Autor Wątek: SPD + deszcz  (Przeczytany 2896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
SPD + deszcz
« dnia: 03 Gru 2015, 13:47:25 »
Czy moglibyście poradzić coś w sprawie ochraniaczy na buty rowerowe - chodzi o ochronę przed przemoczeniem (deszcz, chlapanie), przed zimnem chronić nie muszą. Jako że nie jeżdżę w SPD-ach, to temat mi nie znany. Takie, wiecie, przedchoinkowe pytanie ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SPD + deszcz
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Gru 2015, 14:59:40 »
Dowolne gore-texowe powinny pomóc. Oczywiście na chlapanie, bo jak woda np. spływa po nogawce spodni do butów, to tego problemu nie rozwiąże ochraniacz.

Uważaj tylko na rozmiarówkę - ja kiedyś kupiłem teoretycznie 45-47, a włożenie tego na but 46 było wyzwaniem. Kupując zwróć uwagę czy zamki błyskawiczne na pewno dobrze działają - jak cokolwiek sie przycina i nie zapina lekko i płynnie, znaczy, że zamek nie pożyje długo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPD + deszcz
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Gru 2015, 19:46:53 »
Dzięki. Czyli radzisz zapomnieć o zakupach via internet? Zmierzę może but rowerowy od końca do końca i spróbuję  z ochraniaczem.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SPD + deszcz
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Gru 2015, 10:29:01 »
Ochraniacze są z jakiegoś neoprenu, są elastyczne i mimo, że dają się naciągnąć na buta, to w dłuższej perspektywie zaczynają uciskać stopę, do tego ciężko jest zapiąć suwak, który i tak szybko się zniszczy, więc to co napisał Raffi jest istotne. Ochraniacz powinien być LEKKO naciągnięty.
Popatrzę w garażu, bo mam chyba za małe (zły zakup) dla mnie ochraniacze PRO.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SPD + deszcz
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Gru 2015, 13:08:22 »
Klara,
słuszna koncepcja - zapomnij o zakupach via internet.
Kupowałem na żywo i przymierzyłem kilka rodzajów odpowiadających rozmiarowi buta i (_)(_).
Z 7 rodzajów tylko 2 weszly. I żadne z tych, któe chciałem.
Uważaj na jakie buty kupujesz. Na zwykłe buty szimano ochraniacze "szosowe" nie wchodzą.
Jakieś inne ograniczenia też się objawiły.
W efekcie sobie odpuściłem.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: SPD + deszcz
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Gru 2015, 14:16:12 »
Ochraniacze są z jakiegoś neoprenu, są elastyczne i mimo, że dają się naciągnąć na buta, to w dłuższej perspektywie zaczynają uciskać stopę, do tego ciężko jest zapiąć suwak, który i tak szybko się zniszczy, więc to co napisał Raffi jest istotne. Ochraniacz powinien być LEKKO naciągnięty.
Popatrzę w garażu, bo mam chyba za małe (zły zakup) dla mnie ochraniacze PRO.

możesz kupić przez internet przy założeniu atrakcyjnej ceny ale poprzedzone wybraniem i  przymierzeniem konkretnego modelu w stacjonarnym sklepie :)