Autor Wątek: Rodziny na poziomie (a raczej na poziomach)  (Przeczytany 3796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Rodziny na poziomie (a raczej na poziomach)
« dnia: 29 Lut 2012, 18:08:47 »
Wpadłem w siebie na taki oto filmik ze Szwajcarii. Jak widać na wakacyjny wyjazd z dwójką dzieci SUV wcale nie potrzebny:

http://youtu.be/mwAdXHOj4AI

Żeby nie było. My, Polacy, też mamy się czym pochwalić w tej kwestii.

Zlot 2010:



Zlot 2011:



---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rodziny na poziomie (a raczej na poziomach)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Mar 2012, 21:37:49 »
My wczoraj pierwszy raz od narodzin Uli (20.01.2012) wybraliśmy się całą rodziną na rower - i to wcale nie blisko, bo do Xuna (prawie 50km). Ula tam i z powrotem cała drogę przespała w hamaku, Ania obok niej też spała w najlepsze ;-)

http://gromanik.bikestats.pl/656690,Do-Xuna-z-Kasia-Ania-i-Ula.html
« Ostatnia zmiana: 12 Mar 2012, 21:46:29 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rodziny na poziomie (a raczej na poziomach)
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Mar 2012, 07:34:43 »
Wow, podziwiam.

To znaczy nie sam fakt, że pojechaliście 50km, bo widywałem Was już całą rodziną na dłuższych wycieczkach (choć Ula jeździła wtedy z Kasią na jednym rowerze), ale to że się z przyczepką zmieściliście u Xunna. Tam zarówno klatka schodowa, winda, jak i wejście do mieszkania musiały być sporym wyzwaniem logistycznym.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rodziny na poziomie (a raczej na poziomach)
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Mar 2012, 10:43:16 »
Dla Kasi to był dłuższy wyjazd - jednak ostatnio jeździła mniej i na krótsze dystanse. Kasia jechała na pusto, a przyczepkę i sakwę miałem ja.

Co do logistyki, to daliśmy radę ze wszystkim dostać się na górę i jakoś w miarę sensownie to tam rozmieścić.
W pierwszym kursie Kasia z Anią, Ulą i sakwą, w drugim - ja z przyczepką (złożoną i ze zdjętą rączką do prowadzenia), w trzecim - ja z poziomem, w czwartym - Xunn z Kasi trekingiem, który dotychczas czekał na dole pilnując rzeczy. W mieszkaniu też dało radę - przyczepka i rowery stały po drodze na balkon.
Z powrotem w odwrotnej kolejności.

Wniosek na następny raz jest taki, żeby rowery przypiąć U-lockami na dole, bo każdy kurs windą to 2 minuty samej jazdy, a winda jest mała, wąska, ma wewnętrzne drzwi (na szczęście automatyczne).

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rodziny na poziomie (a raczej na poziomach)
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Mar 2012, 12:55:41 »
Dla Kasi to był dłuższy wyjazd - jednak ostatnio jeździła mniej i na krótsze dystanse. Kasia jechała na pusto, a przyczepkę i sakwę miałem ja.

Biorąc pod uwagę, że jest ledwie kilka miesięcy po porodzie, a to zawsze powoduje np obniżenie wysycenia krwi tlenem, to nic dziwnego, że ma obniżoną wydolność i 50km to już dla Niej sporo.

To normalne. Ja mam to samo, tylko bez ciąży (chyba, że o czymś nie wiem, USG miałem w sierpniu i szukali wtedy śledziony, a nie płodu ;) ).


Co do logistyki, to daliśmy radę ze wszystkim dostać się na górę i jakoś w miarę sensownie to tam rozmieścić.
W pierwszym kursie Kasia z Anią, Ulą i sakwą, w drugim - ja z przyczepką (złożoną i ze zdjętą rączką do prowadzenia), w trzecim - ja z poziomem, w czwartym - Xunn z Kasi trekingiem, który dotychczas czekał na dole pilnując rzeczy. W mieszkaniu też dało radę - przyczepka i rowery stały po drodze na balkon.

No właśnie o tą windę się martwiłem. Mała jest. U Izy jest taka sama (tylko że z drzwiami nie-automatycznymi i otwieranymi do środka) i jazda tym z rowerem moim do gimnastyka, a treking Izy nie wchodzi już pod żadnym kątem.


Wniosek na następny raz jest taki, żeby rowery przypiąć U-lockami na dole, bo każdy kurs windą to 2 minuty samej jazdy, a winda jest mała, wąska, ma wewnętrzne drzwi (na szczęście automatyczne).

Nie rozglądałem się tam mocno po okolicy, bo jakoś zawsze wychodziło tak, że do Xunna to jechałem samochodem i po prostu nie miałem potrzeby. Ale z tego co sobie przypominam tak na szybko, to tam na dole nie widziałem żadnych znaków, krat lub słupków, które można by wykorzystać jako stojak.

Z drugiej strony - podejść 20m do słupa to znowu nie jest jakiś dramat. Jak nie ma na powdwórku, to na pewno są przy którejś ulicy, np przy JP2 ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rodziny na poziomie (a raczej na poziomach)
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Mar 2012, 00:24:54 »
Nie rozglądałem się tam mocno po okolicy, bo jakoś zawsze wychodziło tak, że do Xunna to jechałem samochodem i po prostu nie miałem potrzeby. Ale z tego co sobie przypominam tak na szybko, to tam na dole nie widziałem żadnych znaków, krat lub słupków, które można by wykorzystać jako stojak.

Z drugiej strony - podejść 20m do słupa to znowu nie jest jakiś dramat. Jak nie ma na powdwórku, to na pewno są przy którejś ulicy, np przy JP2 ;)

Przypiąć można się także do ogrodzenia placu zabaw oraz do balustrady schodów na parterze bloku - ten drugi sposób wykorzystaliśmy po tym, jak zjechaliśmy z rowerami na dół i okazało się, że Kasia będzie jeszcze karmić Ulę.