Autor Wątek: Kładka nad Prymasa a łamanie prawa  (Przeczytany 2900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamov

  • Gość
Kładka nad Prymasa a łamanie prawa
« dnia: 04 Gru 2012, 18:07:22 »
Cześć,
taki news z dzisiaj. Chciałem skorzystać z kładki dla pieszych na wysokości Orlenu i wjechać na nią windą. Zaczepił mnie jegomość zdaje się serwisu tejże windy i powiedział, że nie wolno nią wwozić rowerów, bo ona jest po to, żeby mogli z niej korzystać ludzie starsi, niepełnosprawni, matki z wózkami. Poza tym podobno transport rowerów niszczy windę : ).
Dodatkowo jegomość ów powiedział, że od nowego roku mają być nakładane mandaty, jeśli panowie policjanci złapią kogoś z rowerem w windzie.
Prawda li to, czy niekoniecznie? Ktoś cokolwiek o tym wie/słyszał?
Pozdrower.

Rano1

  • Gość
Odp: Kładka nad Prymasa a łamanie prawa
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Gru 2012, 19:44:48 »
"Transport rowerów niszczy windę". To się nadaje do kanonu tzw. złotych myśli  ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kładka nad Prymasa a łamanie prawa
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Gru 2012, 22:08:09 »
Chciałem skorzystać z kładki dla pieszych na wysokości Orlenu i wjechać na nią windą. Zaczepił mnie jegomość zdaje się serwisu tejże windy i powiedział, że nie wolno nią wwozić rowerów, bo ona jest po to, żeby mogli z niej korzystać ludzie starsi, niepełnosprawni, matki z wózkami. Poza tym podobno transport rowerów niszczy windę : ).

Dobra rada - nie rozmawiaj z obcymi. A już na pewno nie wierz, we wszystko co mówią. Ciebie interesuje co najwyżej regulamin w windzie - jeżeli tam nic nie ma, albo jeżeli nie ma regulaminu to droga wolna i niech se facet gada co zechce.


Dodatkowo jegomość ów powiedział, że od nowego roku mają być nakładane mandaty, jeśli panowie policjanci złapią kogoś z rowerem w windzie.
Prawda li to, czy niekoniecznie? Ktoś cokolwiek o tym wie/słyszał?

Raczej niekoniecznie, bo aby nałożyć mandat trzeba by złamać jakiś przepis Kodeksu Wykroczeń (lub przepisu z KW powiązanego). Nie jestem prawnikiem, ale pierwsze słyszę o jakimkolwiek przepisie dotyczącym tego co można wozić w windzie, a co nie.

Natomiast pewnie mogliby Cię ukarać za niszczenie windy (np gdybyś jakimś ostrym elementem roweru np porysował kabinę). Ale też nie w drodze mandatu, tylko sprawy w sądzie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)