Warszawska Masa Krytyczna

Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne => Ochota, Włochy, Ursus => Wątek zaczęty przez: jerzy1234 w 17 Sty 2016, 20:12:41

Tytuł: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 17 Sty 2016, 20:12:41
Witam wszystkich rowerzystów co by jak mogą stawili się na konsultacjach w Urzędzie Dzielnicy Ochota ul Grójecka 17 w środę 20 stycznia o 16  . Sprawa jest poważna gdyż z artykułu z Informatora Ochoty i Włoch wynika iż mogą (tak jak na wstępie w artykule zrobiono nagonkę na rowerzystów) wyślizgać nas z pomysłów nawet uspokojenia ruchu na Grójeckiej i jak zwalą plac to i na Grójeckiej nie będzie już szans zrobić coś dla nas .
http://iochota.pl/artykul/prezentacja-koncepcji-przebudowy-placu-narutowicza/35445 (http://iochota.pl/artykul/prezentacja-koncepcji-przebudowy-placu-narutowicza/35445)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 18 Sty 2016, 09:23:25
No rzesz k... 2 ha placu i nie ma miejsca dla rowerzystów! Majstersztyk propagandzisty: uzależnić DDRke od wycinki drzew.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 18 Sty 2016, 11:04:02
I dlatego trzeba być i wybić z durnych głów  politykierów takie myślenie .Jak przegapimy plac to i Grójecką  stracony na lata.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 18 Sty 2016, 11:37:11
Kierowcom nie zabiorą, choć ci mają 80% placu. Będą kazali się kłócić o to czy na pozostałych 20% ma być zieleń czy ddr i w jakim stosunku. Stara rzymska zasada - dziel i rządź.

Tylko, że to nie Rzym, ludzie się na to już nie łapią :P
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 18 Sty 2016, 11:55:01
Raffi ty bardziej w tym siedzisz: jakiś czas temu była prezentowana ( o ile mnie pamięć nie myli przez ZM - a to twoja działka) koncepcja kompleksowej reorganizacji ruchu na Grójeckiej ( Wawelska - Zawiszy). Czy to miało jakiś formalny ciąg  dalszy? Jakieś konsultacje - Pełnomocnik, IR czy inna franca? Bo to co teraz będą próbowali wmówić jako jedyny możliwy wariant nijak ma się do tamtej koncepcji.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Pafka w 18 Sty 2016, 18:05:17
Stawiam się na wezwanie Jurka ower
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jolajola1 w 18 Sty 2016, 21:26:37
macie jakieś linki do artykułow/projektów uspokajający ruch na Grójeckiej i coś o likwidacji tego objazdu na Narutowicza?
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 18 Sty 2016, 22:29:39
Wystarczy to przypomnieć
http://www.zm.org.pl/?a=grojecka_kds-146 (http://www.zm.org.pl/?a=grojecka_kds-146)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 19 Sty 2016, 08:03:27
...i coś o likwidacji tego objazdu na Narutowicza?
To ma być teraz ujawnione.  Tyle, że teraz wychodzi na to iż będzie farsa. Pl. Narutowicza w zeszłym roku wysłupkowany z każdej możliwej strony, a ponoć ponad 60 miejsc postojowych do likwidacji z uwagi na roszczenia rowerzystów. Na odcinku Wawelska - pl. Zawiszy KDS sugeruje pasy rowerowe i uspokojenie ruchu  - i jak to ma być pogodzone z  jednostronną DDR-ką na pl Narutowicza? Koncepcja pl. Narutowicza ponoć jest oceniona jako słaba, a koncepcja całościowa Wawelska - pl. Narutowicza była oceniona dobrze. Ciekawie będzie dowiedzieć się czy przy opracowywaniu koncepcji wzięto pod uwagę iż ruch z Grójeckiej przeniósł się na Jerozolimskie po otwarciu nowych wylotówek z Warszawy.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jolajola1 w 20 Sty 2016, 13:50:54
o sprawie jest na blogu Masy i na FB masy
http://polskanarowery.sport.pl/blogi/warszawska_masa_krytyczna/2016/01/w_obronie_pasow_przeciw_wycince_drzew_pod_ddr/1 (http://polskanarowery.sport.pl/blogi/warszawska_masa_krytyczna/2016/01/w_obronie_pasow_przeciw_wycince_drzew_pod_ddr/1)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 20 Sty 2016, 22:29:57
Uf ,całe szczęście że dopisała frekwencja i większość radnych powoli czuje nadchodzące trendy i sporo było społeczników którzy bronią zwężenia Grójeckiej i stworzenie bardziej przyjaznej przestrzeni włącznie z rowerowymi udogodnieniami . Radni "Ochocianie" przygotowali się solidnie i jedna z ich działaczek przedstawiła  zatwardziałym (byli tacy -przeważnie z PIS-U) samochodziarzom martwiącym się o przepustowość  niuanse bardziej przyjaznej infrastruktury. Przedstawiciel Warszawy Obywatelskiej również zwrócił uwagę na możliwości przebudowy w duchu nowoczesnego placu wraz z zawężoną jezdnią i przyjazną rowerzystom i sporą ilością zieleni . Spotkanie to było początkiem zbierania pomysłów ,i nie było wiele możliwości do konsultacji , ale już 26 stycznia o godz 18 odbędzie się następne i też trzeba być i pilnować rozwoju konsultacji aby ktoś nagle nie chciał dokonać zawłaszczenia placu w sposób niekorzystny dla nas.   
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jolajola1 w 20 Sty 2016, 23:42:27
na Masowym FB z chęcią udostępnię konsultacje 26 stycznia
proszę mi przypomnieć 2 dni wcześniej to nawet jaki artykulik spłodzę
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 21 Sty 2016, 16:29:56
Dobrze Jerzy, ze pilnujesz tematu. Przykład Miodowej pokazuje, że na te konsultacje po prostu trzeba chodzić tłumem, bo to jedyny sposób by "być górą".

I dużo uwag zgłaszać potem jeszcze pisemnie, nawet te same osoby co były na spotkaniach ;-)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: qwerJA w 21 Sty 2016, 23:25:08
Akurat byłem razem z Jerzym i MK11 na tym posiedzeniu.

Moja krótka subiektywna relacja.

Publiczności zeszło się tyle, że musieli krzesła dostawiać, a i tak część stała.

Dosłownie kilka osób, które były przeciw zwężaniu Grójeckiej, zostało zakrzyczanych przez całą resztę i szybko opuściły widownię.
Później omawiano szczegóły projektu, niezwiązane z ruchem rowerowym. Trzech architektów z widowni spierało się o sens przeszklonych pawilonów i wysokość altany.

Jeden mieszkaniec zaproponował każdemu chętnemu zakład o dobry alkohol, jeśli ten w dowolnym miejscu, w godzinach szczytu pokaże mu ?korek? na Grójeckiej.
Po czym, jeden z radnych ( nie pamiętam niestety który) założył się o ?nic? że uspokajanie ruchu zwiększa zanieczyszczenie powietrza.

Generalnie każda mądra wypowiedź za zwężeniem Grójeckiej była nagradzana oklaskami.

Acha najważniejsze koncepcja dla Placu Narutowicza przygotowana przez pracownię Davos, została przez nią przygotowana tylko dlatego, że dzięki specjalnym staraniom ( o ile dobrze pamiętam padło nazwisko Marka Mikosa ) nie została zlecona Zarządowi Dróg Miejskich.

A teraz najważniejsze, jak zaznaczył prezes pracowni Davos jest to wyłącznie ?koncepcja?.
Na jej podstawie ma dopiero powstać projekt, na który oni pewnie nie będą mieć wpływu.
A później przyjdzie wykonawca i zrobi jak zrobi.

Co do kwestii komunikacyjnych.
Zdaniem autorów koncepcji - dzięki zwężeniu Grójeckiej możliwe będzie powstanie obustronnych dróg rowerowych, dodatkowych 30 miejsc parkingowych. Przy jednoczesnym zachowaniu drzew.

Pozdrawiam
Tomek   
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 22 Sty 2016, 09:43:43
We wtorek 26 stycznia o 18:00 druga runda, na Akademickiej 5. Warto znowu przyjść tłumnie, niech znowu pojedyncze głosy "petrolheadów" toną w morzu głosów za zwężeniem ulicy.

Jak nie przyjdziemy tłumnie i nie dopilnujemy, będzie jak na Miodowej.


Aha, warto też by KAŻDY oprócz pojawienia się tam, wysłał jeszcze swoje postulaty mailem/formą papierową. Dlaczego? Bo wtedy głos liczy się podwójnie - ten na spotkaniu jako 1, i ten z pisma też jako 1 :)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 22 Sty 2016, 13:20:10
Wspominamy Miodową ale ostatnio nie tylko to zawaliliśmy -Obozowa była też sukcesem -ale zatwardziałych przeciwników zmian.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 22 Sty 2016, 21:20:08
Wspominamy Miodową ale ostatnio nie tylko to zawaliliśmy -Obozowa była też sukcesem -ale zatwardziałych przeciwników zmian.

