Autor Wątek: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.  (Przeczytany 46101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Paź 2012, 15:48:43 »
A tak BTW. Przez trzy ostatnie dni co rano jeździłem Noakowskiego. Ani piesi specjalnie nie łażą (spotkałem jedną sztukę), ani auta nie blokują trasy (zero sztuk na ddr). Geometria też akceptowalna. Zaczynam się powoli przekonywać, że w obecnej formie to rozwiązanie nawet się sprawdza.
Zgadzam się, obserwuję to w innych godzinach niż Ty, ale mam podobne wnioski! Kierowcy nie parkują tam na dłużej, najwyżej na kilka sekund, aby kogoś wysadzić i nie blokować ruchu. Z pieszymi jest gorzej, ale do zaakceptowania. Geometria kawałka prostej DDR jest akceptowalna również, gorzej z odcinkiem przy Koszykowej, ale tam nie ma się co rozpędzać i tak.
« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2012, 15:49:50 wysłana przez Mhrok »

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Paź 2012, 19:05:32 »
Też dzisiaj jechałem tam w godzinach szczytu i byłem mile zaskoczony, nikt nie parkuje nikt nie łazi.

Jechałem Koszykową od strony Placu Konstytucji i elegancko sobie skręciłem w tą DDRkę.
Trzeba wykorzystać pas do lewo skrętu (jest sygnalizacja) przejechać kilkanaście metrów Noakowskiego po jezdni i wyjazdem włączyć się w DRR - elegancko.

Fakt, że w odwrotną stronę trzeba by się nakombinować, ale jak dla mnie nie wygląda to tak tragicznie jak zapowiadano.
« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2012, 21:54:49 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Paź 2012, 00:19:52 »
Największy problem z zaparkowanymi samochodami występuje w rejonie placu Politechniki w weekendy, kiedy są zjazdy studentów zaocznych. Ci parkują wszędzie gdzie się tylko da.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Paź 2012, 14:47:47 »
W odwrotną stronę polecam Lwowską i dalej Poznańską (mimo bruku), dzięki temu nie trzeba jechać głupią śmieszką po Marszałkowskiej.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Paź 2012, 20:10:05 »
Poznańską oficjalnie można dojechać do Hożej.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Paź 2012, 21:20:35 »
Bruk jako rzecz lepsza niż ścieżka? Osobiście się nie zgodzę, wolę pojechać ścieżką, niż wytrząść sobie odwłok na bruku. Ale co kto woli, bruk zapewnia darmowy masaż pośladków ;)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Paź 2012, 21:51:14 »
Ten "bruk" nawet na tą nazwę nie zasługuje. Bruk wytrzymuje setki lat bez szwanku ale dziś chyba nikt już porządnie nie umie go ułożyć. Tutaj ot - po prostu ładnie rozłożyli kanciate kamienie, które w miesiąc po "remoncie" tej ulicy (wcześniej był asfalt z tego co pamiętam - dziurawy ale był) zaczęły wypadać z miejsc. Szczerze odradzam.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Paź 2012, 22:01:22 »
Na Poznańskiej prawdziwy i oryginalny bruk leżał pod asfaltem.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Lis 2012, 16:41:25 »
A tak wygląda na Noakowskiego dzień powszedni. Samo życie  : (    http://tvnwarszawa.tvn24.pl/absurdy,news,kierowcy-blokuja-droge-dla-rowerow,67741.html
« Ostatnia zmiana: 22 Lis 2012, 16:42:33 wysłana przez ar2r »
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Lis 2012, 02:46:57 »
W tej chwili stają tam głównie samochody z dostawą towarów do sklepów i firm kurierskich. Natomiast nie widziałem takich, którzy parkowali by tam na kilka godzin.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Lis 2012, 07:58:30 »
W tej chwili stają tam głównie samochody z dostawą towarów do sklepów i firm kurierskich. Natomiast nie widziałem takich, którzy parkowali by tam na kilka godzin.
Dla jadącego rowerem to bez większego znaczenia, jak długo samochód tarasuje ddr. Istotne, że nie można przejechać. Podobnie jest w Al. Ujazdowskich, przy Pl. Trzech Krzyży. Dostawy i taksówki dość często parkują tarasując przejazd. Parę razy próbowałem rozmawiać, ale ostatnio parę razy po prostu zgłaszałem na 112.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Lis 2012, 09:52:27 »
Na Noakowskiego spotkałem się też z sytuacją kiedy to w korku samochody objeżdżały fragmentem DDR jakiś inny samochód. Nie wnikałem co (może jakieś roboty czy inna awaria) gdyż musiałem pilnować by nie zaliczyć jakąś puchą czołówki. Ciekawe kiedy na tej DDR pojawią się koleiny.

