Autor Wątek: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa  (Przeczytany 39882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Paź 2012, 22:04:06 »
Odnośnie jednego punktu - zszywki wchodzą w korę drzewa, nie w gładką część pnia, więc go nie niszczą. Coś jak nasz zrogowaciały naskórek.

Savil - masz załatwione. na następną Masę zabieram zszywacz i magazyn zszywek - sprawdzimy czy Twoje paznokcie przynajmniej w niektórych miejscach są martwe i pozbawione życia czy nie.

Jerzy - nieważne czy i co organizuje w swoim życiu prywatnym Cyrkiel, ważne jest to, że ma rację chroniąc NASZE DRZEWA. Bo o ile dzisiaj przyzwolimy na "delikatną" demolkę drzewa, to jutro przyjdzie ktoś inny z pinezkami(?!) a pojutrze z gwoździami. I co wtedy powiecie z Savil? Że... tak ma być, bo drzewo nieczuje bo nie widac, aby jęczało z bólu ani płakało?

I jeszcze jedno - te drzewa mają starczyć nie tylko dla nas, ale fajnie by było, gdyby i nasze dzieci i wnuki mogły z nich pokorzystać i dawanego przez nie cienia. No chyba, że w ferworze ekologicznej(SIC!!!) walki o drogi dla rowerów (SIC!!!) pragniemy zamienić stolicę w betonową dżunglę :>>>>>>>>

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Paź 2012, 23:14:52 »
To groźba czy propozycja?
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Paź 2012, 00:18:06 »
Odnośnie jednego punktu - zszywki wchodzą w korę drzewa, nie w gładką część pnia, więc go nie niszczą. Coś jak nasz zrogowaciały naskórek.
Masz rację, ale i tak uważam, że nie należy używać drzew jako słupów ogłoszeniowych. Niech sobie będą drzewami. Poza tym, plakat zniknie, a zszywki zostaną. Będzie brzydko wyglądać.

@Cyrkiel - Widziałeś kiedyś na drzewie tabliczkę treści "pomnik przyrody prawem chroniony"? Jeśli tak, to czym była przymocowana?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Paź 2012, 18:18:45 »
Co do szkodliwości zszywki mam jeszcze jeden argument - do dzisiaj spotykam dorodne okazy drzew z pociskami w środku od drugiej wojny światowej  i drzewa te przetrwały (od zszywki wymrą :o) nawet było kiedyś krążące po internecie zdjęcie z rowerem wrośniętym w drzewo. Co do wyglądu to i racja że wygląd zaraz po zerwaniu i rzeczywiście estetyka nie najlepsza i nie popieram  takich reklam ale wolę takie niż shopów czy alleycatów lub salonów masaży. Dalej podtrzymuję zaproszenie na wykład w realu niż bicie piany tutaj .

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Paź 2012, 18:48:18 »
Co do wyglądu to i racja że wygląd zaraz po zerwaniu i rzeczywiście estetyka nie najlepsza i nie popieram  takich reklam ale wolę takie niż shopów czy alleycatów lub salonów masaży.
Nie widzę celu argumentowania typu: "oni robią gorzej, to my też możemy". W złym kierunku to zmierza. to nie tak ma być. Powinniśmy świecić przykładem a nie próbować prześlizgiwać się gdzieś pomiędzy "źle" a "gorzej".

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Paź 2012, 18:51:09 »
Co do wyglądu to i racja że wygląd zaraz po zerwaniu i rzeczywiście estetyka nie najlepsza i nie popieram  takich reklam ale wolę takie niż shopów czy alleycatów lub salonów masaży.
Nie widzę celu argumentowania typu: "oni robią gorzej, to my też możemy". W złym kierunku to zmierza. to nie tak ma być. Powinniśmy świecić przykładem a nie próbować prześlizgiwać się gdzieś pomiędzy "źle" a "gorzej".

Cytuj
No chyba, że w ferworze ekologicznej(SIC!!!) walki o drogi dla rowerów (SIC!!!) pragniemy zamienić stolicę w betonową dżunglę :>>>>>>>>
Nie wiem jak łączysz ekologię z walką o DDRy i komfort oraz bezpieczeństwo poruszania się rowerem. Ja jestem stanowczo przeciwny utożsamianiem w jakikolwiek sposób osób walczących o "równe i bezpieczne drogi dla rowerów" oraz o edukację dla wszystkich uczestników ruchu drogowego z ekologami, jakkolwiek by to nie brzmiało.

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #81 dnia: 12 Paź 2012, 09:34:02 »
W nawiązaniu do głównego tematu wątku: czy osoby odpowiedzialne za wydawanie publicznych pieniędzy naprawdę potrzebują czuć na plecach oddech tłumu (który co prawda nie jest uzbrojony w widły i pochodnie, ale w gwizdki i światełka), bo inaczej zaraz zaczną wydawać publiczne pieniądze na parkingi?

Inaczej: czy nie wystarczy obecnie to, że aktywiści są już rozpoznawani, petycje są już brane pod uwagę, nie trafiają od razu na makulaturę?

