Autor Wątek: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl  (Przeczytany 25163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« dnia: 27 Gru 2011, 23:44:52 »
Witam,
Trzy lata temu kupiłem makrokesza z decatlonu o nazwie rockriders 5.0 :O  służy aż do dziś raz lepiej raz gorzej ogólnie za cenę ok. 500zl. Do ramy się przyzwyczaiłem jestem dość niski ok 1.64 i marne 55kg żywej wagi.
Ale w rowerze padły hamulce napęd przerzutki manetki tylne koło i rama lekkie pęknięcie przy mocowaniu tylnej przerzutki.
Więc urlop zaczynam od 30 grudnia i kończę 9 stycznia.
Chciałbym zrobić przez ten okres porządny remont i doprowadzić rower do stanu lepszego przed kupnem.
Chciałbym wymienić manetki i przełączniki biegów przy kierownicy wraz ze z tylną przerzutką (o dziwo przednia działa bez zarzutów) Do tego komplet hamulcy przód tył plus klocki wraz z nowymi linkami plus ewentualnie nowy pancerz. Do tego dochodzi komplet opon semi-slick średniej jakości. Plus wymiana zębatek? napędu przedniego i tylnego.
Chciałbym dopasować też jakiś w miarę lekki i ładny bagażnik który łatwo ewentualnie demontować i montować w zależności od potrzeb.
Budżet przewiduje ok.1000zl i teraz pytanie czy rama tego czegoś link do ramy znalezionej w necie https://plus.google.com/photos/105553407958303165320/albums/5374963266524773953?banner=pwa Montaż chciałbym zrobić po taniości cześć narzędzi mam czego sam zrobić nie będę mógł udam się do kogoś o pomoc, ewentualnie serwis.
Przed kupnem i rozpoczęciem pracy chciałbym o poradę czy się to o płaci... inwestowanie w niego... patrzyłem rowery do 1300zl i odstraszają wyglądem a osprzęt podejrzewam znowu po 0.5 roku czasu będzie nadawał się do wymiany.
Czekam na konkrety co trzeba wiedzieć np. by części współgrały i pasowały pod ramę i budżet całego przedsięwzięcia. Myślę iż części w styczniu będą nice tańsze niż jeżeli w lipcu czy w maju.
Z góry za każdą pomoc dziękuje.


« Ostatnia zmiana: 28 Gru 2011, 20:18:46 wysłana przez Libr »
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budrzet ok 1000zl
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Gru 2011, 00:16:27 »
IMO nie ma sensu inwestować. Rama pęknięta, przechodzona, poza tym niezbyt dobra. Ja bym pieniądze wsadził do świnki, dozbierał jeszcze trochę i w 2012 roku kupił sobie o wiele, WIELE lepszy rower.

Ewentualnie zaczął zakupy teraz i sukcesywnie dokupował części, by sobie złożyć rower samemu.


Jeżeli będziesz się upierał, by jednak reanimować obecny rower, wtedy mogę wpisać co ja bym zaproponował aby kupić, by osiągnąć optymalny efekt. Ale musisz mieć świadomość, że rower może być tylko tak dobry jak jego rama. Rama to podstawa i bez niej super osprzęt i tak nie będzie śmigał na miarę swoich możliwości.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Modernizacja roweru Budrzet ok 1000zl
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Gru 2011, 08:48:58 »
do tego widac po ułożeniu siodła i kiery że rama za duża dla Ciebie.
Nowa rama z widelcem - można trafić za ~500-600reszta w miare potrzeb i PRZYRASTANIA budżetu ;)

tomus1973

  • Gość
Odp: Modernizacja roweru Budrzet ok 1000zl
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Gru 2011, 08:54:33 »
Ja myślę, że w cenie 1000 zł to można kupić średniej klasy   http://allegro.pl/rower-rowery-merida-matts-10-v-shimano-najlepsza-i2011449605.html lub   http://allegro.pl/wheeler-pro-40-2011r-wyprzedaz-i2003037809.html. Wziąłem pierwsze lepsze aukcje w cenie ok 1000 zł. Dozbieraj jeszcze zaledwie kilka setek i kupisz rower z dobrą, aluminiową ramą, na w miarę dobrym osprzęcie. Potwierdzam, że reanimacja nie ma sensu.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Gru 2011, 21:03:48 »
IMO nie ma sensu inwestować. Rama pęknięta, przechodzona, poza tym niezbyt dobra. Ja bym pieniądze wsadził do świnki, dozbierał jeszcze trochę i w 2012 roku kupił sobie o wiele, WIELE lepszy rower.

Ewentualnie zaczął zakupy teraz i sukcesywnie dokupował części, by sobie złożyć rower samemu.


Jeżeli będziesz się upierał, by jednak reanimować obecny rower, wtedy mogę wpisać co ja bym zaproponował aby kupić, by osiągnąć optymalny efekt. Ale musisz mieć świadomość, że rower może być tylko tak dobry jak jego rama. Rama to podstawa i bez niej super osprzęt i tak nie będzie śmigał na miarę swoich możliwości.