Ktoś może wnioskował o postawienie słupków wzdłuż DDR przy Marszałkowskiej? Samochody parkując zajmują część drogi. Jak się trafi jakiś SUV to pół DDR jest zastawiona. Kilka razy miałem już taką sytuację, że samochód parkując zajechał mi drogę.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Sty 2013, 15:32:28 »




To nie jest zatrzymanie żeby kogoś wysadzić albo inne mocno tymczasowe, te z prawej sobie stały dłuższą chwilę na awaryjnych. Zaraz coś wysmaruję do Straży Miejskiej. Od kogo zależne jest np. ustawienie tam słupków, ZDM czy to jest kwestia Projektu Organizacji Ruchu (BDiK)?

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Sty 2013, 18:57:03 »
A mogli zrobić słupki tylko przy wyjeździe z posesji a ścieżkę na wyniesieniu aby był wysoki krawężnik. Jednak w Polsce jak czegoś fizycznie nie zabronisz to wszyscy będą to mieć w dupie.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Sty 2013, 18:46:28 »
Ja im napisałam tak:

Cytuj
Warszawa, 10.01.2013

xxx

Straż Miejska m.st. Warszawy
ul. Czerniakowska 130/132
00-454 Warszawa
csk@strazmiejska.waw.pl

Szanowni Państwo,

Zwracam się z prośbą o podjęcie działań w celu wyeliminowania nielegalnego parkowania na drodze dla rowerów na ul. Nowakowskiego. Ww. droga jest notorycznie zastawiona parkującymi taksówkami oraz samochodami dostawczymi. Z powodu projektu, w którym umożliwiono fizycznie parkowanie na drodze dla rowerów rzadko zdarza się, aby była w pełni przejezdna.
Załączam zdjęcia zaparkowanych na tym odcinku pojazdów wykonane dziś, tj. 10.01.2013 r. o godz. 11:45.
Proszę o poinformowanie o sposobie rozpatrzenia wniosku i podjętych działaniach i zgodnie z art. 63. § 4. Kodeksu Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.) proszę o potwierdzenie drogą mailową przyjęcia ww. prośby.

Z poważaniem,
xxx

Załączniki:
1) 2 zdjęcia

Do wiadomości:
1) Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, ul. Nowogrodzka 46/6 00-695 Warszawa. biuro@zm.org.pl

Oni mi odpisali tak:

 
         
Cytuj
Warszawa, dnia 22 stycznia 2013r.


I Oddział Terenowy

SM-OT1- 424-7/13

 Pani xxx
   
W związku z nadesłaną przez Panią informacją dotyczącą wykroczenia popełnionego w dniu 10 stycznia 2013 r. przez kierujących pojazdami, parkujących na drodze dla rowerów w rejonie ulicy Noakowskiego w Warszawie, informuję, iż ma Pani możliwość złożenia w siedzibie Referatu Oskarżycieli Publicznych I Oddziału Terenowego przy ulicy Al. Solidarności 102  w Warszawie (pokój numer 20,21  poniedziałek-piątek w godz. 08.00-20.00), pisemnego zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia.
W przypadku złożenia takiego zawiadomienia zostanie Pani również przesłuchana w charakterze świadka  w ww. sprawie.
   

                     kier. ref. Bogdan Purzyński
                        Referat Oskarżycieli Publicznych
                                           I Oddział Terenowy
                                                            Straży Miejskiej m. st. Warszawy

Ja to rozumiem jako:
Cytuj
Mamy Cię w dupie.

Muszę powiedzieć, że na Pradze Północ zareagowali swego czasu dużo lepiej, bo ktoś poszedł we wskazane miejsce i wystawił chyba 7 mandatów.

W temacie DDR na Noakowskiego to by było tyle na temat. Dziękuję, dobranoc.