Inne sprawy rowerowe > Porady

Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję

<< < (2/3) > >>

Raffi:

--- Cytat: kaczor1 w 07 Cze 2017, 09:03:53 ---Przy niektórych produktach jest tak, że sprzedawca jest związany dodatkową umową dystrybucyjną, która zabrania mu np. pewnych form promocji lub obniżek cen, bez zgody dystrybutora.
--- Koniec cytatu ---

To akurat zdaje się jest niedozwolone. A przynajmniej przypominam sobie, że UOKiK miał do takich umów dość ambiwalentne podejście. Wiem że np. Sport&Freizeit z Intersportem dostali za to całkiem konkretną karę i nie obronili się w sądzie. Banaszek Duda Company i Profesjonalna Grupa Rowerowa też byli pod tym względem prześwietlani - tu nie wiem na czym się skończyło.

kaczor1:

--- Cytat: Raffi w 07 Cze 2017, 10:44:06 ---
--- Cytat: kaczor1 w 07 Cze 2017, 09:03:53 ---Przy niektórych produktach jest tak, że sprzedawca jest związany dodatkową umową dystrybucyjną, która zabrania mu np. pewnych form promocji lub obniżek cen, bez zgody dystrybutora.
--- Koniec cytatu ---

To akurat zdaje się jest niedozwolone. A przynajmniej przypominam sobie, że UOKiK miał do takich umów dość ambiwalentne podejście. Wiem że np. Sport&Freizeit z Intersportem dostali za to całkiem konkretną karę i nie obronili się w sądzie. Banaszek Duda Company i Profesjonalna Grupa Rowerowa też byli pod tym względem prześwietlani - tu nie wiem na czym się skończyło.

--- Koniec cytatu ---
Problem z UOKiK jest taki, że mamy całkiem fajne przepisy chroniące konsumentów (i na nich się UOKiK opiera), ale w relacjach przedsiębiorca - przedsiębiorca już wiele z tych przepisów nie obowiązuje. To, że coś się UOKiKowi nie podoba, nie oznacza, że jest to zabronione co do zasady.
Wszystko jak zwykle zależy od szczegółów, czyli od tego, jak taka umowa jest sporządzona.
Takie umowy są cały czas powszechnie stosowane, choć z reguły dotyczy to produktów z tak zwanej górnej półki, których nie spotyka się w marketach a czasem nawet w necie.

vit:

--- Cytat: Raffi w 07 Cze 2017, 10:44:06 ---
--- Cytat: kaczor1 w 07 Cze 2017, 09:03:53 ---Przy niektórych produktach jest tak, że sprzedawca jest związany dodatkową umową dystrybucyjną, która zabrania mu np. pewnych form promocji lub obniżek cen, bez zgody dystrybutora.
--- Koniec cytatu ---

To akurat zdaje się jest niedozwolone. A przynajmniej przypominam sobie, że UOKiK miał do takich umów dość ambiwalentne podejście.

--- Koniec cytatu ---
Efekt jest taki, że sakwy crosso i ortlieba wszędzie kosztują mniej więcej tyle samo, a badziewne sakwy kross, lewe, ok. 15 litrów w zeszłym roku szło kupić za 15 zł w niby promocji, analogiczne w crosso to powyżej 100 czy ortlibie - ok 150 zł.

Raffi:

--- Cytat: vit w 07 Cze 2017, 12:10:19 ---badziewne sakwy kross, lewe, ok. 15 litrów w zeszłym roku szło kupić za 15 zł w niby promocji
--- Koniec cytatu ---

No właśnie, badziewne? Jak się sprawdzają "po przebiegu"? Bo na oko, z daleka to wyglądały całkiem sensownie, a bliższej okazji by się z nimi dokładniej zapoznać nie miałem.

vit:
Pękają na zagięciach - nie jakoś szczególnie eksploatowane, system nośny bardzo słaby - na dzińdybry do skaw za 15 złotych należy dokupić "Naciąg do sakw Big/Small czarny" do oryginalnych crosso za 9 zł :P
Trzeciego dnia korzystania osłonki nitów wewnątrz sakwy odpadły, przez co ostre końcowki nitów zostały nieosłonięte  rysując wrzuconego do środka laptopa.

Tak poza tym daje rade...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej