Autor Wątek: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa  (Przeczytany 39885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #90 dnia: 14 Paź 2012, 12:03:08 »
Jechałem tamtędy raz i od tamtej pory omijam. Nie ze względu na tramwaje, a na to co trzeba zrobić po dojechaniu do Waryńskiego. Czyste marnowanie czasu. Na kołach 16" zjazd z Pl. Zbawiciela w Nowowiejską także dostarcza emocji.
Ja najzwyczajniej w świecie jadę prosto i dopiero za skrzyżowaniem skręcam w lewo na DDR. :)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #91 dnia: 14 Paź 2012, 12:46:51 »
Brom i tutaj masz całkowitą rację , dopóki nie określimy jasno czego chcemy to nikt nie będzie się liczył z nami ,a wręcz przeciwnie będzie stawiał wzór pana  Frania (przykład) pijanego prowadzącego rower tylko po to aby się nie przewrócić , albo kozaka wężykiem przeciskającego się przez zatłoczone pasy, lub szaleńca (dynamicznie jadącego) po Al. Prymasa Tysiaclecia drogą jak 5 metrów obok jest nie najgorsza DDR ,czy Wisłostradą.  Dopóki sami nie określimy zasady jakimi się chcemy poruszać i nie będziemy ich przestrzegać bez naginania pod siebie prawa to będziemy rozbici na sekty tych z siodełkami i bez :D i jedni będą mamrotać o ścieżki  drudzy będą na trasie "Ł" zajmować cały pas ,a inni dalej będą swoimi rowerkami za 3 tyś straszyć babcie na przejściach dla pieszych i na przystankach autobusowych (przykład -Górczewska  przy Prymasa  okolice stacji benzynowej -ścieżka 5 metrów obok -nie za daleko, ulica dwa metry -strach ::) albo dalej AL. AK przy gen. Maczka  za ekranem ścieżka - nie bo to 5 metrów dalej trzeba omijać i rowerek mógłby nie wytrzymać :-[ Władze na tym korzystają i w myśl zasady postępują - "jak Kuba Bogu ,tak Bóg Kubie' - skoro chamstwo się szerzy to i po chamsku trzeba z takimi albo współcześnie -"Miłego Dnia"

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #92 dnia: 14 Paź 2012, 14:38:29 »
Jak Kuba Bogu tak Bóg kubańczykom  :D
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Paź 2012, 07:32:58 »
Zauważ co rząd zrobił z 50 tysiącami podpisów w sprawie emerytalnej a co oczekujesz po garstce w szczytach 2000 osób.

Trochę kiepski przykład, bo ten sam rząd dał nam nowe Prawo o Ruchu Drogowym, a ostatnio poprawił rozporządzenie w/s wyposażenia pojazdów ;-)


Brom i tutaj masz całkowitą rację , dopóki nie określimy jasno czego chcemy to nikt nie będzie się liczył z nami ...

Nie wiem jak Wy, ja tam mam dość dokładnie określone czego chcę ;-)
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2012, 07:34:48 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #94 dnia: 16 Paź 2012, 13:23:22 »
@Jerzy - to co napisałeś o DDR(?!) na Al.Prymasa Tysiąclecie - to żart, prawda?
1. Bruk/kostka dauna.
2. Zakończenie na obu stronach tej DDR (mam na myśli Schody im.D.Safjan + Kasprzaka) nie do przyjęcia.
3. Jeszcze raz Schody im.D.Safjan.
4. Wzgórki, dolinki, wzgórki, dolinki na tej kostce dauna jako efekt wybrzuszenia.
5. Nawierzchnia z kostki fazowanej!
6. Ostre zakończenia krawężnikami >1cm wysokości na wyjazdach z uliczek i ze stacji.
7. Piesi.
8. Slalom gigant w pionie, bo jakiś trędowaty na głowie zaprojektował ścieżkę tak, aby przypominała maraton po Bieszczadach, bo rowerzyści przecież nie jadą transportowo, ale rekreacyjnie.

