Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

O Veturilo i tym co się będzie działo.

<< < (3/40) > >>

Raffi:

--- Cytat: robertrobert1 w 26 Lip 2012, 22:08:44 ---Zatem którejś sierpniowej nocy kilkunastoosobowa armia złapie za wałek  i całe Śródmieście zostanie pokryte siecią pasów tylko dla rowerzystów.
--- Koniec cytatu ---

Marcowej, marcowej. Patrzmy realnie na szybkość działania naszych urzędów ;)



--- Cytat: GFM w 26 Lip 2012, 22:40:53 ---A ja myślę, że wręcz przeciwnie.
Jak na razie jest nas rowerzystów ciut przymało by traktować na 100% poważnie.  :(
Kiedy jednak dojdą tabuny rotacyjnie wymieniających się rowerzystów Veturilo
zapewne wiele się zmieni.
--- Koniec cytatu ---

Moim zdaniem zmiany będą i to szybkie. Nawet jak nas zleją urzędnicy, to nie będą mogli olać też kierowców i pieszych - a oni na pewno będą narzekać na chodnikowców i zaczną się razem z nami domagać infrastruktury dla rowerów.

Paradoksalnie uważam, że im więcej "niedzielnych" wsiądzie na Veturilo, tym lepiej. A system ma szansę sprawić, że na rower wsiądą naprawdę duże liczby osób. Stacji i rowerów jest dużo, są gęsto rozmieszczone, w centrum i na trasach części studentów (np do SGGW z metra). Ten system naprawdę ma sporą szansę zadziałać - jak nie od razu (spodziewam sie problemów z rozruchem i opóźnień), to najpóźniej w marcu, gdy miasto dostawi kolejny 1000 rowerów i 73 stacje. A jeszcze jak tyłek ruszą takie dzielnice jak Ochota, Mokotów, czy Żoliborz i wejdą do systemu...

fionotron:

--- Cytat: Raffi w 27 Lip 2012, 06:52:20 --- Ten system naprawdę ma sporą szansę zadziałać

--- Koniec cytatu ---

kurcze.
Ale zazdroszczę Wam tak optymistycznego podejścia do tematu   :)   .
   
Raffi
A  w tym to akurat zgadzam się z Tobą    :)    .

Makenzen:
Jedna z wypożyczalni rowerów w ramach tego systemu powstaje koło mojego domu, pod mostem Poniatowskiego (mieszkam w pudełku B pod filarem C ;)). Jak to zobaczyłam, bardzo się zdziwiłam - moim zdaniem takie wypożyczalnie mają sens w miejscach uczęszczanych przez turystów. A tam pod mostem to nie wiem, kto będzie z tego korzystał... może podchmieleni bywalcy knajpy w budyneczku dolnej stacji PKP Powiśle? ;)

oelka:
Sens wypożyczalnia może mieć w najbliższym sąsiedztwie przystanku kolejowego na Powiślu.

Makenzen:
W takim razie lepiej by było tę wypożyczalnię umiejscowić przy ul. Kruczkowskiego, a nie przy Solcu. Przy Solcu z kolei jest chinol i stołuje się tam policja ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej