Autor Wątek: Zmiana terminów Masy  (Przeczytany 27035 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

GFM

  • Gość
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Lis 2013, 18:10:50 »
Raczej nie przyjedzie.
A jeśli już - to spróbuje wedrzeć się do peletonu swoim blachosmrodem.
Może lepiej go nie zapraszajmy.
To jest typowy przykład trolla, któremu nasza działalność po prostu
przeszkadza. Ten post o zmianę terminu był jego pierwszym.
Nie pierwszy on i nie ostatni.
Najlepiej go nie karmić.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Lis 2013, 18:28:51 »
AMEN.

Offline Jarzębina

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Lis 2013, 08:37:46 »
Popełniacie jeden podstawowy błąd moi drodzy- jeśli czytacie to ze zrozumieniem proszę :)
Masa mi osobiście nigdy mi nie utrudniła życia ale jak już wiecie piszę w imieniu ludu...
Zapraszacie mnie na masę samochodem, a ja niejednokrotnie mijałem Was rowerem w tłumie krytycznym krzycząc "lewa wolna".
Chciałem usprawnić podstawowe założenia masy, który niestety nie są zbyt tolerancyjne i przyjazne życiu w społeczeństwie ale widzę, że muszę trafić do osób organizujących to wydarzenie, a nie do statystów.
Zamykam temat (przynajmniej w tym miejscu) i pozdrawiam.

Jarzębina (piękno, owoc zrodzony z matki ziemi i jarząb- orzeł)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Lis 2013, 21:31:47 »
Jarzębina na jakiej podstawie mówisz że piszesz w imieniu ludu. Jesteście stowarzyszeniem ? Ruchem Społecznym czy może ruchem religijnym "Blachosmrodziarze - nowa religia" ?

Miasto wyraża zgodę na mase policja też i ona bierze pod uwagę to wszystko co ty próbujesz powiedzieć że tlyko Ty weźmiesz :)

Organizatorzy planujący mape wybierają jedna spośród kilku kilkunastu które przyjdą od Masowiczów Ty także możesz wysłać proponową mape.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Lis 2013, 06:40:33 »
Szczurek - było  AMEN ? Nie dawaj możliwości człowiekowi ,co to by nie działo się to,  on i tak zawsze ostatnie zdanie musi mieć. Chcesz latami drążyć temat?

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Lis 2013, 21:26:38 »
Chciałem usprawnić podstawowe założenia masy, który niestety nie są zbyt tolerancyjne i przyjazne życiu w społeczeństwie ale widzę, że muszę trafić do osób organizujących to wydarzenie, a nie do statystów.

Hmmm masa powstała w odpowiedzi na blokowanie miasta przez kierowców. Jak dotąd wiele razy powstawały podobne wątki, i jakoś pretensje były zawsze jednokierunkowe (taka hipokryzja, korki samochodowe 21x2=42 razy w miesiącu są ok, a rowerowy 1x w miesiącu nie jest ok), a poza tym osoba z pretensjami nigdy nie była w stanie podać argumentów za korkami samochodowymi (przypominam, 42 razy w miesiącu, czasami też w soboty i niedziele), jednocześnie domagając się argumentów za masą rowerową.

Właściwie to Masa by odniosła większy skutek i sukces, gdyby była np. o 16 (kulminacja samochodowego blokowania miasta), ale niektórzy z nas jeszcze wtedy siedzą w pracy.
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Lis 2013, 11:28:00 »
jak już wiecie piszę w imieniu ludu...

Powołanie. Głos z niebios każący być przedstawicielem ludu i podpowiadający co ów lud myśli i potrzebuje.

Fiu fiu. Poważna sprawa. Za wysokie progi na moje nogi :P


---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Kwi 2014, 09:16:50 »
Masa była, jest i powinna być w ostatni piątek miesiąca. Uważam, że to najlepszy termin na pokazanie, że w Warszawie jeździ się na rowerze przez cały rok!
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot

JURO

  • Gość
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Kwi 2014, 11:18:46 »
Cześć.

Wpadł mi do głowy pewien pomysł. Może nie skupiać się na centrum i  poważnie potraktować propozycje (jarzębiny) ?

Zamiast "blokować" miasto pojedziemy poza jej granicr i zróbmy w piątki nie jedną ,a kilka mas. Skupimy sie na jeżdzie po wylotówkach. Kierowcy napewno to poprą, bo miasta nie zablokujemy i piesi będą szczęśliwsi.

A na wylotówkach będziemy jeździć między dwoma skrzyżowaniami pozdrawiając sie na wzajem. Ruchem jak na stadionie. Po powalu.
I najlepiej w piątek lub w niedzie.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2014, 11:21:19 wysłana przez JURO »

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Kwi 2014, 13:31:03 »
Proponuję Juro pójść o krok dalej i wybrać się masą po warszawskiej obwodnicy, bądź co bądź drodze prawie ekspresowej np w niedzielę wieczorem. Miasta nie korkujemy na pewno  :P
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Kwi 2014, 14:42:30 »
Najlepiej to zrobić masę po kampinosie w nocy z soboty na niedzielę.

Zastanawiam się, czy ktoś celowo zakłada kolejne konta, czy może to zaraźliwe...

JURO

  • Gość
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Kwi 2014, 14:58:34 »
Odnośnie wylotówek to chodziło mi oto,źe nie wjechaliby do miasta w niedziele ,ani wyjechali w piątek. Godzina 18:00 tak w piątek jak i w niedziele to wzmożony ruch samochodowy. Kórde no , też by im nie pasowało.

Zamiast tyle narzekać mogliby pomóc. Nie chcą rowerzysty...masy na drodze . To niech piszą pisma w sprawie budowy DDRów.

Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Kwi 2014, 18:04:13 »
Hej, rower to moja druga pasja. Poruszam się autem, motocyklem, rowerem po Warszawie. Biorę udział w masach. Moja wypowiedz podzielę na dwie części:

a. Straszliwie wkurza mnie "wojna" między użytkownikami:
chodników, rowerów, samochodów, autobusów, motocykli, tirów....
Każdy z nas jest użytkownikiem drogi, wszyscy się zmieścimy wszyscy dojedziemy do celu ...... litości. Ktoś przejedzie za blisko, ktoś stanie okoniem na chodniku? Zlitować się, uśmiechnąć i jechać dalej i nie zwracać uwagi na zakompleksionych, sfrustrowanych debili. 

b. Zawsze jak jadę z masą, zastanawiam się, ilu użytkowników jedzie dla idei a ilu tylko po to aby :

wkurzyć tych co stoja w korku
posprzeczać się z pieszymi którym się akurat spieszy
pojeździć sobie legalnie i bez strachu środkiem drogi
polansować się - czymkolwiek

Nie chcę być złośliwy ale jak 50 osób z tego tłumu jedzie dla idei to i tak jest sukces (a do której grupy TY się zaliczasz to odpowiedz sobie sam)


Odnośnie terminu masy to mam mieszane uczucia, też wydaje mi się, że można zmienić termin na OSTATNIĄ SOBOTĘ np. Wtedy nie byłoby wkurzonych "puszkarzy" natomiast może więcej ludzi ma wolny czas i masa stałaby się WIELKĄ MASĄ i odniosłaby taki sam skutek albo i lepszy ? . . .

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Kwi 2014, 18:13:00 »
Termin masy jest na całym świecie taki sam. Jedynym wyjątkiem są masy, które jadą raz w roku. Nie widzę powodu, by to zmieniać. To nie jest wybór kogokolwiek z organizatorów, że akurat taki a nie inny termin jest - po prostu cały świat w tym czasie jedzie.

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana terminów Masy
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Kwi 2014, 18:24:42 »
Każdy z nas jest użytkownikiem drogi, wszyscy się zmieścimy wszyscy dojedziemy do celu ...... litości.
Ktoś przejedzie za blisko, ktoś stanie okoniem na chodniku? Zlitować się, uśmiechnąć i jechać dalej
i nie zwracać uwagi na zakompleksionych, sfrustrowanych debili. 
Nie, nie zmieścimy się wszyscy. Zabieraj te hippisowskie brednie sprzed maski mojego samochodu. Razem z tym swoim rowerem. I na chodnik!

b. Zawsze jak jadę z masą, zastanawiam się, ilu użytkowników jedzie dla idei a ilu tylko po to aby :

wkurzyć tych co stoja w korku
posprzeczać się z pieszymi którym się akurat spieszy
pojeździć sobie legalnie i bez strachu środkiem drogi
polansować się - czymkolwiek
Gdybym jeździł z MK, to jechałbym dla idei, bo:
- wkurzam stojących w korku bardziej gdy jadę rano sam, do pracy,
- z pieszymi zawsze można się posprzeczać, wystarczy kawałek DDR,
- środkiem drogi, jak mi potrzeba, też jeżdżę, i w korku, i czasem późną nocą gdy wracam z pracy,
- lansować się nie potrafię.
 
A jakie to ma znaczenie, że ktoś jedzie z takiego lub innego powodu?