Pasy na Obozowej to akurat będą. Co prawda pozostał lewoskręt w jednym miejscu, ale IMO z nim da się żyć, nie robiłbym z tego wielkiej afery (a za kilka miesięcy będę tam w okolicy mieszkał). A że jest opóźnienie - Tramwaje wszędzie mają opóźnienia, to nie sukces przeciwników, to porażka tramwajów. I szansa by jeszcze coś poprawić po cichu :D

Plac Narutowicza i Miodowa są moim zdaniem o wiele ważniejsze niż Obozowa. Na Obozowej są malowanki tylko - je można zmienić w jeden weekend, małą ilością kasy i pracy. Jednym frezowaniem można zarówno zlikwidować pasy rowerowe tam, jak i je uciąglić likwidując lewoskręt. Dlatego nie przywiązuję do tego wielkiej wagi.
Tymczasem to co powstanie na Narutowicza i Miodowej zostanie z nami na kilkadziesiąt lat - podobnie jak np. schody na Rondzie Zesłańców, brak ddr na Żabie, czy bubel prowadzący "śladem węża" po Jana Pawła II, których od dekady nie udało się poprawić i jeszcze trochę na nie poczekamy. Naprawa Narutowicza czy Miodowej, gdyby nie udało się wywalczyć dobrych rozwiązań będzie czasochłonna, kosztowna i trudna. Dlatego Miodowa i Narutowicza są takie ważne, a Obozowa nie.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 25 Sty 2016, 17:03:35
Przypominam,  to już jutro 26 styczeń godzina 18 ,00 ul. Akademicka 5 -akademik przy pl. Narutowicza  I etap konsultacji w sprawie Pl. Narutowicza i trzeba być aby przypilnować estetów architektury, aby nie zababrali nam możliwości wprowadzenia czegoś przyjaznego rowerom.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 26 Sty 2016, 22:46:45
Witam , skończyły się konsultacje i dziękuję przybyłym na nie . Byliśmy w mniejszości niemniej jednak większość decydentów była za przebudową do dwóch pasów Grójecką i zrobienie czegoś dla rowerów .
Tylko trzeba wsiąść poprawkę  iż niektórzy dali się przekonać widząc argumenty mieszkańców , i zaczęli grać swoje polityczne piany .
Dlatego jeszcze prośba do Was wszystkich którzy chcą aby Grójecka stała się przyjazna dla rowerów aby mailowo wysłali uwagi swoje i pomysły na zabudowę placu Narutowicza na adres
ochota.konsultacjespoleczne@um.warszawa.pl
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: qwerJA w 27 Sty 2016, 15:38:00
Ja już  do wszystkich radnych złożyłem pisma na biurze podawczym ciekawe czy któryś odpisze.
Na spotkaniu napisałem i oddałem swoje.

No, jeden radny przyszedł mi podziękować za pismo, i pokazał że zamiast  Placu Narutowicza, napisałem Naruszewicza.

Moja mina musiała - być bezcenna. . .

Znajdźcie sobie kogoś lepszego do pisania pism  >:(
   
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 27 Sty 2016, 17:11:13
zamiast  Placu Narutowicza, napisałem Naruszewicza.
Moja mina musiała - być bezcenna. . .
Znajdźcie sobie kogoś lepszego do pisania pism  >:(

Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Więc nie zrażaj się z powodu byle dupereli - wyłącz autokorektę w Wordzie, a przed wysłaniem pisma, czytaj je jeszcze raz (najlepiej innego dnia niż je pisałeś). Albo niech ktoś Ci sprawdzi. I powinno być ok.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: hermes w 06 Lut 2016, 10:36:10
Ja już  do wszystkich radnych złożyłem pisma na biurze podawczym ciekawe czy któryś odpisze.
Na spotkaniu napisałem i oddałem swoje.

I bardzo się to przydało, bo po całej aktywności wcześniej na spotkaniu opór był zdecydowanie mniejszy wobec dwóch pasów, zamiast trzech.

No, jeden radny przyszedł mi podziękować za pismo, i pokazał że zamiast  Placu Narutowicza, napisałem Naruszewicza.

Moja mina musiała - być bezcenna. . .

Znajdźcie sobie kogoś lepszego do pisania pism  >:(

No bo wyglądało zabawnie, ale nie zmienia to faktu, że dziękowałem szczerze. Ja kiedyś jak składałem interpelacje dotyczącą Ochoty, to okazało się, że ta ulicy znajduje sie na Pradze ;-). Zdarza się i nie ma co się obrażać.

Generalnie jak już Jurek napisał wyszło całkiem dobrze i myślę, że są spore szanse na znormalizowanie tego miejsca jak i całej ulicy. Przekonaliśmy do tego pomysłu nawet burmistrzów. Gdy byłem na spotkaniu z główną ponad rok temu, to nawet słyszeć nie chciała o zwężaniu Grójeckiej.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 09 Lut 2016, 09:30:38
Przypominam , do 15 lutego przyjmują uwagi w sprawie placu Narutowicza pod adresem ochota.konsultacjespoleczne@um.warszawa.pl
Czym więcej naszych głosów ,tym większa szansa na ich uwzględnienie.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: qwerJA w 10 Lut 2016, 17:51:34
Cytat z profilu FB "Ochocian"

UWAGA - TO DOTYCZY OSOBNEGO ZAGADNIENIA

Cytuj
Wczoraj miejskie Biuro Architektury ogłosiło przystąpienie do sporządzania planu miejscowego w rejonie placu Narutowicza. Nazwa trochę myląca ? tak naprawdę chodzi o wiele większy obszar niż sam plac, bo o dużą część Starej Ochoty.

Plan miejscowy wyznaczy przyszłość całego tego terenu, możliwości zabudowy, tereny zielone itd.
Pierwszy etap to zgłaszanie wniosków do planu.
Co to oznacza? Projektu planu jeszcze nie ma. Teraz mieszkańcy mogą zgłaszać wnioski i przedstawiać, co na tym terenie powinno się zmienić (i w jaki sposób), a co należy zostawić bez zmian. Później urbaniści stworzą projekt planu, korzystając także z wniosków mieszkańców. Naprawdę warto teraz zgłaszać wnioski!

Wnioski do planu miejscowego należy składać do 9 marca na piśmie w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy, ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa, parter ? pokój nr 27 lub przesłać pocztą na podany wyżej adres (z zaznaczeniem: ?Wniosek do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie placu Narutowicza?).
Niestety, NIE MOŻNA ZGŁASZAĆ MAILEM !!! .

http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/plany_zagospodarowania/Miejscowy_plan_zagospodarowania_przestrzennego_w_rejonie_placu_Narutowicza_(Ochota)_-_przystapienie_.htm


Myślę, że w najbliższych dniach przygotuje i udostępnię wzór pisma, które każdy będzie mógł, wypełnić, podpisać i zanieść do urzędu, dodając ewentualnie swoje uwagi żeby wszystko nie było identyczne :)
Może nawet udostępnimy to przez FB Masy.

W sprawach rowerowych, to primo zwężenie Grójeckiej do dwóch pasów ruchu w obie strony.
Budowa tam obustronnej drogi dla rowerów (alternatywnie pasów rowerowych) spójnych z resztą infrastruktury.

Ogólny postulat wprowadzenia kontraruchu na ulicach jednokierunkowych (będą i tak zmieniać kierunek ulic i nie wiedzą jeszcze jak).

Słucham co jeszcze ?!!

Pozdrawiam
Tomek 
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 11 Lut 2016, 09:42:19
Nosić do urzedu nie trzeba, można nadać polecony na poczcie, jak ktoś ma lenia i nie chce mu się przez pół miasta na Ochotę lecieć.

Podejrzewam, że forma mailowa też jest możliwa - urząd NIE MA PRAWA jej odmówić. Tylko kto by się potem o to chciał sądzić, gdyby jednak to zrobił? ;)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: qwerJA w 11 Lut 2016, 13:55:50
W ustawie chyba napisali jeszcze, że przez ePUAP.
Ale strona urzędu miasta milczy o tym, więc może nie ogarniają :)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 11 Lut 2016, 14:49:12
W ustawie (Kodeks Postępowania Administracyjnego) jest napisane tylko jedno - pismo, które składasz drogą elektroniczną musi być podpisane imieniem i nazwiskiem, z adresem, by mogli odpowiedzieć pocztą tradycyjną. Nie musisz mieć certyfikowanego podpisu, zaufanego profilu, ani nic takiego, nie musisz używać żadnej specjalnej platformy.

Z tematu przetrenowałem ostatnio ZTP w Warszawie, gdy mi odpisali, bym przyniósł im pismo w zębach, więc jestem całkiem pewny swojego :)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: qwerJA w 11 Lut 2016, 14:58:49
Obawiam się że tutaj, to nie ta ustawa, ale nie róbmy OFFtopu na forum   :-X
Wniosek z KPA, to trochę inny wniosek niż przy zagospodarowaniu przestrzennym.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 11 Lut 2016, 15:18:53
Faktycznie, trochę OT. Ale pewnie niejednemu się przyda, wiec i tak napiszę, bo moim zdaniem wprowadzasz tu ludzi w błąd.