Krótko: NIE. Nikt mnie nawet siłą nie zapędzi na toto co jest na Al.Prymasa 1000-lecia. Nawet i mandatami. Zwłaszcza, że na toto nie ma wjazdu :P A ja roweru nosił nie będę. Krótko mówiąc, ta DDR jest kompletnie nieprzejezdna i powinna zostać zamknięta ze względu na bezpieczeństwo użytkowania oraz niespełnianie powierzonej roli.

@Brom. Jeśli chodzi o Nowowiejską - dojeżdżam po torach tramwajowych do Pl.Politechniki i tam lub gdzieś po drodze zmieniam asfalt na ten nie pomiędzy torami i przedostaję się na uliczkę jak mi wygodnie. Wiem co to znaczy zmieniać tor jazdy po torach i pod kątem do nich, bo z przodu mam 20" kółeczko i ten tor DDR to taki... Nie bardzo ktoś wybrał, ale pewnie inaczej się nie dało. Dobrze chociaż, że tam część DDR jest wyłączona z ruchu samozłomów.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #95 dnia: 16 Paź 2012, 13:35:26 »
przykład -Górczewska  przy Prymasa  okolice stacji benzynowej -ścieżka 5 metrów obok -nie za daleko, ulica dwa metry -strach ::)
Niezbyt rozumiem, dlaczego chciałbyś, żeby tam ktoś jeździł.
Za rowery.org:
Cytuj
(...)Spełnienie pięciu wymogów CROW: spójności (100% źródeł i celów podróży w mieście połączonych systemem rowerowym), bezpośredniości (minimalizacja współczynnika wydłużenia, czyli objazdów, zarówno na poziomie całej sieci, jak i konkretnego skrzyżowania), wygody (minimalizacja współczynnika opóźnienia - jak najmniej czerwonych świateł, ostrych łuków i skrzyżowań bez pierwszeństwa, ostrych podjazdów, wykluczone zmuszanie rowerzystów do zsiadania z roweru), bezpieczeństwa (unikanie kolizji, zapewnienie widoczności, segregacja fizyczna ruchu rowerowego lub obniżenie prędkości samochodów do prędkości rowerzysty) oraz atrakcyjności (bezpieczeństwo społeczne, czytelność, estetyka, itp.).
Wg mnie ten zawijas za stacją nie spełnia 4 ostatnich wymogów. Jest niewidoczny. Często leżą tam rozrzucone butelki, sterta liści itp. Jest ciemno, więc w nocy można dostać w łeb. Duża liczba ostrych zakrętów, ograniczona widoczność, więc łatwo o kolizje - także z innymi rowerzystami. Przed stacją już padły dwa drzewa, więc można by było bez problemu przerzucić ścieżkę od frontu. Obecna sytuacja jest patologiczna.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #96 dnia: 16 Paź 2012, 19:18:12 »
Kenneth NIE  to nie żart -pięć  lat jeżdżę tym "toto" i "młody jestem" (50+)    1. Bruk / kostka dauna -niektórzy dopiero co po czymś takim od niedawna jeżdżą  i chwalą bo do tej pory po glinie między suto zarośniętymi polami pomykali. Na dokładkę wywalcz jakby co coś lepszego (ja jestem wdzięczny Czjnikom, Trupkom, Dexterom ,Batorym....i innym zasłużonym z WMK za to co do tej pory udało się załatwić a nie tylko ośmieszać  i żądać autostrad zabierając innym?) Skoro już jest to nie będę swoją d... wpychał tam gdzie nie jestem mile widziany. Przyzwyczaiłem się i dla samej draki nie będę manifestował że jestem wyjątkowy i trzeba świat pode mnie naginać. Żyję w takim i innym społeczeństwie i muszę (czy mi się podoba czy nie ) dostosować do panujących norm i z koktajlami Mołotowa w sprawie schodów na Rondzie Zesłańców nie pójdę - są  ciekawsze powody.            