Autor Wątek: Pedały i buty spd - jak to to kupić?  (Przeczytany 50861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Mar 2012, 23:04:25 »
Hmmm... to moje Spece kosztowały około 200zł i służyły mi 6 lat. Dalej bym ich nie wywalał, ale już się bloki zużyły i nie szło ich wykręcić ;)

Drugie kupiłem takie same Spece.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Mar 2012, 23:15:47 »
Olaf... Ty wszystko zużywasz ( jakby to powiedzieć, żeby Ciebie nie urazić :) ) inaczej. :) Jesteś niewiarygodnym testerem.
Storm - to co pokazałeś na zdjęciu nie jest wadą obuwia, tylko sposobu używania. Wiem, bo jak kupiłem z bratem takie same buty (nie rowerowe), jemu się zrobiło dokładnie to co Tobie, a mi... za to pękła podeszwa... Na szczęście dr. Martens uznaje prawie każdą reklamację. ;)


To są buty do jazdy a nie do chodzenia. Zrobiło Ci się takie przetarcie bo widocznie więcej chodziłeś a nie jeździłeś w nich. :)
Ja mam M077 już jeden sezon i są "prawie" jak nówki. Nie ma mowy o przetarciach w załamaniach, tak jak ma to miejsce u Ciebie.
Kupiłem je za 189,00 zł na allegro i jestem zadowolony.
Jeszcze sądzę, że mi posłużą ze dwa sezony. :) Ale ja je piorę w pralce i dodatkowo odświeżam...

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Mar 2012, 23:19:24 »
  Ja tylko standardowo polecę swoje SH-M087, nigdy nie narzekałem. Żeby coś konkretnego napisać niedawno podskoczyłem do znajomego, już od jakiegoś czasu ciekawi, czy nie przepłaciłem, czy klamra nie jest dla mnie niepotrzebnym bajerem. Kumpel ma buty jakiejś niższej serii, bodajże m077 (taki sam rozmiar stopy jak moja, ofkorz), szczerze mówiąc teoretycznie jakiejś super wielkiej różnicy nie było. Miałem wrażenie, że w moich wygodniej się chodzi i lepiej leżą na nodze, ale to zapewne kwestia dopasowania materiału obuwia po pewnym okresie jazdy.
   Na pewno bardziej stabilne są m087, sztywniejsze. Kumpel przymierzył też moje, więc opinia jest dwustronna.
  Buty z klamrami polecił mi Batory i nie żałuję, że dołożyłem parędziesiąt PLN więcej.


  Nie mam zielonego pojęcia, jak z wytrzymałością względem czasu - ale jak jeździłem, to katowałem je ostro i zaliczyły wieeeeele uderzeń, przeszedłem też nimi sporo kilometrów, były w wodzie, deszczu, błocie i zaliczyły ostry szlif. Tylko trochę starła się troszkę farba  :D

  Co do pedałów - mam 520, nie wypowiadam się, nie znam się.


Stanley, to można po prostu prać takie buciory? Nie wpływa to jakoś bardzo negatywnie na ich zużycie?
   

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Mar 2012, 23:21:46 »
Infero... jakbyś się wpierdzielił w błoto po kolana na rowerze... to też byś uprał. :D
A jak jeździsz w deszczową pogodę, to buty tak samo przemakają.
Nie zauważyłem, żeby jakoś pranie wpływało negatywnie, wręcz przeciwnie. ;)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Mar 2012, 23:24:23 »
..prałem kila razy ręcznie, jakoś nie mam zaufania do pralki..  ;)

storm

  • Gość
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Mar 2012, 23:24:46 »
@Oli - jak to czego wymagam? Wiesz co? Kiedyś, w 2004 roku kupiłem skoczki za bodaj 1x0 PLN. Służyły mi 5 lat a wyrzuciłem je tylko dlatego, że zdarła mi się podeszwa trochę, popękała skóra na wierzchu czubów i... zacząłem chodzić i jeździć w butach rowerowych.
Tymczasem w butach SHITmano po kilku miesiącach zaczęła się wyrabiać siateczka, zaczął pękać bok buta, a po roku tak jak pisałeś, mogłem poruszać blokiem chodząc...

