Autor Wątek: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...  (Przeczytany 18980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Gru 2016, 15:53:58 »
To jest najlepsze źródło historyczne :
http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=mapa_historyczna&L=PL&X=7499952.806190025&Y=5791220.241005275&S=12&O=r_fotoplan_2011&T=70400c2faff006x70
Jak klikniesz w prawym górnym rogu na zdjęcie to będziesz mógł wybrać rok.
Tem nie było żadnej infrastruktury rowerowej. To czy była nie powinno to mieć dla sądu znaczenia. Miałoby to znaczenie gdyby chcieli ukarać Ciebie.
BTW Tak się nie powinno kończyć pasa rowerowego. Nie powinien się zwężać tylko powinien się urwać przechodząc w pas ogólny.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Gru 2016, 19:09:52 »
Do stwierdzenia stanu z dnia zdarzenia nie wystarczy film? Znaki odbijają światło reflektorów i są wyraźnie widoczne, po czymkolwiek sugerującym ddr czy cpr po zakończeniu pasa ani śladu.

Ale coś mi się jarzy, że czytałem o sprawie, w której sąd ukarał (czy chciał ukarać?) rowerzystę, za nie jechanie ddrem, której nie było (właśnie na podstawie dokumentacji?), ale szczegółów nie pamiętam. Radom, Kielce? Tak czy siak, nie widzę w jaki sposób infrastrutkura rowerowa mogłaby tu uzasadniać niesamowicie bzdurne roszczenia kierowcy.

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Gru 2016, 21:30:06 »
Do stwierdzenia stanu z dnia zdarzenia nie wystarczy film?

Pewnie by starczył, gdyby policja zadbała o dołączenie go i zabezpieczenie. Póki co, sąd dysponuje nagraniem od 1:53, bo tylko tyle wysłałem na Waliców. Mówiłem że mam jakbyco więcej, ale to miało im starczyć :/

Także i tak dobrze, że mam tę kopię.

I też mi się podobna sprawa kołacze, że był gdzieś DdR tylko na papierze. Dlatego dopytuję, bo może coś, gdzieś, kiedyś, przez chwilę było... Sam musiałem się tłumaczyć z nieistnienia DdR przy Jana Pawła swego czasu.

Offline kiniutrajdek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się chce to się potrafi
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Sty 2017, 20:45:24 »
https://www.youtube.com/watch?v=USOZm0rV_3k

Odświeżam nieco temat, gdyż wczoraj (po ponad roku od zdarzenia) byłem w sądzie w tej sprawie, jako świadek (nie jako poszkodowany/pokrzywdzony).

Gość zeznał, że:
1) z końcem pasa dla rowerów chodnikiem biegła droga dla rowerów i nią powinienem jechać. Oczywiście nic takiego nie pamiętam, a nawet jakby była to nie prowadzi w stronę w którą zamierzam..., a nawet jakby prowadziła, to i tak metr odstępu obowiązuje... Niemniej jednak - czy kiedykolwiek istniała tam jakakolwiek infrastruktura rowerowa? Koleś zaciągnął do sądu jakąś mapę, z której to niby wynikało. Wglądu w to nie miałem, ale była to typowa kioskowa mapa warszawy, kilkadziesiąt arkuszy na spiracle. Może była tam kiedyś, w planach, jakaś projektowana i niezrealizowana inwestycja, która trafiłą tylko na mapy? Albo jakiś tymczasowy objazd? Jak ktoś pamięta albo kojarzy, proszę o info!

2) Koleś stwierdził, że (i tu spadłem z ławki w sądzie) moim uderzeniem wgniotłem mu tylny słupek w VW Passat 1.9 TDI highline (Combi). I BEDZIE MNIE POZYWAŁ.

Z jaką siłą trzeba uderzyć w tylny słupek (profilowany, nie płąska blacha) żeby go pogiąć i jednocześnie nie spaść z roweru...? :D Zastanawiam się, czy to już nie podpada pod próbę wyłudzenia. Wgłębienie prawie widać na nagraniu (widać odbicia światła, po których można się domyslić wielkości) - na oko z 10cm długości słupka.


I teraz kilak słów odnośnie działań policji/sądów - może komuś się przyda.

1) Pierwsze przesłuchanie po ponad pół roku od zdarzenia i wysłania materiałów, wcześniej brak kontaktu w tej sprawie, brak oględzin (także samochodu i słupka, nawet nie wiem, czy koleś zgłosił to policji). Nikt mnie wcześniej ani później nie poinformował o konieczności zachowania jakichkolwiek dowodów czy oryginałów nagrań. Warto więc trzymać takie, nawet bzdurne nagrania, na włąsną rękę, nawet jeżeli uznajecie sprawę za umarłą. I to oryginały, a nie cięte kopie.

2) Policja nigdy nie podała mi danych sprawcy, bo nie zgłaszałem szkód. Byłem więc traktowan jako świadek wykroczeń. Przez to nie miałem nawet pojęcia że sprawa trafi do sądu aż do wezwania. Na wezwaniu było tylko nazwisko obwinionego, które absolutnie nic mi nie mówiło. Nie mogłem się przez to przygotować do sprawy, pozbierać lepszych/dodatkowych nagrań itp. Zawsze żądajcie statusu poszkodowanego.
Najwidoczniej jesteś najsilniejszym człowiekiem na świecie ,bo jesteś pierwszym który gołą ręką wgniutł słupek w passacie który jest w stanie wytrzymać nacisk około 2,5 tony ,Medal Złoty ci się należy

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Wrz 2017, 23:25:19 »
Bardzo się cieszę, że Janusz w Passeratti dostał za swoje. Brawo!
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Wrz 2017, 00:17:23 »
co prawda pół roku temu, ale ważne
Cytuj
Przy wymiarze kary sąd uwzględnił stopień społecznej szkodliwości czynu, który uznał za znaczny, miał także na uwadze cele kary w zakresie społecznego oddziaływania oraz cele zapobiegawcze i wychowawcze, które kara ma osiągnąć w stosunku do obwinionego. Sąd uwzględnił także rodzaj i rozmiar szkody wyrządzonej wykroczeniem ? nie zachowanie szczególnej ostrożności przy wykonywaniu manewru i spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stopień winy, pobudki działania, jak również właściwości, warunki osobiste i majątkowe sprawcy, jego stosunki rodzinne, sposób życia przed popełnieniem wykroczenia i zachowanie się po jego popełnieniu. (...) Mając na uwadze charakter i okoliczności czynu, stopień naruszenia przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, jak również warunki osobiste sprawcy, zdaniem sądu, kara grzywny w wysokości 600 złotych orzeczona na podstawie art. 86 § 1 kw w zw. z art. 24 § 1 i 3 kw będzie odpowiednią sankcją karną za czyn popełniony przez obwinionego oraz sprawi, iż będzie w przyszłości przestrzegał porządku prawnego i więcej wykroczeń nie popełni. Sąd uznał, iż kara ta w ustalonych okolicznościach przypisanego czynu będzie stanowiła dla obwinionego wystarczającą dolegliwość oraz będzie sprawiedliwa w odbiorze społecznym i odniesie pożądane skutki w zakresie prewencji ogólnej, a także spełni cele zapobiegawcze i wychowawcze, jakie kara ma w stosunku do obwinionego osiągnąć.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Wrz 2017, 10:36:29 »
Fajnie, że tak się skończyło. Lektura uzasadnienia pokazuje, że w sprawę zaangażowany był nawet psychiatra  ;D

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Wrz 2017, 15:10:26 »
...w sprawę zaangażowany był nawet psychiatra  ;D

Po tym, jak się facet zachowywał w sądzie i po zdarzeniu - wcale się nie dziwię ;)

Na rozprawę poprzynosił jakieś wycinki gazet sprzed nastu lat (i mówię tu o czasopismach typu "Pani Domu"), z których wynikało, że miejsce rowerzysty jest na chodniku, więc to w sumie moja wina że mnie zahaczył. Sąd miał to włączyć jako materiał dowodowy. Był to fragment artykułu, nie całość, bo z całości można by się dowiedzieć, KIEDY rowerzysta może jechać chodnikiem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Wrz 2017, 09:35:54 »
Sąd Panu wytłumaczył, że artykuł w gazecie nie jest źródłem prawa?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Paź 2017, 19:41:48 »
Zapewne tak, choćby odrzucając takie dowody. No dość kosztowna to była lekcja bo jej koszty to 160 zł, niezależnie od nałożonej kary.

A swoją drogą zabawne są efekty anonimizacji wyroków, gdy raz nazwa stadionu jest usunięta a kilka wierszy niżej jest w treści :)
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline kiniutrajdek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się chce to się potrafi
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Paź 2017, 21:52:07 »
u mnie po 14 m-cach umorzona a szkody nie naprawiono ,zniszczone koło za 300

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Paź 2017, 22:43:52 »
Też miewałem takie sytuacje, raz mnie koleś trzepnął na przejeździe na Sobieskiego/Kostrzewskiego.
Zerwany łańcuch, zgięta korba i rozwalony suport.

Kierowca machnął ręką że "nic mu się nie stało, nie ma do mnie pretensji" i tyle go widziałem.

Byli świadkowie, była policja, były też pewnie nagrania z kamer na skrzyżowaniu na Sobieskiego, ale sprawcy nie wykryto...

Potem kupiłem kamerkę i zwróciła mi się już 50-krotnie. Polecam.