2  Nie wiem co Ci na Kasprzaka przeszkadza? to to że trzeba uważać na pieszych i wyścigowców na rowerkach? - idąc chodnikiem też trzeba uważać  bo i g... potrafi na środku leżeć, na jezdni czasami  po yorku za około 1000zł futro rozjeżdżone też bywa -wszędzie nawet na torze wyścigowym dla rowerów trzeba uważać i tylko trzeba mieć trochę rozsądku a i przy Kasprzaka da się żyć.                                         3| 4; 5;6 . No cóż technicznie może nie jest to autostrada  A-2 (która  i tak się już sypie) ale to nie powód aby łamać prawo , na dokładkę jak już pisałem jeżdżę prawie codziennie na rowerze z marketu za 160zł + 5000 punktów zbieranych na zakupach  i jakoś dziwne ale z powodu stanu technicznego raczej roweru nie zakatowałem, i dziwię się ludziom którzy wydają po 3 tysiące i zawsze im coś nie tak w tych ich super maszynach . Po prostu uważam że sprzedawcy zrobili ich w ....... .                                                                                 7 Piesi -niewielu ich na tej trasie a nawet to co?Samolub nie jestem i dam radę a na pustynię nie emigruję z tego powodu. W mieście żyję i trochę ciasno -wszystkim ale to nie powód abym się rozpychał na przystankach autobusowych (rowerem) czy na pasach  bo mi wygodniej niż na ścieżce.                                                                         Miroslawka      Tak chcę aby tam jeździli rowerzyści gdzie jest dla nich specjalnie zbudowana ścieżka , to że butelki to jest taki magiczny telefon z którego często korzystam 2219633- pogotowie ZDM i o dziwo działa i przeważnie na 2 dzień posprzątane jest, ciemno to światełko do roweru wymyślono, zygzak -no trudno  kupując rower zakładaliśmy że sam nie będzie jeździł.  z frontu wąskim chodnikiem chcą  BEZPIECZNIE (bez g...na 2 kołach) chodzić na przystanek autobusowy gdzie nie jest dla nich bezpiecznie gdyż zawsze paru strachliwych tych zawijasów za stacją  osiłków wyżywa się na babciach z zakupami.                                                          Raffi       Rząd bardzo dużo dla mnie zrobił , tyle że ja już nic nie muszę robić, piszesz o jakimś prawie które to i tak życie weryfikuje. Wydanie rozporządzenia i tak musiało nastąpić - a co z realizacją i przestrzeganiem? Gdzie zestawy głośnomówiące w samochodach ?  w tym państwie patologicznym przegadać wszystko można a najlepiej za cudze pieniądze . Miało być bez polityki -więc przepraszam, ale wiele mógłbym Ci przypomnieć jak było za tego złego ustroju a jak jest dzisiaj i zdziwiłbyś się -choć uważasz że już wszystko  poznałeś.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #97 dnia: 16 Paź 2012, 21:44:44 »
chciałem wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji o ddr'ze przy Prymasa, ale już nie muszę - post Jerzego oddaje też moje spostrzeżenia i odczucia dotyczące zarówno tej konkretnej drogi rowerowej jak i innych, które są dalece niedoskonałe, ale są.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #98 dnia: 16 Paź 2012, 21:59:34 »
@jerzy1234:
Przypomniało mi się spotkanie pewnej babci na Polach Mokotowskich. W parku pustki, jadę 10km/h. Babcia macha rękami wznosząc okrzyki:
"Wynocha! Kiedy się w końcu nauczycie! Idioci!..."

No i zastanawia mnie, czy wszyscy rowerzyści mają poruszać się wężykiem po parku, bo gdzieś jest dla nich zbudowana ścieżka krajoznawcza?

Nie popieram rozpychania się między pieszymi, ale za stacją na Górczewskiej jeżdżę w najgorszym wypadku. W jedną zasuwam jezdnią, w drugą jak nie ma pieszych - kawałek chodnikiem, dopiero w ostateczności za toitoi-em. Widziałam też jeżdżących jezdnią stacji, żeby ominąć obszczane tyły i trudno mi ich za to ganić.
Żeby nie strzępić języka, dodam to miejsce do planowanych pism, bo telefon raczej wystarczy ;)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #99 dnia: 17 Paź 2012, 00:46:26 »
Na Polu Mokotowskim nie ma zakazu jazdy po parku.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Kenneth

  • Gość
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #100 dnia: 17 Paź 2012, 06:49:25 »
@oelka - no to co z tego? Emerytki i rencistki oraz inne mohery - wiedzą wszystko lepiej (i inaczej) ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #101 dnia: 17 Paź 2012, 09:37:08 »
Emerytki i rencistki oraz inne mohery - wiedzą wszystko lepiej (i inaczej) ;)

I dlatego właśnie używam słuchawek. Zawsze mogę się uśmiechnąć, powiedzieć że nie słyszę (nawet gdy słyszę) lub wymownie pokazać palcem słuchawki, zamiast wdawać się w dysputy o regulaminie parku ;-)

Inna sprawa, że przez Park Praski jeżdżę regularnie od lat i podobnej akcji nie miałem jeszcze ani razu. Na Polach zresztą też nie, choć za czasów studenckich bywałem tam z rowerem niemal codziennie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #102 dnia: 17 Paź 2012, 16:31:15 »
@Jerzy - wiek tu nie ma żadnego znaczenia. ja też jeździłem na rowerze kiedyś_tam_dawno_temu po takich grajdołach, że HEJ HEJ HEJ! I w ogóle. I co lepsze już jako małolat posuwałem po takich drogach, po których do dzisiaj super_lajkro_rowerzyści boją się jeździć :P

O zasługach pisał nie będę, chwała tym co znają urzędniczy ton pisania mejli i listów i mają czas na ich wysyłanie, odbieranie, kolekcjonowanie etc.

Kasprzaka - jak zapewne wiesz, nie ma tam przejazdów, nie ma tam DDR, więc zjeżdżając z Al.Prymasa 1000-lecia na Kasprzaka zaczynasz poruszać się po pasach dla pieszych, a potem lawirujesz między pieszymi. Etc. Opcji włączenia się do ruchu w Al.Prymasa 1000-lecia i skrętu w lewo też jakoś specjalnie nie widzę (w kierunku zachodnim, bo w kierunku wschodnim to jeszcze ujdzie).
Jeśli chodzi o wypunktowanie jakie zrobiłem - dodajmy jeszcze jeden: liście. Dzisiaj rano czułem się jakbym jechał nie po asfalcie, ale po dywanie z liści. I o ile to może jest przyjemne uczucie, zwłaszcza w parku, o tyle na drodze do pracy, już tak milo nie jest, zwłaszcza jak trzeba zahamować przed pieszymi lemmingami.
Jeśli chodzi o jakość nawierzchni - nie ustąpię, bo te DDR są projektowane dla rowerów poruszających się z ajkąś sensowną prędkością. A skoro tak, to powinny być w miarę możliwości oczyszczane ze śmieci. W końcu o ile samochód jak najedzie na jakieś gówno to przejedzie i pojedzie dalej, ewentualnie kierowca coś tam lekko skontruje, o tyle rowerzysta takiej szansy na kontrę mieć raczej nie będzie - jak mu przednie koło uskoczy. Równowagi raczej nie złapie i co wtedy? Skoro drogi ekspresowe i autostrady się odśnieża, zamiata i czyści - tak samo powinno być z DDRkami, na które przerzuca się rowerzystów. W końcu one w takich miejscach jak Bitwy Warszawskiej czy Al.Prymasa 1000-lecia nie służą do rekreacji, ale przede wszystkim do transportu - do szybkiego przemieszczania się.

@Raffi - dzisiaj wyjątkowo nie było słuchawek, uszy musiały mi nieco odpocząć, ale sprawdzałem też co się dzieje dookoła, czy może czegoś nie słyszę? Sprawdziłem bardzo rzetelnie i pomimo tego, że wjeżdżałem w kilka dłuuuugich korków, przejeżdżałem wiele skrzyżowań - nie zdarzyło się nic, co by mogło mnie zaskoczyć. Nie było żadnych dźwięków, o których bym nie wiedział... także to co pisali inni wcześniej o tych złych, okropnych, znienawidzonych słuchawkowiczach to jakieś bajki chyba :) No chyba, że ktoś faktycznie przesadza z głośnością, wtedy wiadomo.
Z kolei owo starsze pokolenie spotykam w różnych dziwnych miejscach, na szczęście nie na asfalcie, a jeśli gdzieś nawet stoi to i tak nie zaczepia tylko wiedzie oczyma za mną jak za UFO...... ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Paź 2012, 16:35:33 wysłana przez Kenneth »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #103 dnia: 17 Paź 2012, 18:23:01 »
Kenneth mam tylko proste jeszcze pytanie , jaka dla Ciebie jest sensowna prędkość? Czy na tych złych ścieżkach nie da się jeździć a skoro tak to dlaczego nie widzę na wiadukcie  przy Kasprzaka i Prymasa (górą jadących dynamicznie) rowerzystów  , dołem widziałem przez 5 lat około trzech.  Na Rondzie zesłańców na 10 do 20 rowerzystów grzecznie targających swoje super odchudzone rowerki widzę jednego  w porywach dwóch takich co uważają  że świat dla nich zbudowano. Czyżbyśmy żyli w społeczeństwie frajerów a wybrańcy tylko mają rozum?  Czy szczęśliwie dojechałeś gdzie chciałeś? i czy przez parę listków jak zmniejszyłeś prędkość o 5 km na godzinę to świat zawalił się  bez Ciebie?-jak około 5 do 10 minut dłużej jechałeś?  Mnie dzisiaj spotkało coś gorszego przy Prymasa i Obozowej -Paniusia około 50 + wyprowadziła sobie amstaffa do srania obok ścieżki i prawie nie miała siły utrzymać go jak chciał się rzucać za mną. Ale przez to nie będę walczył aby takie pieski wybić  tylko krzyknąłem babie aby sobie żółwia kupiła  i kaganiec sobie założyła jak zaczęła burczeć na mnie.                                                                  Miroslawka ,piszesz sama że czasami zdarza Ci się pojechać i za stacją i co żyjesz? Piszesz że niektórzy jeżdżą ulicą (to prędzej rozumiem) ale owszem dziwię się i tym co przez stację pod prąd jeżdżą  jak przez jakieś kartoflisko i właśnie nie dziwię się ludziom patrzącym się na nas i widzących wszystkie takie przypadki niekonsekwencji i traktujących nas jak rozwydrzone szczeniaki które same nie wiedzą jak i gdzie jeździć.  Co do Pól Mokotowskich  a co powiesz jak ja wracałem pewnego razu po masie około 22 jadąc z kolegą (w moim wieku 50+) i on na chodniku  widząc spacerujące dziewczyny tylko dla jaj użył air-zunda strasząc nie będąc w porządku gdyż ścieżka była ze 100 metrów dalej . Tak jak nas widza tak nas piszą,  jak i w Europie jesteśmy pijakami i złodziejami i niestety dużo wody upłynie jak stereotypy znikną.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #104 dnia: 17 Paź 2012, 21:23:37 »
@ jerzy1234: Owszem, żyję ale co to za życie. Na dystansie 50 m mam dodatkowe 5 zakrętów o 90 stopni - bez wyłukowania, dodatkowy punkt kolizyjny, ograniczoną widoczność, gałęzie na wysokości oczu, nieprzepisowe słupki. Pominę to, że jazda na tym odcinku jest odrażająca. Zawsze modlę się, żeby z drugiej strony nikt nie jechał, bo o wypadek nie trudno.

Nie wiem jakie wnioski płyną z Twojej opowieści. Twój kolega zatrąbił panienkom za plecami jadąc po chodniku? Chciał je poderwać i się nie powiodło? :o Powinien straszyć dziewczyny jadąc ścieżką? Nie pojmuję.
Skoro zachował się jak cham, to wypadało zwrócić mu uwagę i tyle.