Autor Wątek: Rower trekking za 2000 - 2300  (Przeczytany 93114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #150 dnia: 07 Kwi 2010, 10:44:44 »
Cytat: pimpf
no i dlatego właśnie tacy specjaliści jak w/w Raffi&Sebeq pisza nam takie ciekawe artykuły:). Czekamy z niecierpliwości na ukazanie się dzieła i sprawdzenia co wydawca popsuje w artykułach...
Ciekawe jaki chochlik wyskoczy ;)
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #151 dnia: 07 Kwi 2010, 18:37:00 »
tu była prywata ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi 2010, 06:20:28 wysłana przez Drottnar »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #152 dnia: 08 Kwi 2010, 03:36:33 »
Niestety nie wszystko da się wychwycić, na czymś się w końcu trzeba opierać.
Ale: niektóre dane są niedostępne, albo przekręcane przez dział marketingu lub dystrybutora (rozmiary, kolory, wagi).

A pojadę po przykładach konkretnych, niech się firmy wstydzą na babole na stronach :-)

Przykład z wczoraj, polska strona marki Kettler. W opisie najpierw napisali, że przerzutka tylna to Deore, a później, linijkę niżej, że napęd to SRAM DualDrive, co się wyklucza z pierwszym. Odpowiedź dała dopiero szwabska strona producenta, oczywiście w germańskim języku, którego zupełnie nie kumam, więc szukanie danych zajęło godzinę. Oczywiście Deore nic tam w tym rowerze nie ma, tylko polski dystrybutor mebli ogrodowych i rowerów, powinien po prostu odpuścić sobie sprzedaż tych drugich.

Albo Kross... w części modeli ma napisane, że jest rower z koszykiem na kierownicę, ale na zdjęciu obok opisu próżno tego koszyka szukać. Albo koszyk zdjęli do zdjęcia, bo z koszykiem nie każdemu facetowi się spodoba, albo jest błąd w opisie. Zgaduj zgadula.

Albo Suntour. Do części modeli amortyzatorów miałem sprzeczne opisy z różnych stron - część mówiła, że dany amor jest ALU, a część, że magnezowy. I weź tu bądź mądry :-)

...i tak dalej i tak dalej...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #153 dnia: 08 Kwi 2010, 19:59:39 »
Dostałem rower i mam problem ;)

Otóż przyszedł on w wersji kartonowej, czyli do samodzielnego montażu.
Udało mi się założyć kierownicę, przednie koło, siodełko i linki do prowadnic. Problem pojawia się w kilku miejscach:

1. zostały mi dwa elementy, których nie wiem gdzie zamocować.


2. Tylna przerzutka jest jakby złożona. Tzn. to kółko bliżej kasety styka się z kasetą - co prawda nie przeszkadza to, bo łańcuch idzie pomiędzy kołami i wszystko się ładnie zazębia, ale czuję, że tak być nie powinno, tylko ta prowadnica łańcucha powinna być bardziej wyprostowana.

3. Nie wiem, jak wyregulować przerzutki, ale o tym, to mam nadzieję, przeczytam w instrukcji dołączonej do roweru

4. Niuans, ale wkurzający - zaślepki na krańce kierownicy są plastikowe i nie wiem, czy wbijać je na siłę, czy one są uniwersalne i muszę przyciąć te kółka, które się w kierownicę wciska?

5. W przednim kole hamulec z prawej strony trze o koło i nie wiem, jak to wyregulować - mam nadzieję, że znajdę info o tym w instrukcji.

6. Nie mieści mi się mój U-Lock pod ramę :( No, ale z tym, to coś pokombinuję.

7. W paczce jest też przezroczysty pasek, który należy gdzieś nakleić na ramę jak sądzę, ale nie wiem gdzie. Podpowiecie?
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi 2010, 20:13:01 wysłana przez Drottnar »

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #154 dnia: 08 Kwi 2010, 21:50:16 »
1. zostały mi dwa elementy, których nie wiem gdzie zamocować.
Wygląda jak jakiś plastik do mocowania linki czy pancerza.. ale nie widać dokładnie

2. Tylna przerzutka jest jakby złożona. Tzn. to kółko bliżej kasety styka się z kasetą
za długi łańcuch

3. Nie wiem, jak wyregulować przerzutki, ale o tym, to mam nadzieję, przeczytam w instrukcji dołączonej do roweru
nie da się na forum tak po prostu napisać jak to zrobić... ja nadal za każdym razem jak się za to zabieram to najpierw 2 głębokie wdechy... i dopiero

4. Niuans, ale wkurzający - zaślepki na krańce kierownicy są plastikowe i nie wiem, czy wbijać je na siłę, czy one są uniwersalne i muszę przyciąć te kółka, które się w kierownicę wciska?
dobij. i tak nie będziesz ich wyjmował....