Nowy rower szukałem tu i tam ogólnie nic do ceny 1300-1500 nie znalazłem który po przejechaniu kilku metrów by Mnie zauroczył i jakoś do Siebie przekonał względem starego. Może błąd że nie szukałem w internecie ale przeraża mnie myśl kupienia roweru bez możliwości jazdy próbnej.


Złożenie roweru od a do z przeraża Mnie gdyż nie posiadam dość wiedzy na temat doboru  części, a bez tego nie wiem czy z moim budżetem warto porywać się na wiatr. Montaż w serwisie kosztowny a samemu nie wiem czy zdołam wszystko złożyć po kupnie do kupy i nic nie uszkodzić.


Więc zostaje opcja wymiana łańcucha żeby rower nie przeskakiwał przy ruszaniu i przyśpieszaniu, do tego nowe klocki żeby rower zwalniał i przejeździć w spokoju zimę i na wiosnę coś pomyśleć może nie co z większym budżetem choć myślę iż taniej roweru bądź części nie kupię niż w obecnym okresie (grudzień, styczeń).
Ja myślę, że w cenie 1000 zł to można kupić średniej klasy   http://allegro.pl/rower-rowery-merida-matts-10-v-shimano-najlepsza-i2011449605.html lub   http://allegro.pl/wheeler-pro-40-2011r-wyprzedaz-i2003037809.html. Wziąłem pierwsze lepsze aukcje w cenie ok 1000 zł. Dozbieraj jeszcze zaledwie kilka setek i kupisz rower z dobrą, aluminiową ramą, na w miarę dobrym osprzęcie. Potwierdzam, że reanimacja nie ma sensu.

Pierwszy rower z Twojej propozycji niby wszystko ładnie pięknie ale... pedały plastik, amortyzator myślę iż w tej cenie roweru dali byle jaki i po 0.5 roku będzie tylko zbędnym balastem. Plus rozmiar ramy z tego co wiem na 1.65 potrzebuje ramy 16 bądź 17. Co do drugiego nie wypowiadam się bardzo słabe zdjęcie aukcji a ja chłop nie ukrywając wzrokowiec. :) ale jak poprzednik amortyzator w tej cenie będzie tylko balastem, pedały plastiki co dyskwalifikuje rower na starcie.


Panom i Panią za uwagi dotyczące ortografii dziękuje wszelkie rady, wskazówki czy korekty w błędach mile widziane sukcesywnie będę poprawiać. :)
« Ostatnia zmiana: 28 Gru 2011, 21:50:51 wysłana przez Raffi »
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

tomus1973

  • Gość
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Gru 2011, 21:32:46 »
Merida i Wheeler raczej teraz nie robią pedałów z plastiku, mnie się wydaje, że są metalowe. Co do "amora" to nie wiem, ale te dwie firmy mają raczej pozytywne opinie. Ok, masz rower za 1439 zł   http://allegro.pl/rower-wheeler-900-disc-m-17-5-2010-lampa-tyl-w-wa-i1974702683.html myślę, że z dobrym widelcem. Ja bym poszukał na Allegro w sklepach (są wyprzedaże), coś nowego i lepszego.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Gru 2011, 21:41:54 »
Panie tarczówki kolejny element który na wstępie rower dyskwalifikuje;/
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

tomus1973

  • Gość
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Gru 2011, 21:49:39 »
No dobra, widelec sztywny, hamulce v-brake, nie zależy Ci na ramie alu, przypuszczam, że osprzęt też nie był wysokiej jakości. No to zostaje Dehatlon, lub inny market sportowy i szukać czegoś nowego, podobnego do tego co miałeś. Zawsze to już nowe, a cena ok 1000 zł.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Gru 2011, 21:50:08 »
Nowy rower szukałem tu i tam ogólnie nic do ceny 1300-1500 nie znalazłem który po przejechaniu kilku metrów by Mnie zauroczył i jakoś do Siebie przekonał względem starego. Może błąd że nie szukałem w internecie ale przeraża mnie myśl kupienia roweru bez możliwości jazdy próbnej.

Nie wiem zupełnie czego szukałeś (atb, trekinga, cieniarki?), ale w cenie 1300-1500zł to ja w życiu kupiłem z 5 fajnych rowerów. I to nie przez net. Na takich rowerach jeździło lub wciąż jeździ całkiem sporo moich znajomych.

A jak się chce przez net, to robi się tak: wsiadasz na taki sam rower w serwisie stacjonarnym by sprawdzić "czy podejdzie", a kupujesz przez net dopiero potem. Voila, masz rower z netu z możliwością wcześniejszej jazdy testowej. Zresztą zwykle sklepy w necie mają gdzieś siedzibę. Wystarczy wybierać te z Warszawy ;)


Złożenie roweru od a do z przeraża Mnie gdyż nie posiadam dość wiedzy na temat doboru  części, a bez tego nie wiem czy z moim budżetem warto porywać się na wiatr. Montaż w serwisie kosztowny a samemu nie wiem czy zdołam wszystko złożyć po kupnie do kupy i nic nie uszkodzić.

