Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 361641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Lip 2013, 23:07:59 »
oj tam cyklista na pasach..... A co powiecie na dwóch zroweryzowanych straszników wiejskich, patrolujących chodnik wzdłuż Puławskiej i następnie przejeżdżających przez przejście dla pieszych, by kontynuować dalej patrol chodnika??
Trzeba było do nich podejść i złożyć zawiadomienie, że widziałeś strażników miejskich, którzy przejechali przez pasy ;).

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Lip 2013, 09:25:13 »
Nie miałem czasu - spieszyłem się do lakiernika, żeby zawieść świeżo wypiaskowaną ramę IMK P9 a potem do domu na obiad.
baj de łej - jechałem rowerem po jezdni, ciągnąc ramę za sobą jak przyczepkę :) co trochę ogranicza zdolności manewrowe.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Lip 2013, 17:23:56 »
oj tam cyklista na pasach..... A co powiecie na dwóch zroweryzowanych straszników wiejskich, patrolujących chodnik wzdłuż Puławskiej i następnie przejeżdżających przez przejście dla pieszych, by kontynuować dalej patrol chodnika??

A co o tym można powiedzieć? Chyba nic, co by się nadawało do publikacji. Najdelikatniejsze słowo jakie mi się ciśnie na usta to: hipokryci!


Nie miałem czasu - spieszyłem się do lakiernika, żeby zawieść świeżo wypiaskowaną ramę IMK P9 a potem do domu na obiad.

Jaki kolor? SWB? USS czy ASS? Będzie gotowa na zlot? Masz foto? ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Lip 2013, 18:24:04 »
IMK P9 to trójkołowiec Juniora - będzie krwistoczerwony.:)
A wiesz Raffi co było najgorsze z tymi strasznikami? Wyciągnąłem telefon, odblokowałem ekran, ruszając włączyłem aparat, wydawało mi się, że przełączyłem go w tryb filmowania i okazało się, że zrobiłem tylko 2 zdjęcia :( :'(
« Ostatnia zmiana: 09 Lip 2013, 23:31:22 wysłana przez Franc »
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Lip 2013, 16:54:58 »
Ale Trupkowi przed chwilą ładnie poszło w TVN24  :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Lip 2013, 16:07:39 »
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=49D9D619B7D1AB4BC1257B9800323C23

To jest link do nagrania z posiedzenia komisji sportu i turystyki na którym był omawiany temat bezpieczeństwa rowerzystów.
Start od 12:44
I oczywiście dużo mówienia o kaskach, alkoholu, odblaskach- czyli ogólnie dużo  o tym co rowerzyści robią źle i co można z nimi zrobić, a o zagrożeniu ze strony samochodów oraz akcjach względem kierowców samochodów ani słowa.
A od 13:09 istna perełka ;D

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lip 2013, 17:18:15 »
A od 13:09 istna perełka ;D
Cytuj
(...) o śluzy rowerowe, które dzisiaj nie są jakby w przepisach określone.
<facepalm>

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Lip 2013, 17:30:56 »
Kto im płaci za pomysły? Policja: "Kamizelka byłaby dobrym rozwiązaniem... i niezbyt restrykcyjnym." (dla rowerzysty, którego napotykamy "w zmroku zupełnym"). Policja chyba zapomniała, że "w zmroku zupełnym" rower już musi posiadać światła pozycyjne, a także odblaskowe z tyłu. Ale co tam, nowy przepis napędzi klientów sklepom bhp, PKB wzrośnie, a wszystkim będzie się żyło dostatniej.

"Trochę istnień ludzkich (..) mogłoby zostać uratowanych" "Nie da się tego ocenić, ale NA PEWNO zdrowie a być może życie ludzkie mogłoby być uratowane dzięki temu" (o kamizelkach p. Wardzała - zawodowy żużlowiec z PO).

I jeszcze p. Niemczyk (zawodowa siatkarka z PO) nawołuje do obowiązkowego OC, gdyż dobrowolne ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia i rehabilitacji "osoby, która w danym momencie, nie z jego winy, znalazła się w niewłaściwym momencie dla tego rowerzysty, TAK". Podziw za poziom samokontroli komisji :)

Nie wiem, dlaczego ekipa rządząca tak się popisuje. Zapewne chcą przegonić Mroczka popularnością wśród rowerzystów. Może im się uda ;)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Lip 2013, 18:33:07 »
A od 13:09 istna perełka ;D
Cytuj
(...) o śluzy rowerowe, które dzisiaj nie są jakby w przepisach określone.
<facepalm>

A są określone?
Pamiętaj. że PoRD nie definiuje wszystkiego i nie jest jedynym obowiązującym nas i zarządców dróg aktem prawnym.

W rozporządzeniu o którym mówił, nie są do dziś określone. 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Lip 2013, 18:39:05 »
Może czas zacząć ich masowo pytać o to? W ramach działań edukacyjnych wysłałem kiedyśtam do wiceministra Rynasiewicza pytania dotyczące jego bzdurnych wypowiedzi, ale jak do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi. Może to nie do niego powinno iść, tylko od razu do ministerstwa, bo może on nie siebie, a ministerstwo reprezentował? ;)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,14281158,Burzliwa_debata_w_ratuszu__Trzy_razy_drozej_z_rowerem.html
Cytuj
czujemy się odpowiedzialni za pasażerów, ich bezpieczeństwo
No tak, bo rowerzyści szaleją swoimi jednośladami po autobusie i rozjeżdżają pieszych.
Cytuj
Władysławowi Burzawie radnemu z Porozumienia Samorządowego pomysł się spodobał. - Zniechęci tych rowerzystów, którzy z komunikacji miejskiej korzystają dla fanaberii, albo takich, którzy planują wypad do Cedzyny, tam wypiją piwo i wracają autobusem - komentował.
Rozumiem, że Radny sugeruje, że rowerzyści po spożyciu alkoholu powinni wracać rowerem.
Cytuj
Decyzje raczej nie zapadną szybko, bo jak widać problem jest skomplikowany

Cytuj
Mam nadzieję, że to dopiero początek dyskusji na ten temat
Też miałbym nadzieję, bo pewnie dobrymi ciastkami częstują.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Lip 2013, 09:53:36 »
A od 13:09 istna perełka ;D
Cytuj
(...) o śluzy rowerowe, które dzisiaj nie są jakby w przepisach określone.
<facepalm>

Dlaczego facepalm? Śluzy są zdefiniowane w PoRD, ale ich wyglądu, wymiarów i niczego nie zdefiniowano w rozporządzeniach. Więc ta perełka jest prawdziwa, niestety! Zresztą w czerwcu w całej Polsce zwracaliśmy na to uwagę robiąc Święta Cykliczne. Jak widać za słabo, skoro nawet Ty nie wiesz o co chodziło ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Sie 2013, 09:51:20 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,samochod-na-sciezce-kontra-rowerzysci-od-6-lat-tak-jezdze,95256.html

Warszawski odpowiednik rosyjskiego stopchama- pan chciał przejechać samochodem kawałek po ścieżce i dziwi się, że dwóch rowerzystów blokuje mu przejazd.

Też kiedyś miałem taką sytuację- kierowca jechał ścieżką i był bardzo zdziwiony obecnością rowerzysty na drodze dla rowerów. Ostatecznie musiał jednak wracać tam skąd przyjechał

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Sie 2013, 10:17:25 »
@mietek - Przyganiał kocioł garnkowi - pieszy (rowerzysta?) stoi na ścieżce na przejściu dla pieszych i się mądruje.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie 2013, 10:18:35 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Sie 2013, 14:48:08 »
Też kiedyś miałem taką sytuację- kierowca jechał ścieżką i był bardzo zdziwiony obecnością rowerzysty na drodze dla

Na Odrowąża widuję to dość często. Dziś nawet jeden pan taksówkarz załapał się na film.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Sie 2013, 17:04:58 »
A problem jest tak naprawdę w tym, że ten panu, pomimo konieczności podjeżdżania od 6 lat w to miejsce, zapewne przez te 6 lat przez myśl nawet nie przeszło, żeby chociaż podjąć próbę napisania do stosownego urzędu, żeby umożliwił mu wjazd. Bo prościej jest komuś innemu utrudniać życie, niż samemu ruszyć tyłek.