5. W przednim kole hamulec z prawej strony trze o koło i nie wiem, jak to wyregulować - mam nadzieję, że znajdę info o tym w instrukcji.
dokręć odrobinę śrubkę małą, prostopadłą do obręczy w heblu

6. Nie mieści mi się mój U-Lock pod ramę :( No, ale z tym, to coś pokombinuję.
Kup mniejszy U-lock :D

7. W paczce jest też przezroczysty pasek, który należy gdzieś nakleić na ramę jak sądzę, ale nie wiem gdzie. Podpowiecie?
na poziomą rurę tylnego widelca, żeby łańcuch nie uderzał w ramę i jej nie niszczył

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #155 dnia: 08 Kwi 2010, 22:40:39 »
Trochę nie bardzo mi pasuje, że to wina za długiego łańcucha, bo to przecież zestaw dostarczony przez producenta, a nie czyjaś radosna twórczość. Druga sprawa, że jeśli by była to wina za długiego łańcucha, to przy przełożeniu prawidłowej długości łańcucha na najniższą przerzutkę z tyłu, znów by był za długi... załączam zdjęcie tej przerzutki.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #156 dnia: 09 Kwi 2010, 06:12:55 »
no to faktycznie na foto widać, że faktycznie nie łańcuch. Albo
1. tak ma być
2. źle zaczepiona przerzutka za małą wypustkę przy haku ramy
3. tak ma być.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #157 dnia: 09 Kwi 2010, 06:28:20 »
Tylko obawiam się, czy górne kółko przerzutki nie będzie uderzało w kasetę na nierównościach...

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #158 dnia: 09 Kwi 2010, 08:05:48 »
A tak w ogóle, to może ktoś z Was mieszka jakoś niedaleko ursusa i mógłby za jakąś niewielką opłatą zerknąć na mój rower i go wyregulować? Bo Raffi raz, że na Białołęce, a dwa że dopiero w przyszły weekend by mógł. A tu taka piękna pogoda.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #159 dnia: 09 Kwi 2010, 10:14:37 »
przerzutka:

weź odpowiedni imbus, poluzuj, ustaw, tak, żeby miało ręce i nogi (intuicyjnie), dokręć.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #160 dnia: 09 Kwi 2010, 10:23:41 »
no i widzisz - ja na rower umiem wsiąść i zsiąść ;) No dobra, trochę więcej umiem. Ale przerzutek regulować się nie podejmuję. Mam wrażenie, że są źle ustawione choćby ze względu na naprężenie linek. Ale wolałbym, żeby rower obejrzał ktoś, kto się na rzeczy zna.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #161 dnia: 09 Kwi 2010, 10:30:05 »
1. nie poddawaj się :0)
2. znajdź instrukcję
3. ustaw ten hak jak należy (wg mnie lekko do góry i będzie gut)
4. przerzutki to banał, tylko że czasochłonny , no i warto umieć regulować, bo nawet jak zrobi to serwis, to po 200 km łańcuch sięnaciągnie i z nowu będzie coś szwankować, to dasz sobie radę.
5. znajdź śrubki w tylnej przerzutce (takie 2)
jedna jest od tego żeby łanćuch nie spadł w skrajnym położeniu po za zębatkę i po za koło, a druga żeby nie spadł na szprychy.
jak ustawisz hak, to ustaw je tak, żeby łańcuch nie spadał na żadną stronę.

<edit>
naprężenie linek regulujesz - przy tylnej -jest taka śrybka - pokrętło, prawie jak od hamulcowych. Tym skracasz bądź wydłużasz linkę. Ale najpierw hak.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi 2010, 10:31:50 wysłana przez Bear »

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #162 dnia: 09 Kwi 2010, 13:18:10 »
Po poprawnym przykręceniu przerzutki do haka, czyli tak, aby zaznaczona śrubka miała oparcie w wycięciu haha, należy za jej pomocą podregulować naprężenie sprężyny.

« Ostatnia zmiana: 09 Kwi 2010, 23:52:00 wysłana przez SeBeQ »
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #163 dnia: 09 Kwi 2010, 13:28:14 »
A czy na zamieszczonym obrazku widać, czy ona ma oparcie w wycięciu haka? Ja chyba jednak poproszę o pomoc specjalistę. Za dużo śrubek itp. :)

To jak? Ktoś chętny żeby pomóc na żywo a nie on-line?

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #164 dnia: 09 Kwi 2010, 13:45:00 »
A czy na zamieszczonym obrazku widać, czy ona ma oparcie w wycięciu haka? Ja chyba jednak poproszę o pomoc specjalistę. Za dużo śrubek itp. :)
To jak? Ktoś chętny żeby pomóc na żywo a nie on-line?
Nie widać na zdjęciu, gdyż wymagałoby to odkręcenia przerzutki lub zdjęcia koła

Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---