Autor Wątek: Pedały i buty spd - jak to to kupić?  (Przeczytany 50866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Mar 2012, 10:20:20 »
A jak stary jest to Bikeboard? Bo v-b się nie rozwijają tak mocno, jak tarcze (również mechaniczne).

Stary, 2003. Dlatego nie mam wątpliwości, że tarcze poszły od tego czasu do przodu. Zwłaszcza tarcze hydrauliczne, bo z mechanicznych i tak wyciągniesz tylko tyle, na ile pozwoli wytrzymałość linki ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Mar 2012, 12:15:30 »
a i średnica robi różnicę, bo inne ramię dźwigni jest na feldze, a inne na 20 cm krążku tarczy. A jak wiadomo dźwignia ma znaczenie.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Mar 2012, 10:36:40 »
Bear, nie każdy ma tarczę o promieniu 20 cm, a nawet o średnicy 20 cm. Zresztą, siły zaciskania się klocków na obręczy i tarczy też są inne.
AdrianSocho

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Maj 2012, 13:17:10 »
No i Mnie dopadł problem z wyborem pedałów i butów SPD.
Ogólnie pedały z dyskusji wnioskuje, że dla laika wystarczą M520 Co do butów pewnie SH-M077 koszt...ok 400zł.  Kupiłbym bez zastanowienia, ale jest małe jedno ale.
Czy w pedałach M520 można bez większych problemów jeździć w zwykłych butach... Nie chciałbym zbytnio za szybko zniszczyć butów do jazdy ich złym wykorzystaniem np. chodzeniem. Dość często zdarza Mi się pojechać do znajomych zostawić rower i wrócić autobusem czy też na pieszo i w tym przypadku buty rowerowe bym chciał zostawić przed wyjściem z domu i zastąpić je np. sandałami czy też obuwiem sportowym.

Ogólnie czy powyższy sprzęt się sprawdzi czy szukać coś bardziej uniwersalnego jeśli chodzi o pedały?
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Maj 2012, 13:36:24 »
Ciężko jeździć w zwykłych butach ale się da. :)
A dlaczego nie zastanowisz się nad butami MTB - Turystycznymi?
Skoro chcesz używać butów do jazdy i chodzenia, to powinieneś właśnie celować w takie buty.

Opisane rodzaje obuwia masz poniżej:
http://butyspd.pl/ 

Pedały wystarczą. Buty tylko powinny być "turystyczne".
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2012, 13:37:42 wysłana przez Stanley »

Rano1

  • Gość
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Maj 2012, 13:43:41 »
W zasadzie chyba wszystkie modele Shimano Pedaling Dynamics posiadają swoje "mutacje" z dodatkową platformą - na tych na pewno można jeździć też w zwykłym obuwiu. Po prostu trzeba poszukać na stronce shimano lub w sklepach.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #66 dnia: 06 Maj 2012, 13:44:41 »
  Do PD-M520 można dokupić nakładki, które wpina się z jednej strony w pedały. Nie jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, bo nakładki są dość małe i bywa, że gdy jest mokro, to noga się z nich ześlizguje. Jeśli planujesz często korzystać z "cywilnych" butów, to raczej poszukał bym pedałów do tego przystosowanych. Jeśli od czasu do czasu, nakładki mogą okazać się wystarczające.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #67 dnia: 06 Maj 2012, 14:23:02 »
Ciężko jeździć w zwykłych butach ale się da. :)
A dlaczego nie zastanowisz się nad butami MTB - Turystycznymi?
Skoro chcesz używać butów do jazdy i chodzenia, to powinieneś właśnie celować w takie buty.

