Inne > Hydepark

Rowerzysta potrącony na buspasie na Trasie Łazienkowskiej

(1/1)

Włóczykij:
"Do wypadku doszło przed godz. 18 na Trasie Łazienkowskiej, tuż przed zjazdem na Wisłostradę. Według Życia Warszawy rowerzysta jechał buspasem i nagle zjechał na środkowy pas. Kierowca hyundaia gwałtownie zahamował, ale i tak rowerzysta został potrącony. Ciężko ranny trafił do szpitala. Dodatkowo w tył hyundaya uderzył jeszcze jeden samochód.

ŻW nie podaje czy rowerzysta był prawidłowo oznakowany."

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7399177,Rowerzysta_potracony_na_buspasie_na_Trasie_Lazienkowskiej.html

Pomijając co się stało i bez wnikania w winy bo to w tej chwili nie ma sensu to po przeczytaniu komentarzy z forum gazetowego sam zacząłem się zastanawiać jak to jest z zakazem na TŁ.. bo pamiętam że jeszcze jakiś czas temu na pewno był w kilku miejscach od strony pragi czytelnie oznakowany, od strony ochoty, centrum tylko tunele mi się kojarzą ? jak jest teraz... bo bus pasy na pewno sa tylko dla busów i obecnie taryf.

SeBeQ:

--- Cytat: Włóczykij --- jak jest teraz... bo bus pasy na pewno sa tylko dla busów i obecnie taryf.

--- Koniec cytatu ---
Jest parę nieoznakowanych wjazdów więc można legalnie wjechać.

Raffi:
Ano parę wjazdów jest bez zakazów. Ale to nic nie zmienia. Zmieniając pas musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdom nim jadącym i tego rowerzysta nie zrobił. I musiał kierowców mocno zaskoczyć, skoro samochód nie dość, że przywalił w rowerzystę, to jeszcze dostał strzała z tyłu od pojazdu jadącego za nim.

To jak się znalazł rower na trasie Ł na buspasie można w ogóle pominąć przy analizie zdarzenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej