Autor Wątek: Kompatybilność opony z obręczą.  (Przeczytany 4116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaczmar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Kompatybilność opony z obręczą.
« dnia: 24 Cze 2012, 20:30:22 »
W piątek masa, a ja mam łyse oponki :o i boję się na nich jechać. Potrzebuję szybko zmienić je na nowe.
Do tej pory były to stare oponki Maxxis Hard drive 2.1 w rozmiarze 26x2.10.
Obręcze to Alexrims MX18 o szerokości wewnętrznej 18,2

Szukam opon typu semi slick, ponieważ ostatnio częściej jeżdżę po asfalcie niż w terenie.
Mam na oku drutowane opony Maxxis Wormdrive , które występują w rozmiarze 26x1.90. Czy da się takie założyć na moje obręcze? Czy to bezpieczne? Może polecacie jakiś inny model?

Jeżeli nie to jakich opon powinienem szukać? Konieczna będzie zmiana obręczy Rower to stara Merida Matts Sport 300. Ważę 75 kg (nie wiem czy to istotne, ale piszę ;) )

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam wszystkich masowiczów ;)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kompatybilność opony z obręczą.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Cze 2012, 22:34:03 »
Podłączam się pod pytanie mam obecnie Schwalbe Smart Sam na obręczach Rordi Airline 1.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Kompatybilność opony z obręczą.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Cze 2012, 22:46:20 »
Kaczmar, na pewno będą pasować. Na te obręcze możesz założyć wszystko w rozmiarze od 1,5" do 2,5".

Matejko, Twoje obręcze są węższe, ale jak weszły SSS 2,1 to wormdrive też wejdą.

Tyle, że mi Wormdrive starczył na jakieś 1500 km, są one lekkie, ale się przecierają na środku.
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kompatybilność opony z obręczą.
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Cze 2012, 06:38:31 »
1) Moim zdaniem nie musisz zmieniać obręczy - ja mam wciśniętą oponkę 1,5" na obręcz typowo do skakania o szerokości 32mm. W ogóle nie wiem co to za panika z tymi obręczami. Ostatnio jakoś często ludzie o to pytają.

2) Tradycyjnie polecam to, na czym sam jeżdżę - Schwalbe. Jeżeli okazyjnie chcesz jednak w lekki teren wybrałbym Terra Cruiser (semislick 1,9"), a jak nie szukałbym Marathonów (1,5").
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mr_Brush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kompatybilność opony z obręczą.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sie 2012, 22:41:29 »
Jeśli chodzi o semislicki na miasto, polecam Schwalbe Hurricane. Największe są 2.0, ale mniejsze też można dostać. Czoło bieżnika po środku, ma gładki wzór z delikatnym bieżnikiem, przez co, praktycznie są bezgłośne, a po napompowaniu na max, toczą się bardzo lekko.