Autor Wątek: LifePaint  (Przeczytany 3968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
LifePaint
« dnia: 01 Kwi 2015, 11:28:59 »
Nie widziałem jeszcze na naszym forum:
https://www.youtube.com/watch?v=CfWzeGlaFvI

Wygląda na to, że jest BARDZO drogie (50GBF), ale sam filmik bardzo fajny.
Jakby ktoś kupił i stosował chętnie obejrzę.

Witek

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwi 2015, 13:28:17 »
Volvo powinno najpierw tym pomalować wszystkie swoje auta, a potem ubrania zarządu. Dla mnie typowe przerzucanie winy ze sprawców na ofiary.

Więcej o tym dlaczego - tutaj:
https://www.change.org/p/volvo-european-commission-volvo-should-retrofit-all-their-cars-and-trucks-with-their-life-paint?recruiter=268831266&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_page&utm_term=des-lg-no_src-custom_msg
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwi 2015, 14:33:55 »
Jak zwykle robisz problem  ::)
Coś fajnego/śmiesznego krytykujesz jakby stanowiło dodatkowe utrudnienie w ruchu.
Nie musisz stosować.

Tak przy okazji: Volvo jako pierwsze i jedyne (o innych nie czytałem) w swoim active criuse ma patent wyhamowywania samochodu gdy tenże samochód (radar) zauważy pieszego/rowerzystę.

A ten sprej ma być uroczym gadżetem.
Nie musisz stosować.

EDIT:
jeszcze takie jedno przesyłam do skrytykowania  :P
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=c_hHl245T9A
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2015, 14:39:50 wysłana przez vit »

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwi 2015, 16:20:52 »
Volvo powinno najpierw tym pomalować wszystkie swoje auta, a potem ubrania zarządu. Dla mnie typowe przerzucanie winy ze sprawców na ofiary.

Więcej o tym dlaczego - tutaj:
https://www.change.org/p/volvo-european-commission-volvo-should-retrofit-all-their-cars-and-trucks-with-their-life-paint?recruiter=268831266&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_page&utm_term=des-lg-no_src-custom_msg

Jak dla mnie - Twoja argumentacja to demagogicznie, ideologiczne pianobicie.

Tak, oczywiście, to kierowca powinien uważać na rowerzystów. Zwłaszcza na tych, którzy jada przepisowo.
W moim interesie jako rowerzysty jest to, żeby kierowcy ułatwić przestrzeganie przepisów poprzez moje bycie widzialnym na drodze. Po to mam dwie lampki na kierownicy, które niezależnie od pogody mrugają w dwóch, niezsynchronizowanych rytmach. Po to mam założoną pomarańczową kamizelkę z odblaskami. Wolę głupio wyglądać i dożyć starości w jednym kawałku, niż wyglądać szykownie - w trumnie.
Założę się, że 99.5% kierowców którzy potrącili rowerzystę, zrobiło to z gapiostwa / niezauważenia . Nie byli wystarczająco uważni, owszem, ich wina. Dlatego im ułatwiam zauważenie mnie.

Po to moja Żona wozi na przednim koszyku zieloną odblaskową 'szmatę' - kawałek starej kamizelki. Po założeniu tego w zeszłym roku stwierdziła, że znacząco mniej kierowców wymusza na niej pierwszeństwo na zjazdach poprzecznych do DDR. To znaczy, że lepiej ją widać. Znaczy, jest bezpieczniejsza.

Jakbym sporo jeździł nocami (po zmroku) - rozważyłbym taki odblaskowy lakier. Jako opcję. Dla własnego bezpieczeństwa.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwi 2015, 16:39:50 »
Robię z siebie choinkę, nie mam z tym problemów, ale prawda też jest taka, że jedyną poważną kolizję z samochodem miałam na prostej drodze, przy dobrej pogodzie, widoczności, o 9 rano. Kurtkę miałam jaskrawoczerwoną. Widoczny nie równa się widzialny...

Ale jak by mi dawali tę farbę, to bym brała.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwi 2015, 19:52:11 »
Mi też ten pomysł się podoba. Kierowcy powinni uważać, ale lepiej jest być widocznym niż nie.
Wydaje mi się, że ten spray jest czymś podobnym: http://www.noxan.pl/spray/spray-odbijajacy-swiatlo-odblaskowy-farba.html Może niekoniecznie nadaje się do odzieży, ale jeśli ktoś chciałby spryskać ramę, to pewnie spisze się bardzo ok. :)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwi 2015, 23:34:44 »
Samo istnienie farby mnie nie drażni. Ot, jeden dodatkowy produkt z tej kategorii. Nie pierwszy tego typu zresztą - nowością jest tylko możliwość naniesienia tego na ubranie. Wcześniejsze to były lakiery nanoszone na ramę.

Natomiast reklama w tej formie jest dokłanie tym, co napisał Raffi: przenoszeniem winy na ofiarę. "Rocznie 19000* rowerzystów bierze udział w wypadkach", jakaś część zarobiła sobie wiązankę pogrzebową przypiętą do słupa. Dlaczego? Dlatego, że nie użyli wspaniałej farby Volvo i nie zrobili z siebie choinki! Nie dlatego, że kierowca nie patrzył na drogę. Nie dlatego, że kierowca gadał przez komórkę. Nie dlatego, że samochód jest większy i twardszy, więc na chama wymusza. Winny jest rowerzysta, który śmiał zastosować tylko podstawowe oświetlenie (nawet dobre) i miał czelność oczekiwać od innych uczestników ruchu przestrzegania przepisów i patrzenia, co się wokół dzieje. Fakt, że wypuścił to producent samochodów, tylko podgrzewa temat.

Mam inną propozycję. Rocznie 25572 kierowców i pasażerów samochodów osobowych pada ofiarą wypadków drogowych. Trzeba zatem pomalować samochody osobowe. Wszak musmy ułatwić kierowcy ciężarówki zauważenie osobówki!

Nie jest to też propozycja, która poprawia bezpieczeństwo na drodze. O ile zmniejsza prawdopodobieństwo kolizji dla jednostki, o tyle dużo osób "świecących" od stóp do głów ma efekt całkowicie odwrotny: osoby "ciemniejsze" będą jeszcze mniej zauważalne. A i ten jednostkowy zysk nie jest oszałamiający, bo wszystkie rozwiązania oparte o odbicie wsteczne wymagają bycia bezpośrednio oświetlonym przez reflektory samochodu.

Piszę to jako rowerzysta, któremu daleko do batmana.
____
* Zapomnieli napisać, ile z tych wypadków jest w wyniku bycia niezauważonymi w ciemności.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwi 2015, 22:26:17 »
Choć zgodzę się, że za większość zagrożeń na linii rowerzyści-kierowcy odpowiadają ci drudzy, to postulat Raffiego jest równie mądry jak pomysł, żeby rowery po ciemku nie były oświetlone.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwi 2015, 10:28:56 »
Choć zgodzę się, że za większość zagrożeń na linii rowerzyści-kierowcy odpowiadają ci drudzy, to postulat Raffiego jest równie mądry jak pomysł, żeby rowery po ciemku nie były oświetlone.

Oświetlenie jest wymagane przepisami, a przede wszystkim rozsądne. Także nie, nie jest równie mądry.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Kwi 2015, 06:21:42 »
Aha, czyli jak wprowadzą prawny obowiązek jazdy w kasku, to przestaniesz pisać rzeczy takie jak to http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2670.msg43288#msg43288 ?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Kwi 2015, 09:28:09 »
Aha, czyli jak wprowadzą prawny obowiązek jazdy w kasku, to przestaniesz pisać rzeczy takie jak to http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2670.msg43288#msg43288 ?

Absolutnie nie, będę walczył o likwidację takiego obowiązku i w ramach obywatelskiego protestu w ogóle przestanę nosić kask. Nie akceptuję przerzucania odpowiedzialności ze sprawców na ofiary pod żadnym pozorem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LifePaint
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwi 2015, 08:24:17 »
Bardzo słusznie. Ja też uważam, że jak ktoś się wychrzani na rowerze, bo się zagapił na fajne dziewczyny, i rozwali sobie łeb, bo nie miał kasku, powinien ponieść wszelkie konsekwencje swojej głupoty, a odpowiedzialność nie powinna być przerzucana na nikogo innego.