Autor Wątek: Plac Bankowy <-> Wiatraczna  (Przeczytany 1763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Plac Bankowy <-> Wiatraczna
« dnia: 13 Paź 2014, 23:20:02 »
hej :-)

ciekawi mnie Wasze doświadczenie na tej trasie. Łazienkowski odpada, Poniatowski średnio lubię, zostaje Świętokrzyski i Śląsko-Dąbrowski.

ktoś jeździ regularnie i ma swoje ulubione trasy? kto mnie pamięta ten wie, że ddr-ki lubię tylko bardzo dobrej jakości, więc skróty po chodnikach odpadają. z drugiej strony fajnie jakby była jakaś przyjemna i spokojna trasa, aby się zbytnio nie pocić przy większych prędkościach, stąd średnio chce mi się jechać na Wileński i potem prosto do Wiatraka.

pozdrawiam,

ps. interesują mnie godziny dojazdów do pracy (8-9, 17-18), poza nimi to tamtędy często jechałem.
« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2014, 23:23:31 wysłana przez m.p »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Bankowy <-> Wiatraczna
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Paź 2014, 08:47:20 »
Ja jeździłem wiele razy, ale dość klasycznie: Solidarności, most Ś-D, Jagiellońska i Grochowska. Grochowska trudna do wyeliminowania, za nią można odbić na Świętokrzyski, podjechać Tamką na górę i dalej Nowym Światem, Krakowskim i Senatorską, ale Ś-D ma tylko jeden pas w każdym kierunku i jest szeroki, więc jedzie się ok.


Nie wiem czy obecnie jest skręt w lewo w Jagiellońską, zawsze można skręcić w Sierakowskiego. W drugą stronę nie ma problemu bo po północnej stronie al. Solidarności jest żałosna śmieszka.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Bankowy <-> Wiatraczna
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Paź 2014, 09:47:46 »
Ja bym pewnie leciał klasycznie, jak Em C.

Natomiast jak nie chcesz pomiędzy autami, to jest: Senatorska, Krakowskie Przedmieście, Tamka, most Świętokrzyski, Sokola i Grochowska (ewentualnie park jak lubisz po zielonym). Będzie nieco wolniej niż trasą Em C, ale spokojniej i w pewnej części po rowerowej infrze.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Gregorius

  • Gość
Odp: Plac Bankowy <-> Wiatraczna
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Paź 2014, 15:36:35 »
Na Grochowie/Kamionku jest ciąg Dwernickiego - Stanisławowska - Mińska - Chodakowska
- Żupnicza - Bliska - Skaryszewska. Jedzie się o wiele bardziej komfortowo niż Grochowską.
Po przekroczeniu Targowej pozostaje Zamoyskiego - Jagiellońska i trasa WZ pod górkę.
Zdecydowanie łagodniejsze pod górkę niż Tamką czy nawet przez Dynasy.
A kontrapas im. Gromanika trzeba wykorzystywać.