No faktycznie, łatwiej składa się coś w okolicach 1700zł niż 1300. Teorią odnośnie doboru części to możemy służyć. Trudniejsze jest to, że później trzeba mieć czym ten rower złożyć.

Nie zmuszam do tej metody, jeżeli nie masz jak i czym.


Więc zostaje opcja wymiana łańcucha żeby rower nie przeskakiwał przy ruszaniu i przyśpieszaniu, do tego nowe klocki żeby rower zwalniał i przejeździć w spokoju zimę i na wiosnę coś pomyśleć może nie co z większym budżetem choć myślę iż taniej roweru bądź części nie kupię niż w obecnym okresie (grudzień, styczeń).

To za tysiąc zł to już można nieco zaszaleć. Dobre koła z piastami na łożyskach maszynowych, suport (j.w.), w miarę rozsądna, choć już nieco budżetowa reszta osprzętu w okolicach Acery.

Jakbyś wymieniał napęd, to warto od razu przeskoczyć na 9-rzędowy. 8-rzędowe komponenty rozsądnej jakości powoli znikają z rynku i będzie o nie coraz trudniej.

Warto zważyć pewne elementy roweru. Np kierownicę to całkiem możliwe, że masz stalową. 20zł kosztuje alu i już masz sporo lżejszy rower. Podobnie z mostkiem, sztycą. Drobnostkami można w tanim rowerze sporo zejść z wagi.


Pierwszy rower z Twojej propozycji niby wszystko ładnie pięknie ale... pedały plastik, amortyzator myślę iż w tej cenie roweru dali byle jaki i po 0.5 roku będzie tylko zbędnym balastem. Plus rozmiar ramy z tego co wiem na 1.65 potrzebuje ramy 16 bądź 17. Co do drugiego nie wypowiadam się bardzo słabe zdjęcie aukcji a ja chłop nie ukrywając wzrokowiec. :) ale jak poprzednik amortyzator w tej cenie będzie tylko balastem, pedały plastiki co dyskwalifikuje rower na starcie.

Pedały zmienisz na metalowe wydając 20-30zł. 80zł jeżeli chcesz od razu SPD. Nie robiłbym z tego problemu, bo to naprawdę nie jest najważniejsza część w rowerze ;)

Co do amortyzacji - niestety każdy rower w tym przedziale cenowym z amortyzacją będzie miał ten sam problem, czyli balast który po roku nie będzie działał. Jeżeli Cię to razi, to albo szukaj sztywniaka, albo dozbieraj kasy. Albo mierz zamiary według możliwości finansowych i nie wymagaj zbyt wiele. Amortyzator po dwóch latach zawsze można zmienić ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Gru 2011, 21:51:12 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Gru 2011, 23:41:06 »
Panie tarczówki kolejny element który na wstępie rower dyskwalifikuje;/
Bluźnisz... O_o

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Gru 2011, 08:31:59 »
Panie tarczówki kolejny element który na wstępie rower dyskwalifikuje;/
Bluźnisz... O_o

IMO sensownie gada. W rowerze za 1000zł będzie miał co najwyżej marne mechaniki. Nie warto.

Ale nie wracajmy do 3x przerobionej już dyskusji o tarczach mechanicznych. Nie wywołujmy Storma z lasu ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Gru 2011, 10:39:04 »
Raffi, marne mechaniki są lepsze niż marne V-brake - tak czy inaczej. To nie tak, że nie widzę różnicy. Po prostu takie podejście jest yyy... głupie (?). Bo w tym kontekście brzmi to tak: "rower ma tarczówki więc jest do dupy".

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Gru 2011, 11:25:00 »
Raffi, marne mechaniki są lepsze niż marne V-brake - tak czy inaczej. To nie tak, że nie widzę różnicy. Po prostu takie podejście jest yyy... głupie (?). Bo w tym kontekście brzmi to tak: "rower ma tarczówki więc jest do dupy".

Zgoda, ale w cenie 1000zł można wyjść powyżej marnych V-ek, które ma obecnie. Znacznie powyżej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Gru 2011, 11:53:35 »
http://www.profibike.com.pl/2010-gt-outpost-l-p-461.html
a może taki rowerek, bez zbędnych dupereli ale za to kultowej firmy.
Warto poszukać na allegro w zeszłym roku kupiłem tam w licytacji Konę Calderę za dokładnie 1125 zł. Jej cena była tak niska zapewnie na wiek (5 lat) ale za to stan miała idealny. Widocznie koleś co mi ją sprzedawał wsiadł na nią kilka razy. Dodam, że rowerek ma hamulce tarczowe hydrauliczne Hayesa 9, przerzutki z tyłu deore z przodu chyba shadow coś tam (też shimano) i amoryzator marzocchi exr pro. Więc naprawdę było warto. Za taką cenę można by kupić co najwyżej nowe hamulce :P.
bike's not dead

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Gru 2011, 12:51:55 »
Wszystko fajnie tylko rozmiar nie ten... bardzo nie ten :D
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---