Opisane rodzaje obuwia masz poniżej:
http://butyspd.pl/ 

Pedały wystarczą. Buty tylko powinny być "turystyczne".
No fakt turystyki pewnie by się sprawdziły, ale ja potrzebuje zwykłe buty SPD mtb I pedały takowe by można było bez problemu pojechać w zwykłych butach do sklepu czy do znajomych.
Gdybym kupił buty turystyczne to tak czy siak sandały czy tez adidasy zostałyby w domu, a czasami bywa, że mam do przejechać max 3km i później roweru nie używam do następnego dnia... i chciałbym  te 3 km dojechać w zwykłych butach codziennych.
W zasadzie chyba wszystkie modele Shimano Pedaling Dynamics posiadają swoje "mutacje" z dodatkową platformą - na tych na pewno można jeździć też w zwykłym obuwiu. Po prostu trzeba poszukać na stronce shimano lub w sklepach.
Eh z krótkich poszukiwań dotarły do mnie M520 które odpowiadają Mi cenowo i z rozeznania dużo osób je poleca. Co do innych to nie mam pojęcia jakie kompletnie się nie znam.
  Do PD-M520 można dokupić nakładki, które wpina się z jednej strony w pedały. Nie jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, bo nakładki są dość małe i bywa, że gdy jest mokro, to noga się z nich ześlizguje. Jeśli planujesz często korzystać z "cywilnych" butów, to raczej poszukał bym pedałów do tego przystosowanych. Jeśli od czasu do czasu, nakładki mogą okazać się wystarczające.
Nakładki podejrzewam by wystarczyły jeśli byś mógł pomóc w poszukiwaniach takowych byłbym wdzięczny na allegro się rozglądam i pustki nie wliczając tych: http://allegro.pl/nakladki-platformy-na-pedaly-shimano-spd-520-540-i2304487397.html jak by nie ich tworzyło problem byłby całkowicie rozwiązany bo jestem pewien, że nakładki na pedały pozwolą na dojechanie w codziennym obuwiu do celu i z powrotem od czasu do czasu. Ale żeby nakładki kosztowały 50% ceny pedałów z blokami to dość sporo.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Maj 2012, 15:14:37 »
  Nakładki podejrzewam by wystarczyły jeśli byś mógł pomóc w poszukiwaniach takowych byłbym wdzięczny na allegro się rozglądam i pustki nie wliczając tych: http://allegro.pl/nakladki-platformy-na-pedaly-shimano-spd-520-540-i2304487397.html jak by nie ich tworzyło problem byłby całkowicie rozwiązany bo jestem pewien, że nakładki na pedały pozwolą na dojechanie w codziennym obuwiu do celu i z powrotem od czasu do czasu. Ale żeby nakładki kosztowały 50% ceny pedałów z blokami to dość sporo.

Tak, to są te nakładki i żadnych innych shimano obecnie nie robi.
Przeszukam to miejsce, które Raff nazywa szafą zapomnienia, bo możliwe że je mam.
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Rano1

  • Gość
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Maj 2012, 16:01:30 »

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
stów
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Maj 2012, 19:32:45 »
Rano te twoje w linku strasznie drogie ponad dwie stówy bez butów... a m520 kosztują max 100zł plus nakładki mmmh 40zł ale poszukam tańszych bądź ta cena mnie przeraża.

"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: stów
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Maj 2012, 19:50:53 »
Rano te twoje w linku strasznie drogie ponad dwie stówy bez butów... a m520 kosztują max 100zł plus nakładki mmmh 40zł ale poszukam tańszych bądź ta cena mnie przeraża.


Ja sobie kupiłem tańszą wersję tych, co podał Rano1 (ok. 160 pln), i faktycznie da się na nich stopę postawić bez tych nakładek. Nie ma też takiego problemu (występującego przy pedałach z nakładkami), że trzeba nacelować nogą (przekręcić pedał) nakładką do góry.
AdrianSocho

Rano1

  • Gość
Odp: stów
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Maj 2012, 20:02:30 »
Rano te twoje w linku strasznie drogie ponad dwie stówy bez butów... a m520 kosztują max 100zł plus nakładki mmmh 40zł ale poszukam tańszych bądź ta cena mnie przeraża.
Nie moje. Mam 540.
Poza tym, jak się poszuka to i 520 i 540 mają wersje z dodatkowymi platformami. Podobnie, jak ubijaki Braci Crank  :) (Crank Brothers ), ale to już droższa zabawa.


Każdy rozpatruje pewnie sprawy indywidualnie. Mnie trudno radzić, bo we wpinanych jeżdżę zaledwie od roku. Zawsze jednak kierowałem się zasadą, że czasem warto dołożyć i mieć coś lepszego (jeśli takowe jest lepsze) na dłużej.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2012, 20:03:34 wysłana przez Rano1 »

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #73 dnia: 06 Maj 2012, 21:21:21 »
Ja mam jakieś obawy przed jazdą w SPD-ach. Że się zabiję albo coś ;) Wybijcie mi to podejście z głowy bo brakuje mi odwagi aby kupić ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Maj 2012, 00:45:22 »
jako, że dla mnie spd to też relatywna nowość to powiem Ci tak, bałem się że polece, że zapomnę, że będzie kaszana publiczna... po kilku jazdach mam już odruch wypiecia, masa w spd zaliczona bez ujmy ma honorze, spd w drugim rowerze założone. efektywność jazdy subiektywnie wyższa. ciezko się cofnąć. po 100km na zwykłych pedalach w ten weekend czułem brak jedności z rowerem. :)

spróbuj, warto, jest inaczej, tak jakoś bardziej integrujesz się z maszyna.

PS. wszelkie błędy i niejasności w powyższej wypowiedzi to wina a/ butelki wina, b/ autokorekty w telefonie...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...