Autor Wątek: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014  (Przeczytany 21299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Kwi 2014, 23:37:45 »
Czemu ja przeważnie strasznie na zdjęciach wychodzę? :D
Wolę być po drugiej stronie obiektywu...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Kwi 2014, 23:46:46 »
...  Jolu wstaw z " fb" w jakimś przyjaznym formacie - wiesz jak będą dopłacali to może zastanowię się czy warto dołączyć  do ............................. .

ale to z FB to nie moje!!! ja wygrzebałam z czyjegoś profilu publiczną galerię, znaczy dostępną bez ograniczeń dla użytkowników FB

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Kwi 2014, 09:47:20 »

Zatem zapodaję mój zestaw prawie 500 zdjęć :P
Chrupek, gratulacje :-) Fotki profeska, ostre jak żyleta. Nocka zarwana? To teraz już wiesz jak to jest obrabiać kilkaset zdjęć...
no właśnie.... i jeszcze je gdzies wrzucic...

moje zdjecia z masy - niestety w pełnej rozdzielczosci i nieobrobione - nie umiem
pousuwałem tylko zupełnie nieostre i ewidentnie poruszone, mniej felerne zostawiłem
jak powiecie co i jak moge sie stosowac  ;)

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Kwi 2014, 20:56:48 »
Jak potrzebujesz pomocy to daj znać, trochę już rzeźbię z D90 (głównie na kitowych szkłach) i pewne przemyślenia o nim już mam. Jeżeli tylko twój Nikon nie jest jakiś bardzo inny od mojego, to może będą przydatne.
[/quote]

Dzięki za dobrą wolę. Pomocy aż to niekoniecznie. ale chętnie (jak wrócę) spotkam się z Tobą w celu wymiany doświadczeń. Ja mam D7100 + Tamron 18-270. Pozdrawiam znad kufla Radegasta 12...
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline forrest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Kwi 2014, 18:39:21 »
Dzięki za zdjęcia - tym bardziej jak ktoś we mnie obiektyw celował ;)
vit, w Twoim obiektywie więcej ładnych kobiet w peletonie było, niż ja dostrzegłem na żywo ;) Dzięki za zrobienie mi zdjęcie - nr 333 :)
Ja niestety musiałem większość swoich zdjęć od razu wyrzucić (szkoda, bo takichich sympatycznych sporo by było...), a i tak nie mam takiej ostrości, jak bym sobie życzył...
https://plus.google.com/photos/115940930370482379141/albums/6007362259522110305?authkey=CJuR8czb4sLUhgE

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Kwi 2014, 19:12:32 »
Ludziska ! co Wy tak się tłumaczycie ,dla mnie i pewnie większości oglądających zdjęcia to były wszystkie "Ok" i tylko parę trafiło się nieostrych ,ale jako laik mogę myśleć że to artystyczna fanaberia. Dobrze że komuś zechciało się coś więcej zrobić niż tylko się przejechać. Ja kiedyś analogową fotografią się parałem (i jeszcze czarno białą) i wiem jak ciężko się dobrze ustawić i w miarę szybko ustawić parametry (teraz automaty- ale potrafią być zawodne). Nawet zobaczyć siebie nieostrego to i lepiej- jakby się w siebie przyjrzał i w swoje zmarszczki to i w nocy może by męczyły koszmary :-[

Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Kwi 2014, 22:35:08 »
Bez przesady :) widać różnicę w tych "dobrych" i tych trochę słabszych zdjęciach :) Nie zniechęcajmy osób które wkładają sporo pracy w przygotowanie zdjęć :)

Swoją drogą odnośnie masy, to dziwi mnie trochę fakt, że tak mało osób jeździ w kasku. Fajnie gdyby zrobić masę tematyczną pod tytułem "bezpieczeństwo na drodze" czyli każdy śmiga z odblaskami, kaskami, i włączonymi lampkami po zmroku :D wyglądałoby to ciekawie :) Szczególnie efekt świetlny :)

Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Kwi 2014, 22:36:28 »
Super zdjęcia, nie ma co wybrzydzać. Ja kiedyś zenitem strzelałem, zabawy było przy tym mnóstwo, teraz cykają 500 zdjęć jednego dnia, XXI wiek normalnie, hehe  ;D
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Kwi 2014, 13:02:26 »
dziwi mnie trochę fakt, że tak mało osób jeździ w kasku.

A mnie nie.

Fajnie gdyby zrobić masę tematyczną pod tytułem "bezpieczeństwo na drodze" czyli każdy śmiga z odblaskami, kaskami, i włączonymi lampkami po zmroku :D

http://www.masa.waw.pl/index.php/bezpieczenstwo Proponuję przeczytać, bo ten temat był już wałkowany na dziesiątą stronę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Kwi 2014, 18:17:44 »
No cóż ,pewnie że dobrze promować bezpieczeństwo , ja jeżdżę jak "żarówa" i parokrotnie uratowało mnie to na ścieżkach (wyjeżdżając z za samochodów parkujących) lepsza widoczność i skoro żądam żeby na mnie uważano, to muszę dać im szansę zobaczyć się . Na jezdni to nie bardzo pomaga -bo jak zobaczą jeszcze masową kamizelkę, to nie jeden chce mi odpłacić za "doznane krzywdy" od Masy.  Ale da się przeżyć. Co do kasków ,to może i potrzebne są -ale nie mnie . Ja na razie tylko jeżdżę komunikacyjnie i staram się rozsądnie, ale od innego rowerzysty dostałem pamiątkę w postaci stłuczonych kostek jak się zagapił i na czołowe wjechał mi, tak więc kask nie zwalnia od myślenia i nie zastąpi rozsądku. Skoro też mówimy o lampkach to ja już straciłem głos na paru masach przypominałem o włączaniu , i jaki efekt-? uznano mnie za "oszołoma" i "nadgorliwca"oraz "niespełnionego policjanta" i wiele jeszcze epitetów. Co nie znaczy że nie trzeba dalej przypominać i być kojarzonym z promowaniem bezpiecznej jazdy.

Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Kwi 2014, 18:26:02 »
w pierwszej chwili, po przeczytaniu tego art. na myśl nasuwa mi się, że to stek bzdur. Po przemyśleniu jednak decyzje o kasku pozostawiam każdemu indywidualnie. Uważam także, że są sytuacje których nie da się przewidzieć i o takich można poczytać np. na forum rowerowym, gdzie chłopak jechał z niewielką (rowerową) prędkością i niefart chciał, że poślizgnął się na piasku, przewrócił uderzył głową w krawężnik i zmarł. Nie chcę się "zakładać" ale sądzę, że jego szanse na przeżycie byłyby duże gdyby miał kask.


Cytuj
Podczas zwykłej jazdy na ulicach kask zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa, co prowadzi do bardziej niebezpiecznych zachowań

Co jest takim zachowaniem i na jakiej podstawie został wystosowany taki wniosek? Nie potrafię sobie wyobrazić kogoś, kto myśli - aaa mam kask, to jadę przez skrzyżowanie na żółtym .. ten związek jest nielogiczny

Cytuj
Zauważono także, że kierowcy zachowują mniejszą odległość podczas wyprzedzania rowerzystów w kasku.

Kto to zauważył ? Użytkownicy ? Nie ma możliwości trafnej oceny tego, czy auto wyprzedza blisko bo akurat nie ma warunków żeby to zrobić inaczej, czy robi to specjalnie/złośliwie/ z głupoty/ bo ktoś ma na głowie kask.

Ps. to tylko i wyłącznie moja opinia/zdanie i niech nikt nie bierze sobie tego do serca. Wasze głowy to nie moje siniaki i rany więc nic mi do tego czy ktoś na głowie kask ma czy też nie :) Aczkolwiek u mnie jednoznaczne kojarzenie to - kask= bezpieczeństwo.

