Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Nieciągłości

(1/3) > >>

vit:
Temat ogólnomiejski, więc piszę tutaj.
Podobne wstawiłem na fejsbóka, ale zdjęcia można wygodnie wstawiać tu, a i większa szansa, że nie zginie.

Podczas jednej z rozmów z Pełnomocnikiem zwróciliśmy uwagę na niewygody związane z nieciągłościami infrastruktury rowerowej. Odpowiedź była o pieniądzach, budżecie i możliwościach itd.
Niemniej jednak udało się nam doprowadzić do indywidualnego rozpatrzenia każdego przypadku, który wskażemy, Pełnomocnik się pochyli i określi czy będzie/ może być zrealizowany, kiedy, w jakim zakresie lub "dlaczego nie teraz" i "kiedy".

Mamy swoje typy, a ponieważ chcemy ciągłej infrastruktury wszędzie i dla wszystkich nie chcemy niczego przeoczyć, niedostrzec dlatego prosimy Was o wskazywanie takich miejsc, gdzie występują  nieciągłościami infrastruktury rowerowej, które można poprawić środkami technicznymi i organizacyjnymi, a nie poważnymi inwestycjami.
Propopnuję krótki opis miejsca, wskazanie na mapie i zdjęcia w terenie. Dobrze by było konkretnie opisać miejce, WSZYSKIE oczekiwane relacje, kierunek przemieszczania się rowerzystów i drobne uzazsadnienie "dlaczego". Robimy to dal siebie, tak więc liczymy na Wasze wsparcie.

Wielu z Was jeździ po mieście z aparatami i robi zdjęcia, dlatego zakładamy, że dla Was nie będzie to problem, a nam da szansę o niczym nie zapomnieć.
Wrzucam kilka przykładów poniżej, jeżeli macie inne propozycje - zgłaszajcie.

Wiem, że jest coś takiego, jak http://umap.openstreetmap.fr/en/map/warszawskie-teleporty-rowerowe_92394#13/52.2362/20.9940 ale z samej mapy, bez zdjęć, wszystkiego się nie odczyta.

rowerozof:
No mapa jest raczej czytelna. Widać że jest dziura w infrastrukturze ( blado czerwone linie). Jeśli są mało widoczne to mogę podkręcić kolorki.

maciek_slon:
Coś co obserwuję codziennie - skrzyżowanie Czerniakowska-Gagarina. DDR i przejazd jedynie po wschodniej stronie, natomiast np. stacja Veturilo po stronie północno-zachodniej. Dodatkowo, jako że obowiązuje 70-tka i chodnik szeroki to dozwolona jest jazda po chodniku po stronie zachodniej. Bardzo często ludzie przejeżdżają przez wszystkie przejścia, także te pozbawione przejazdu rowerowego. Może metodą "farba+nowe szkiełko+znak" da się wyznaczyć przejazdy w brakujących trzech relacjach?

rowerozof:
Mój ranking :
Grójecka - Banacha !!!!
Krzyżanowskiego - Kasprzaka
Szwedzka - Radzymińska
Wilanowska - Dolinka
Ząbkowska -Targowa
Kłopotowskiego -Wybrzeże Sz.
Prosta miedzy Wronią a Rondem Daszyńskiego
Reszta mniej ważna lub nie znam z autopsji

Franc:
Fieldorfa, pomiędzy ul Abrahama a Nowaka Jeziorańskiego teleport tuż przed Kanałkiem, po północnej stronie.

Brak przejazdów dla rowerów w ciągu DDRiP wzdłuż Witosa na skrzyżowaniu z Idzikowskiego, a następnie brak przejazdów w ciągu DDRiP wzdłuż Sikorskiego na skrzyżowaniach z Pory i wspomnianą Al. Wilanowską oraz Dolinką Służewiecką i Wałbrzyską.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej