Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014  (Przeczytany 15613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Maj 2014, 23:13:06 »
czy opinie wyrażane przez osoby z dopiskiem "zabezpieczenie" traktować jako oficjalne czy tylko i wyłącznie jako subiektywne?

Jako subiektywne oczywiście. Branie udziału w zabezpieczeniu przejazdu nie zmusza do zaprzestania myślenia, nie posiadania poglądów itp. Ludzie w Masie są różnorodni, każdy ma jakieś poglądy i prawo by o nich dyskutować na forum. Każdy wypowiada się za siebie. Jeżeli coś jest oficjalnym stanowiskiem Masy przedyskutowanym i zatwierdzonym przez Sztab, jest to wyraźnie zaznaczone.

Jak szukasz oficjalnych stanowisk Masy, to gdy jest taka potrzeba publikujemy je na stronie Masy. Tym niemniej potrzeby takie nieczęsto się zdarzają ;)


Co do Zielonego Mazowsza - nie myl go z Masą. Owszem, część osób z grona organizacyjnego Masy jest w Zielonym Mazowszu (i odwrotnie), ale NIE JEST TO REGUŁĄ i na pewno nie wszyscy z Masy są w ZM (ani odwrotnie). Sporo osób, które jeździ na Masę i uczestniczy w jej orgabnizacji z ZM nie chce mieć nic wspólnego i nikogo tu nie zmuszamy do niczego ;)

Bywa też, że Masa ma inne poglądy na coś niż ZM. ZM na swojej stronie wypowiada się za siebie. Czasem się z tym zgadzamy jako Masa i jako poszczególne jednostki, a czasem nie. W tematach rowerowych zwykle jest nam po drodze i poglądy mamy takie same. Tematami nierowerowymi (np. segregacja śmieci, kolej, autostrady), którymi zajmuje się ZM, w zasadzie się nie zajmujemy jako Masa - chyba, że temat jakoś pośrednio dotyka rowerów.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Maj 2014, 00:39:27 »
Przepraszam ale z innej beczki. Dzisiaj nie mogę być na odprawie. Mam mapki ze sobą. Może ktoś spotkać się ze mną w centrum w okolicach 16:30 i je wziąć na przedmasowe ?
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2014, 07:52:45 wysłana przez DeXteR »

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Maj 2014, 10:13:46 »
A będziesz na Bemowie? Bo jeśli tak, to okolo 17 moglabym po nie podjechać. :)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Maj 2014, 13:01:47 »
No właśnie nie :) ale sprawa już załatwiona - Fottoman wydrukuje u siebie i przekaże dalej na przedmasówkę.

Offline Teich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maj 2014, 10:19:57 »
Co do Zielonego Mazowsza - nie myl go z Masą. Owszem, część osób z grona organizacyjnego Masy jest w Zielonym Mazowszu (i odwrotnie), ale NIE JEST TO REGUŁĄ i na pewno nie wszyscy z Masy są w ZM (ani odwrotnie). Sporo osób, które jeździ na Masę i uczestniczy w jej orgabnizacji z ZM nie chce mieć nic wspólnego i nikogo tu nie zmuszamy do niczego ;)
Samo sedno -rzeczywiście Zielone Mazowsze i Masę Krytyczną traktowałem tożsamo, dzięki za wyjaśnienia.

JURO

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maj 2014, 21:55:54 »
Pytanie pokrewne.
Czy ktoś z kluczem będzie w czasie najbliższego tygodnia w ZM'ie?
Nie mogłem być na przedmasówce a chciałem pobrać ulotki reklamujące masę.

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maj 2014, 23:02:57 »
heeeeeej, zróbcie wydarzenie na fb, muszę znajomych pomęczyć i pozapraszać..

po za tym to - tak, 90% że będę ;]
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2014, 23:04:18 wysłana przez muzyczny_plecak »

Offline forrest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Maj 2014, 19:57:21 »
Na mapie zaznaczony jest przejazd Dominikańską i Nowoursynowską na całej jej długości, natomiast w opisie jest Dolina Służewiecka.

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Maj 2014, 11:59:42 »
a o której będziecie mniej więcej przy Rzymowskiego ?

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Maj 2014, 14:18:59 »
Przypuuszczalnie ok. g. 20.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Maj 2014, 23:20:48 »
Od razu prośba*: jeśli ktoś nie pomaga pchać rikszy, niech się od niej odsunie i nie blokuje miejsca. A jeśli ktoś pcha, to nie wjeżdżajcie w niego rowerem i nie zajeżdżajcie mu drogi. Dziękuję.

* Na miejscu nie mogłem przekazać, bo za głośno było, a znaki "ręczne" niewiele pomogły.

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Maj 2014, 00:09:42 »
Na początek pochwalić organizację i to ze organizatorzy wzięli pod uwagę nasze wcześniejsze  uwagi .Chodzi o gwizdki i dźwięki ostrzegawcze osób które poruszały się w zabezpieczeniu po prostu Brawo :)  Przejazd dużej grupy osób był sprawny lewa wolna była i nie była blokowana ludzie w odpowiednim momencie usuwali się z drogi zabezpieczenia gdy słyszeli gwizdek lub SYRENĘ ALARMOWA <mistrz>. Też pochwale wcześniej przeze mnie krytykowanego Jerzego nie było zachowań nieodpowiednich po prostu spoko.

Jedna sytuacja w której pomogłem chłopakowi z zabezpieczenia odnośnie "umierającego psa" i groźby rozjechania :D tez przebiegła bardzo sprawnie jeśli ktoś was atakuje inwektywami trzeba zachować pełen spokój i poinformować o tym ze inwektywy są karalne.

pozdro i do zobaczenia w święto cykliczne.





Gregorius

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Maj 2014, 11:22:27 »
Bardzo fajnie się jechało. Prawie cały czas było szeroko.
Właśnie tak powinny wyglądać nasze trasy.
Myślę, że szybkie powroty zabezpieczenia na początek
peletonu to głównie "zasługa" szerokości ulic, po których
jechaliśmy.

Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Maj 2014, 18:56:16 »
Odnośnie pomagania rikszy to trzeba by wcześniej zabrać stopery do uszu. Ja nie dałem rady podjechać bliżej niż 20 metrów, bo zwyczajnie nie mogłem wytrzymać hałasu.

Świetna organizacja i fajnie, że przez nagłośnienie wyjaśniano czym jest masa, przepraszano kierowców itp.
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 maja 2014
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Maj 2014, 21:03:03 »
Ja popchnąłem może z półtorej minuty (albo i mniej), ale przerwałem nie z powodu hałasu, ale kolegi, który koniecznie musiał jechać obok rikszy i po prostu dwukrotnie wjechał we mnie, spychając mnie nią. W takiej sytuacji dałem do tyłu, bo jeśli mam się obijać o rikszę, to więcej przeszkodzę niż pomogę.

Ale masa fajnie jechała i niewiele przestojów było.

Nie dojechałem na Zamkowy (łokcie nie wytrzymały ;P), więc pytanie: ilu ludzi było? Toć to maj, więc powinien być jakiś rekord.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2014, 21:04:16 wysłana przez biały »