Autor Wątek: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?  (Przeczytany 26542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Mar 2014, 15:55:57 »
Ale po co komu pasy rowerowe na ul. Wał Zawadowski - jak na koronie wału wiślanego jest DDR? Niech ludzie od infrastruktury ulicznej pomyślą lepiej o wprowadzeniu kontrapasów rowerowych gdzie indziej w mieście np. na ul. Vogla (Powsinek - Zawady), gdzie czasami jest dosyć niebezpiecznie... I chociaż przejeżdżałem nią setki razy - to zawsze z "duszą na ramieniu" Wprawdzie koncepcja już jest - ciekaw jestem jak będzie z realizacją... Będę się temu przyglądał z uwagą bo to rodzinne moje strony są... :) Pozdro...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Mar 2014, 16:04:24 »
NIE !
Na koronie Wału nie ma DDR!
To zrobiony z kostkiDałna chodnik, nijak nie oznaczony, ani DDR, ani DDPiR.
Ci rowerzyści, którym śpieszno, zasuwaja asfaltem na dole.
Rowerzyści podziwiający "piękne okolicznosci przyrody" z reguły jadą górą.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Mar 2014, 16:18:43 »
@jolajola1

Ale zapomniałaś dodać ematikona - mrugnięcia - prawda?
Nie wiem czy kiedykolwiek tam jechałaś, ale jest to ścieżka dla rowerów (droga rowerowa) tylko że kostkowa, nie jest na pewno deptakiem dla pieszych... Pewnie że piesi tam chodzą - ale ten ciąg rowerowy - Nie jest dla nich... :)

Zaraz się dowiem od kogoś - na pewno niesamowicie obeznanego z tematem...;), że cały ciąg od murów wodociągowych aż do "zawadowskich popiołów" - jest jednym i długim deptakiem wyłącznie dla pieszych...:) I taki też deptak będzie kiedyś tam prowadził aż do źródła Wisły... ;)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Mar 2014, 16:27:59 »
Skąd pomysł że ten wyłożony kostką odcinek wału to droga dla rowerów?

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Mar 2014, 17:13:11 »
@jolajola1
Ale zapomniałaś dodać ematikona - mrugnięcia - prawda?
Nie wiem czy kiedykolwiek tam jechałaś,

?? !! ?! fionotron, bójże się rowerowego boga!!!!!!  ::)
i wielce uprzejmie prosiłabym mnie NIE obrażać, albowiem nie ma takiej drogi w warszawie, po której nie jechałabym rowerem!!!!

gdybyś był dociekliwszy, to w tymże wątku jest mój post z 18 sierpnia zeszłego roku podsumowujący budowe na Wale Zawadowskim
Cytuj
W lipcu 13' zakończono całkowicie budowę.
Od mostu Siekierkowskiego do mostka nad kanałem z Siekierek jest dobrze ubity szuter.
Od tegoż mostka, od Sytej, aż do pierwszej piaskarni, do miejsca gdzie Wał Zawadowski zamienia sie we Włóki, na koronie walu jest dobrze(!!) położona szara niefazowana kostka.
Wzdłuż wszystkich hałd popiołowych, do ich końca, do Prętowej, jest szeroka asfaltowa DDR.
Dalej po koronie wału biegną już tylko "polne drogi", ale są pewne oznaki, że ten ciąg turystyczny będzie prowadzony dalej. Od Prętowej do styku z południowym krańcem Włóki są przebudowywane ludzkie zejścia i wejścia na wał oraz 2 przejazdy dla samochodów - na takie same jak już są na odcinku od Sytej na południe.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Mar 2014, 17:21:35 »
Skąd pomysł że ten wyłożony kostką odcinek wału to droga dla rowerów?

Mnie właśnie też to ciekawi, bo gdy ostatnio tam byłem (ojoj, jeździ tam nie tylko Fionotron, a to Ci niespodzianka :P), żadnych znaków wskazujących, że to droga dla rowerów nie widziałem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Mar 2014, 19:36:27 »
Podeślij jakieś zdjęcie bo wiele jest sprzeczności. 2 pasy rowerowe przy tej szerokości jezdni wykluczają dwukierunkowy ruch samochodowy. Czy ktoś planuje samochodowy ruch jednokierunkowy?
 

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Mar 2014, 20:07:05 »
Z tego co pamietam, ruch samochodowy miał się odbywać po jednym pasie (dwukierunkowo). Niestety nie jestem przekonana, czy taka organizacja ruchu tu pasuje.

Już poprzednio było na sporym odcinku ograniczenie do 30-40 km/h i progi spowalniające. Z uwagi na duży ruch ciężkich pojazdów wolałabym, żeby była możliwosć bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów. Przy pasach rowerowych powiedzmy, że będzie zachowany metr, ale wg mnie to zdecydowanie za mało przy wyprzedzaniu przez gigantyczną 30 tonową  wywrotę z popiołem (czy innym ładunkiem).

No, ale zobaczymy, co się wykluje.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Mar 2014, 21:19:25 »
Musiałyby wówczas powstać mijanki i w tych miejscach droga musiałaby być poszerzona o pasy dla rowerów.  Jeśli nie będzie to wówczas rowerzyści musieliby czekać w mijankach za ciężarówkami a póżniej się ścigać do następnej mijanki. Moim zdaniem to ZŁY, BARDZO ZŁY pomysł.

Nigdzie w Europie nie widziałem takiego rozwiązania.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Mar 2014, 21:30:40 »
Z tymi pasami to tak strzeliłem, obecnie wygląda to tak że nowe progi mają z lewej i prawej wyniesienie betonowe (tak żeby nie dało się przejechać po nich częściowo) i między tymi wyniesieniami na asfalcie namalowana jest cieniutka (jakiś centymetr) biała linia. Ale faktycznie, na dwa pasy rowerowe jest tam za wąsko, może ta linia spełnia jakąś funkcję przy budowie wyniesień czy progów i tyle.

edit: nic nie wskazuje na pojawienie się mijanek.
« Ostatnia zmiana: 04 Mar 2014, 21:34:45 wysłana przez em c »

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Mar 2014, 22:14:38 »
Cytuj
w ostatnim etapie w ciągu ul. Wał Zawadowski powstaną nowe, szerokie pobocza, udostępnione dla ruchu rowerowego.
http://www.zw.com.pl/artykul/663440.html
To brzmi dosyć podejrzanie - skoro to będą pobocza , to mogą nie mieć 1,5 m... A wtedy przejeżdżające wywrotki będą na wyciągnięcie ręki :(

Swoją drogą świetnie, że robią ograniczniki uniemożliwiające omijanie poboczem, bo wyjeżdżona trawa pobocza dokładnie wskazywała umiejscowienie progów - a właściwie drogę ich omijania przez tubylców. https://goo.gl/maps/Ckdw3

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Mar 2014, 09:40:46 »
Hm, to w takim razie ta linia to miejsce przyszłej linii wyznaczającej pobocze. 1,5-2 metra jest, ciut szerzej niż na Tamce (albo tyle samo, ale wydaje się, że trochę więcej, bo nie ma progu odprowadzającego wodę), natomiast przy progach zdecydowanie mniej (co też sugeruje pobocze, a nie pas rowerowy). Ogólnie jeżeli jest to jeden pas w dwóch kierunkach to generalnie samochody będą mijały rowerzystów raczej w większej niż mniejszej odległości w stosunku do tego co jest teraz, bo ich naturalny tor jazdy będzie odsunięty od pobocza. Wydaje mi się, że największym problemem będzie zatarasowanie pobocza podczas mijania przy progu, kiedy jeden samochód zjedzie na bok żeby ustąpić miejsca, szczególnie w przypadku ciężarówek (wydaje mi się, że pierwszeństwo mają samochody jadące w stronę Siekierek, ale nie jestem pewien). Ale samochody chyba dość rzadko się tam mijają.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Mar 2014, 11:14:50 »
Nie przesadzajmy, takie sytuacje nie trwają w nieskończoność. Bardziej przeszkadzałoby długotrwałe parkowanie przy posesjach/dojściach na plażę - tarasujące pobocze "na stałe" i niszczące nawierzchnię.

Wg http://miastadlarowerow.pl/index_know_how.php?dzial=2&kat=8&art=4&limit=0
Cytuj
Dopuszcza się punktowe zwężenia pasa rowerowego w jezdni, jeśli obok umieszczona np. jest wyspa dzieląca. Pas nigdy nie powinien być węższy niż 1,0 m tak, aby mieściły się na nim wszystkie dostępne na rynku przyczepki rowerowe (szerokość zazwyczaj niższa niż 0,9 m) i rowery trójkołowe do przewozu dzieci (szerokość jak w przypadku przyczepek). Ważne jest, aby mieściły się na nim też standardowe małe maszyny do oczyszczania i odśnieżania.

Czyli jest szansa na pasy rowerowe.
Ograniczniki przy progach są wg mnie wyśmienite - przydałyby się też na Orszady :D

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Mar 2014, 18:45:58 »



Tak to wygląda.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Mar 2014, 13:08:24 »
Ah, i w kwestii co jest DDR, co CPR etc: na początku (albo końcu) wału przy m. Siekierkowskim stoi znak końca ddr (niebieski, przekreślony rower) a dalej długo, długo nic aż do początku asfaltowego fragmentu za hałdą, gdzie namalowany jest (jeszcze na części z kostki) rower, znaków pionowych nie widziałem. Więc technicznie to cały wał jest chodnikiem.