Autor Wątek: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej  (Przeczytany 7747 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« dnia: 18 Mar 2016, 12:26:21 »
Wilanów
Pojawił się projekt niedużej przebudowy ronda Hlonda#Ledóchowskiej, żeby ułatwić rowerzystom zjazd i wjazd na dwukierunkową drogę rowerową. Uprzejmie proszą o opinie rowerzystów w ciągu kilku dni, do końca godzin urzędowania w poniedziałek.

skan projektu (jedna kartka)
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/12030519_10153946569670309_4829700305631292918_o.jpg

link do miejscahttps://www.google.pl/maps/@52.158289,21.0672977,3a,75y,10.13h,87.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1spGsJXZEAJh0GQ8jJ43DYKg!2e0!7i13312!8i6656

link do podobnego, istniejącego rozwiązania (Bielany, rondo Turowicza w ciągu Gwiaździstej)
https://www.google.pl/maps/@52.2788345,20.9873038,3a,71.3y,21.53h,86.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQNO5W4jjGqa3JmyvH78kdA!2e0!7i13312!8i6656

[EDIT:vit] Poprawiłem linka na działającego
« Ostatnia zmiana: 18 Mar 2016, 13:45:08 wysłana przez vit »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Mar 2016, 12:53:32 »
 :'(Żal patrzeć na to,tylko tyle i aż tyle.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Mar 2016, 13:07:08 »
Jerzy,
czy mógłbyś pisać jaśniej?

I nie chodzi o kolor czcionki ;)

EDIT: poprawiłem link.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar 2016, 13:54:50 wysłana przez vit »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Mar 2016, 13:15:13 »
A coś niejasne? Jeden link nie działa, drugi pokazuje Wilanów ( stan czerwiec 2011), trzeci (Bielany, rondo Turowicza w ciągu Gwiaździstej) znów Wilanów. I co tu opiniować?
życie nie znosi próżni...

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Mar 2016, 13:46:11 »
Zadziałało (u mnie) - mnie się podoba, wygląda dobrze :)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Mar 2016, 13:52:08 »
Na Turowicza/Gwiaździstej bywam regularnie. IMO fajne rozwiązanie z tym dodatkowym wlotem - wygodne, bezpieczne, praktyczne. Jeździłem tam regularnie najpierw do Bogdana z ZM, a potem do klienta - choć teraz wolę wzdłuż Trasy AK jechać, bo jest nieco krócej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Mar 2016, 14:27:06 »
Zadziałało (u mnie) - mnie się podoba, wygląda dobrze :)

Jak poprawili linki to i działa  ;)
Tylko po diabła likwidować przejazd? Nikomu nie przeszkadza, a i okolica ciągle się buduje więc za jakiś czas trzeba będzie je zapewne odtwarzać, a więc znów wydawać pieniądze.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar 2016, 14:31:20 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Mar 2016, 17:45:33 »
Pomysł bardzo dobry bo nie ma w tej chwili żadnej legalnej metody wjazdu na DDR jadąc od strony Ursynowa. Miałem złożyć ten projekt, nie zdążyłem, dobrze że zrobił to ktoś inny. Oczywiście likwidować przejazdu nie wolno.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Mar 2016, 18:32:34 »
Tylko po diabła likwidować przejazd?

Jak zostawisz sam przejazd, bez ciągłości dalej w widocznej perspektywie, zachęcisz ludzi do jazdy po chodniku. Nawet zmusisz, bo jest obowiązek z korzystania z infrastruktury rowerowej, gdy jest wyznaczona dla kierunku, w którym się poruszasz. A jazda chodnikiem już komuś przeszkadza, pewnie nawet dość licznej grupie ludzi (piesi) :P
Poza tym po co przejazd, w sytacji, gdy chcemy by ludzie jeździli jezdnią? Nie widzisz tu sprzeczności? ;)

No chyba, że nie wierzysz w integrację ruchu rowerów i samochodów na jezdniach lokalnych - ale z tej perspektywy nie byłoby sensu robić wjazdu w jezdnię, lepiej włożyć kasę w budowę dalszego odcinka ddr na chodniku.


okolica ciągle się buduje więc za jakiś czas trzeba będzie je zapewne odtwarzać, a więc znów wydawać pieniądze.