Obecnie - tak jak pisałem wcześniej - mam MT41 i jestem z nich w miarę zadowolony. W miarę - bo ostatnio lewy but mi obtarł najmniejszy palec u stopy, no ale może to dlatego, że chodzę w tych butach non stop, nawet i po 12-14 godzin dziennie ostatnio... :]

Poza tym dla jednych 200 PLN to tanio, a dla innych to kupa kasy. Pamiętam czasy jak kupowałem quasi-skórkowe buciki po 60-70 złotych i starczały mi na co najmniej rok chodzenia.

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Mar 2012, 23:53:21 »
zacząłem chodzić i jeździć w butach rowerowych.


Przez to rozumiem, że raz zakładasz je, żeby wyjść gdzieś, a raz, żeby pojeździć na rowerze.
Nic dziwnego.

Storm, pozwól, że coś Ci objaśnię.
Mianowicie buty rowerowe nie są dedykowane chodzeniu.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Mar 2012, 00:02:29 »
Mhrok chodził w spd po górach i jakoś nie popsuł  :P

storm

  • Gość
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Mar 2012, 08:19:50 »
@Oli - nie wierzę??? ;)

Co z tego? Mam zmieniać buty w pracy? Ne kce me se... Poza tym w espedach się naprawdę fajnie chodzi... Dają radę jak jest sucho, mokro, na śniegu (!), na lodzie (!)... A dzisiaj zobaczę jak się jeździ w blachosmrodzie ;)

Chodzę w MT41 od... lipca? I póki co się naprawdę dobrze trzymają i mogę je polecić.

A jeśli chodzi o M077:
http://www.leisurelakesbikes.com/images/ProductImages/fullsize/Clothing/Shimano/Shimano_M077_MTB_Shoes.jpg

To wygląda na to, że producent przemyslał nieco sprawę i zmienił zasadniczo budowę czuba buta. Albo... "przełożył miejsce darcia się" pod pierwszego rzepa od góry... ;P
[dobra, może przesadzam z tym miejscem darcia się, ale już jestem podejrzliwy wobec technologii wykonywania butów shitmano... :] ]

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Mar 2012, 08:29:27 »
To wygląda na to, że producent przemyslał nieco sprawę i zmienił zasadniczo budowę czuba buta.

Ojej. Znaczy, że wszystko co tak starannie nam tu tłumaczysz, może być po prostu nieistotne dla właściciela butów M077? ;)


[dobra, może przesadzam z tym miejscem darcia się, ale już jestem podejrzliwy wobec technologii wykonywania butów shitmano... :] ]

A mimo to masz buty Shimano. Dziwne zachowanie ;)

Poza tym, chyba twoje podejrzenia są jednak dość nietrafione. Mnóstwo osób łazi w Shimano i są zadowoleni. U nas wśród masowiczy to łatwiej chyba byłoby wymienić, kto NIE jeździ w Shimano niż kto jeździ.

Warto tylko wiedzieć, że spora część butów tej firmy to buty trekingowe - niezłe do chodzenia, wygodne, ale jednak mało sztywne. Jak ktoś szuka osiągów, albo ma powera jak Olaf, to niestety raczej powinien patrzyć na inne marki, a już na pewno na inny przedział cenowy. I trzeba pogodzić się z tym, że im bardziej but do jazdy (sztywny) tym mniej nadaje się do chodzenia.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2012, 08:35:01 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Mar 2012, 10:21:08 »
Warto tylko wiedzieć, że spora część butów tej firmy to buty trekingowe - niezłe do chodzenia, wygodne, ale jednak mało sztywne. Jak ktoś szuka osiągów, albo ma powera jak Olaf, to niestety raczej powinien patrzyć na inne marki, a już na pewno na inny przedział cenowy. I trzeba pogodzić się z tym, że im bardziej but do jazdy (sztywny) tym mniej nadaje się do chodzenia.
Właśnie, oferta butów trekkingowych (rowerowych) shimano jest naprawdę godna uwagi. Są to buty wygodne i nadają się zarówno do chodzenia jak i do jazdy.
Co to Olafa... ciekaw jestem czy zajeździłby podeszwę w tym modelu "Sidi MTB Dragon-3 Carbon SRS"


Storm... to, że nie zmieniasz butów w pracy... no wiesz. Ja zmieniam (codziennie), a odkąd tak robię, to nie mam problemu ze stopami, z paznokciami, ze skórkami.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Mar 2012, 10:54:41 »
Właśnie, oferta butów trekkingowych (rowerowych) shimano jest naprawdę godna uwagi.

O ile właśnie takich butów ktoś szuka. Ja np z założenia szukałem czegoś innego niż buty trekingowe i praktycznie całą ofertę Shimano musiałem odrzucić na starcie.


Co to Olafa... ciekaw jestem czy zajeździłby podeszwę w tym modelu "Sidi MTB Dragon-3 Carbon SRS"

To jest niewłaściwe pytanie. Właściwe byłoby: W ile czasu Olaf zajeździłby (tu wstaw dowolny produkt rowerowy)? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Mar 2012, 21:38:08 »
Co to Olafa... ciekaw jestem czy zajeździłby podeszwę w tym modelu "Sidi MTB Dragon-3 Carbon SRS"

Stanley, sprawdźmy...  8)

W ile czasu Olaf zajeździłby (tu wstaw dowolny produkt rowerowy)? ;)

Raffi, sprawdźmy...  8)




... Tylko znajdźcie mi sponsora.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

storm

  • Gość
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Mar 2012, 08:08:58 »
@Raffi.
1. Nieistotne, ale awaria może po chwili dotyczyć nie czuba, ale tylnej części buta... I wyjdzie na to samo, ale w innym miejscu... :P
2. Moje podejrzenia są trafione, bo tej firmy rozpadły mi się w podobnym okresie nie tylko buty, ale i licznik bo 1 upadku na kostkę brukową... (?!)
3. Moje buty, MT41 nadają sie do chodzenia i do jeżdżenia. Albo na odwrót: i do jeżdżenia i do chodzenia.


@Stanley:
Nie mam problemów ze stopami, ze skórkami i paznokciami. :)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Mar 2012, 09:41:36 »
1. Nieistotne, ale awaria może po chwili dotyczyć nie czuba, ale tylnej części buta... I wyjdzie na to samo, ale w innym miejscu... :P

Albo może nie dotyczyć niczego. Tego nie wiesz, to czysta spekulacja i zgadywanie z twojej strony. Być może właśnie wprowadzasz kogoś w błąd.


2. Moje podejrzenia są trafione, bo tej firmy rozpadły mi się w podobnym okresie nie tylko buty, ale i licznik bo 1 upadku na kostkę brukową... (?!)

Z logiką Ci nie idzie ostatnio. Twój argument jest na poziomie: W dzień świeciło słońce, to w nocy też na pewno będzie świeciło, przez analogię.

To, że rozpadł Ci się licznik i buty 76, naprawdę nie znaczy, że komuś rozpadną się buty 77. I sam dałeś na to dowód - powiedziałeś, że przekonstruowali buty, że są inne. Poza tym Tobie np nie rozpadły się buty 41, też Shimano - a przecież idąc twoim tokiem rozumowania, że Shimano się rozpada (bo buty 76 i licznik...), powinny... Krótko mówiąc sam sobie przeczysz.


A w ogóle, Shimano robi liczniki? Wow, nawet nie wiedziałem ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)