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Kwi 2014, 18:31:24 »
Cytuj
Uważam także, że są sytuacje których nie da się przewidzieć i o takich można poczytać np. na forum rowerowym, gdzie chłopak jechał z niewielką (rowerową) prędkością i niefart chciał, że poślizgnął się na piasku, przewrócił uderzył głową w krawężnik i zmarł. Nie chcę się "zakładać" ale sądzę, że jego szanse na przeżycie byłyby duże gdyby miał kask.
Rozumiem, że jeździsz w pełnym kasku, takim jak do downhillu? Bo na pewno uda się (i to niewielkim wysiłkiem) zamodelować sytuację, w której życie ratuje Ci tylko kask do DH a nie zwykły "orzeszek". Choćby pechowe uderzenie koziołkującego rowerzysty potylicą w słupek. Nie chcę się zakładać, ale sądzę, że mając kask do DH w takiej sytuacji miałbyś większe szanse na przeżycie.

Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Kwi 2014, 18:46:40 »
Wiesz, modelować to można różne sytuacje. Tak jak napisałem, debilowi i zbroja nie pomoże :) a szczęściarzowi żaden kask nie będzie potrzebny :)  W życiu wszystko trzeba "wypośrodkować" żeby potem mieć czyste sumienie jak się "odpukać" coś stanie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [FOTO] Kwietniowa Masa Krytyczna 25-04-2014
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Kwi 2014, 18:50:06 »
w pierwszej chwili, po przeczytaniu tego art. na myśl nasuwa mi się, że to stek bzdur. Po przemyśleniu jednak decyzje o kasku pozostawiam każdemu indywidualnie.

I to jest najlepsze wyjście. Jeden jeździ szybciej, inny wolniej. Jeden trzaska MTB, inny jedzie ścieżką w parku. Jeden robi 10 tysięcy km rocznie, inny tysiąc. Każdy sam najlepiej wie, czy kask mu potrzebny i kiedy. Nie ma co tu nic narzucać na siłę. Dlatego masa się tym tematem nie zajmuje.

Ja np. w kasku wiele lat jeździłem, a teraz nie jeżdżę. Co się zmieniło? Nie jeżdżę w terenie (kiedyś bywało), zmienił mi się styl jazdy ogólnie, ulice dziś wyglądają inaczej niż 15 lat temu, a do tego na rowerze poziomym wywalenie się na głowę jest prawie niewykonalne. Za to zakładam kask zimą - styropian świetnie izoluje od zimna ;-)


Uważam także, że są sytuacje których nie da się przewidzieć i o takich można poczytać np. na forum rowerowym, gdzie chłopak jechał z niewielką (rowerową) prędkością i niefart chciał, że poślizgnął się na piasku, przewrócił uderzył głową w krawężnik i zmarł. 

Jasne. Ja Ci mogę za to opowiedzieć o Panu, który na Masie w kasku rozwalił sobie głowę jadąc 8-10km/h. Kask oszkodził mu łuk brwiowy (widowiskowe, sporo krwi), bo był źle dopasowany i bez regulacji. Czy to dowód, że kaski są złe? NIE.

To dowód na to, że przypadki chodzą po ludziach, zarówno te popierające tezę jak i przeciow kaskom. Grunt to nie dać się zwariować i opinię popierać czymś więcej niż jakimś jednostkowym przypadkiem, o którym się słyszało, czy innym precedensem.


Cytuj
Zauważono także, że kierowcy zachowują mniejszą odległość podczas wyprzedzania rowerzystów w kasku.

Kto to zauważył ? Użytkownicy ? Nie ma możliwości trafnej oceny tego, czy auto wyprzedza blisko bo akurat nie ma warunków żeby to zrobić inaczej, czy robi to specjalnie/złośliwie/ z głupoty/ bo ktoś ma na głowie kask.

Brytyjskie badania, jak zechcesz to wygooglasz w sieci. Generalnie: Facet jeździł po tej samej trasie w różnych ciuchach (na sportowo, na cycle chic, w kasku, bez) i jakimś elektronicznym ustrojstwem mierzył w jakiej ŚREDNIEJ odległości wyprzedzają go samochody. Wyszło, że statystycznie najwięcej miejsca zostawiają Mu, gdy jedzie w kamizelce policyjnej, a jak jedzie w kasku, lajkrze i generalnie wygląda jak zawodowiec, to go wyprzedzali sporo bliżej.

Tak BTW, gdy kierowca nie ma warunków do wyprzedzania, nie powinien wyprzedzać. To żadne wytłumaczenie dla przejeżdżania za blisko :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)