Uważasz, że ta ulica za jakiś czas będzie taką arterią, że będzie na niej strach jechać jezdnią i trzeba będzie robić wydzieloną ddr? Okolica - owszem - buduje się, ale moim zdaniem nie koniecznie oznacza to, że kiedykolwiek będzie tam potrzeba ddr wzdłyuż każdej uliczki.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Mar 2016, 19:58:36 »
Widzę co widzę. Jest już infrastruktura i nic nie zrobisz żeby zniknęła. Całe to chore pseudo miasteczko jest naćkane DDR'ami - czy ma to sens czy nie. Więc jasne jest, że będzie rozbudowywana no chyba, że wierzysz w nagłe olśnienie i zmianę tendencji.   I o jakiej kontynuacji jazdy po chodniku  piszesz? Przejazd ewidentnie prowadzi donikąd.  Ale zapewne się to niedługo zmieni zgodnie z dotychczasowym trendem permanentnego izolowania rowerzystów od samochodów ( bo już nie od pieszych). I bez względu czy jest to czymś uzasadnione czy nie patrz cudak budżetu obywatelskiego na Łukowskiej.
« Ostatnia zmiana: 19 Mar 2016, 20:01:33 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Mar 2016, 19:46:04 »
Widzę co widzę. Jest już infrastruktura i nic nie zrobisz żeby zniknęła.

Wychodząc z takiego założenia, że nic się nie da, to w ogóle nie wiem po co o cokolwiek walczyć. Lepiej położyć się w kącie i płakać jak jest źle.

Ja bym generalnie miastu nie przeszkadzał jak chce przejazd zlikwidować. Właśnie dlatego, że to może być początek zmiany tendencji usuwania rowerów z jezdni lokalnych uliczek na coś sensowniejszego. Nawet jeżeli miasto nie jest przekonane, jeżeli są tam dwie frakcje walczące o wygląd infrastruktury, to likwidacja tego przejazdu MOŻE przynieść korzyści w postaci tego, że ddr dalej wytyczyć będzie trudniej. A to gra na naszą korzyść.

To jest właśnie ta strategia, o której wymądrzam się co jakiś czas.
« Ostatnia zmiana: 20 Mar 2016, 19:47:13 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Mar 2016, 17:07:37 »
Coś mi się tak kojarzyło, że na południowym odcinku Ledóchowskiej jest już DDR a streetview jest nieaktualne ale rzeczywiście DDR tam nie ma a jest chodnik po obu stronach. Skoro tak to DDR może w ogóle nie być planowana a przejazd niepotrzebny.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Kwi 2016, 11:30:19 »
NA ul. Vogla też jest przejazd przez oba pasy jazdy jezdni podczas gdy ddr jest tylko z jednej jej strony i bardzo cieszę się, że tam jest, bo dzięki niemu czuje się znacznie bezpieczniej włączając się do ruchu ulicznego.

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Cze 2016, 11:01:26 »
Co się stało z tym projektem? Nie został w ogóle zgłoszony czy go nie dopuścili?

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: wlot rowerowy w rondo Hlonda#Ledóchowskiej
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Cze 2016, 22:39:24 »
Projekt został zaopiniowany przez IR. Razem z uwagami (w tym od nas) został odeslany do dzielnicy, która tu jest inwestorem. Dzielnica wybierze jeden z (2? 3? ) wariantów wskazanych przez użytkowników i wybrany projekt odeśle z powrotem do IR, celem ostatecznego ustalenia organizacji ruchu. Potem dzielnica wykona.
W chwili obecnej jest na etapie "Dzielnica wybierze jeden z (2? 3? )..."