi.

Na razie to pójdziesz do TV i co powiesz? Tam jest za wysoki krawężnik? Już widzę jak to puszczają w wiadomościach :-D "Sprawa najwyższej wagi: krawęznik ma 11mm a nie 10". Media tak nie działają.

A nawet jeżeli by działały, to wyjdzie zaraz rzecznik ZDM i powie: "Nie wiedzieliśmy, ze jest źle. Zbadamy sprawę" Stworzymy speckomisję, powołamy zespół, zlecimy opracowanie analizy - sam sobie wybierz ładną wersję ściemy. I nie będziesz miał jak im udowodnić, że ściemniają. W konsekwencji ty stracisz czas swój i mediów (które później nie będą już chciały z Tobą współpracować), a Oni nic nie zrobią i krawężnik zostanie tak jak był.

Co innego jak będziesz mógł rzecznikowi pokazać że olewają zgłoszone problemy. Pokażesz pismo przed kamerą i powiedzieć "Sprawę tego krawężnika zgłosiłem Wam 3 miesiące temu i nic". O wtedy, to jest ciekawa sprawa, bo już nie chodzi o zwykły krawężnik jeden z milionów w mieście, tylko o to, że urząd olewa obywateli - zupełnie inny kaliber sprawy.

Albo wyjdziesz z pismem, ich odpowiedzią na nie i powiesz: "Wy twierdzicie, że ten za wysoki krawężnik jest ok, choć czarno na białym widać, że nie jest". I wtedy to jest tolerowanie niebezpiecznych rozwiązań drogowych przez urząd - sprawa poważna. Nie to co jakiś krawężnik jeden z milionów w mieście.

I takie sprawy mogą zainteresować media! Taka sprawa może kogoś zbulwersować i w konsekwencji doprowadzić do zmiany.
Tytuł: Odp: Przejazd na ulicy Paryskiej
Wiadomość wysłana przez: mplonski w 14 Lip 2010, 19:29:44
a sprawy krawężnikowe to chyba jedne z łatwiejszych są - jedno pismo i dużo cierpliwości.