KPA obowiązuje urząd, każdy urząd, przy każdym możliwym postępowaniu administracyjnym, czyli w praktyce - przy WSZYSTKIM co dany urząd robi. Zagospodarowanie przestrzenne to jest nic innego tylko prowadzenie postępowania administracyjnego w sprawie danej przestrzeni, danego projektu lub projektu planu - tak samo podlega pod tą ustawę jak dowolne inne działanie urzędu.

Jeden wyjątek jest - gdy piszesz NIE do urzędu, a do projektanta planu przestrzennego, albo innego podmiotu (firmy, organizacji), która na prowadzi jakieś konsultacje społeczne czy coś w tym stylu. Ale wtedy jak napiszesz, do właściwego urzedu, na którego zlecenie robią dany plan czy projekt, to też mają obowiązek przekazać gdzie trzeba.


Tak się składa, że akurat przypadkiem jestem inżynierem z gospodarki przestrzennej i temat nie jest mi obcy. Z KPA dość długo maglowali mnie na studiach w ramach róznych zajęć. A potem jeszcze dłużej maglowałem je sam w ramach radosnej koresponcencji z różnymi urzędami.
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: qwerJA w 11 Lut 2016, 16:23:04
   Cóż, widocznie, w urzędzie miasta mają inną wykładnie art 17 pkt. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Tutaj można się spierać czy to jeszcze KPA, czy lex specialis
Na pewno jest to kwestia sporna, bo na taki wniosek ich zdaniem nie muszą odpisać
Wszystkiego masz się dowiedzieć z wyłożonego planu, do którego możesz składać uwagi - to już na pewno nie jest KPA  ???

Rafii, jeśli masz czas i siły idź im tam to im wytłumaczyć, ja niestety nie jestem inżynierem krajobrazu  :)
Widzisz, Ty reprezentujesz liberalną i prospołeczną wykładnię, oni nie i nie wiem czy nie mogą mieć niestety racji :(

Co więcej panowie z urzędu wymyślili sobie formularze, które mają przypominać tzw. UFO ( urzędowy formularz obowiązkowy).
NIE, to nie jest w żadnym razie formularz obowiązkowy.
Jak by co, wcześniej sam przeprowadzę tam rozpoznanie bojem.


Dlatego z pomocą kolegi radnego opracowaliśmy normalną wersje pisma, która spełnia wszystkie warunki
formalne i dotyczy tego co ma dotyczyć odnośnie transportu, zwłaszcza rowerowego.

Jak co to piszmy dalej na priva, zaraz Ci prześlę projekt wniosku.

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: qwerJA w 16 Lut 2016, 22:12:12
Przepraszam, że piszę dwa posty pod jednym.

No więc tak, propozycja pisma w wyższej spawie jest dostępna do ściągnięcia tu :
https://www.dropbox.com/s/tivzhq72lirhrbw/Wniosek%20do%20PZP%20Placu%20Narotowicza.docx?dl=0

Można je oczywiście dowolnie modyfikować.
Pismo tak, jak wskazano wyżej należy wysłać listem, lub odnieść do urzędu do 9 marca.

Adres:
Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy
ul. Marszałkowska 77/79
00-683 Warszawa
parter - pokój nr 27


Dziękuje i liczę na wasze zaangażowanie.
Jeśli to możliwe przekażcie dalej :)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: vit w 16 Lut 2016, 22:52:31
Dlatego z pomocą kolegi radnego opracowaliśmy normalną wersje pisma, która spełnia wszystkie warunki
formalne i dotyczy tego co ma dotyczyć odnośnie transportu, zwłaszcza rowerowego.

Jak co to piszmy dalej na priva, zaraz Ci prześlę projekt wniosku.
Mam propozycję by nie uciekać na priva z wiedzą, która może być przydatna z dyskusją z Jego-Wysokością-Urzenedem.
Po to jest (chyba) forum by wiedza szła do ludzi.

Ale co ja się tam znam.
:)
Tytuł: Odp: Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza
Wiadomość wysłana przez: qwerJA w 16 Lut 2016, 23:55:02
Tu nie ma żadnej wiedzy tajemnej.
Pismo było konsultowane z wieloma osobami z Masy.
Jeden z nich rozpoznał we mnie nawet chłopskie pochodzenie - miał racje (pochodzę z chłopsko- inteligenckiej rodziny).

Pismo można edytować i zmieniać do woli, można sobie tam zapisać wszystko, nawet dopisać lądowisko dla helikopterów i te rzeczy.   

Czytasz czasem forum zabezpieczenia ?!!

( A teraz panie moderatorze wykasuj obie ostatnie wiadomości swoją i moją )

Pozdrawiam
Tomek