Spodziewam się, że odpowiedź brzmi: "nie, nie wystarczy", stąd proszę o odrobinę dłuższą odpowiedź ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #82 dnia: 12 Paź 2012, 10:58:06 »
Wypowiedź będzie krótka:

Spójrz na politykę transportową miasta Warszawy (tą napisaną na papierze i uchwaloną przez miasto), a potem wyjdź na miasto i zobacz co się buduje. Ślepy by zobaczył rozdźwięk wielkości kontynentu pomiędzy tym, co miasto deklaruje, a tym co robi. Dlatego tak - nacisk społeczny wciąż jest niezbędny.

A sądząc po ostatnich działaniach miasta jak:
-opóźnienie w oddaniu drogi rowerowej na moście Północnym o ponad pół roku,
-brak jakichkolwiek rozwiązań dla rowerów w al. Jerozolimskich, choć zarówno chodniki jak i jezdnie były ostatnio remontowane,
-ułomne rozwiązania rowerowe na przedłużeniu KEN,
-wiele projektów tras rowerowych leżących w szafie od lat (Waryńskiego, Jagiellońska, Czerniakowska, Jana Pawła, Emilii Plater...)
-zamknięcie drogi rowerowej nad Wisłą i zakaz wjazdu rowerów na objazd Wisłostrady,
-wykonanie drogi rowerowej na Broniewskiego niezgodnie ze standardami, które miasto samo sobie uchwaliło,

To kontrola i działania Masy powinny wręcz się mocno nasilić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #83 dnia: 12 Paź 2012, 15:07:07 »
Nie pytałem o samą konieczność podejmowania działań, ale o konieczność comiesięcznego przejazdu przez miasto; o to, czy taka comiesięczna "demonstracja siły" (chociaż brzmi to negatywnie) jest konieczna, by odpowiedzialne osoby brały na poważnie petycje aktywistów rowerowych.

Kenneth

  • Gość
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #84 dnia: 12 Paź 2012, 15:40:10 »
@Raffi - może w takim razie należałoby zorganizować jakieś dodatkowe imprezy w okolicach tych miejsc lub na nich? Może jakaś Masa Sobotnia na Moście Północnym? Przyblokować (wiem, ale mówi się trudno, może inaczej się nie da?) przejazd samozłomiarzom? Może jakiś redaktor napisze jakiś artykuł, inny zrobi parę ujęć skaczącego tłumu na moście z rowerami ("rowery w górze!"). Może wreszcie HGW zobaczy czy usłyszy o takiej akcji i wreszcie ruszy swoje .... i coś zrobi?

A jak nie, to... dawno chyba nie było nielegali?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Paź 2012, 19:34:02 »
Teraz "obdzierają nas ze skóry"" osądzają od czci i wiary " i inne przywary -proszę poczytać wcześniej i wyżej a co dopiero przy nielegalnym działaniu jakie głosy by się rozległy? Na dokładkę przy problemie zamykanych szpitali ,zubożeniu społecznym, brakiem równego dostępu do służby zdrowia , żłobków , przedszkoli, szkół zamykanych i gnębionych" naszych"-prawnikach ,my ze swoimi problemami to trochę wydaje mi się nie w pierwszej kolejności do walki o prawo -to tak samo jakby kłócił się co by tu na Marsie posadzić -narcyzy czy goździki . Jestem za narcyzami ponieważ większość społeczeństwa zachowuje się jak te kwiatki. Tak więc  wydaje mi się że raz w miesiącu wystarczy narazić się  a resztę miesiąca jak kto woli (może sobie sam wyprodukować koktajl Mołotowa).  Ja poza Masą jeżdżę codziennie i to w kamizelce Masowej i trochę swoją osobą przypominam o Nas  a i niektórych (przeważnie Batmanów czy nietoperze) przypominam o kulturze i że nie są sami na tym świecie i wydaje mi się że najpierw kultura a później żądania.Wystarczyło by żeby większa rzesza  naszego społeczeństwa wzięła udział w comiesięcznym przejeździe (pokojowym) a już skutek na pewno byłby większy niż gromadka  ok.100 zawziętych zadymiarzy których zaraz okrzykną "chuligany"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #86 dnia: 13 Paź 2012, 15:35:09 »
Nie pytałem o samą konieczność podejmowania działań, ale o konieczność comiesięcznego przejazdu przez miasto; o to, czy taka comiesięczna "demonstracja siły" (chociaż brzmi to negatywnie) jest konieczna, by odpowiedzialne osoby brały na poważnie petycje aktywistów rowerowych.

Nie widzę, by były brane na poważnie w wystarczającym stopniu, ale to już napisałem.


@Raffi - może w takim razie należałoby zorganizować jakieś dodatkowe imprezy w okolicach tych miejsc lub na nich?

Nie krępuj się Storm. Ja się nie rozdwoję ;-)



---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #87 dnia: 13 Paź 2012, 17:19:15 »
@Raffi - biorąc pod uwagę inne przedsiewzięcie w jakim biorę czynny udział - ja się nie roztroję :P

Ale odnoszę wrażenie, że WMK w tej chwili jest lekceważona przez możnowładców tego miasta. Krótko mówiąc - HGW Masę olewa na żółto i gorąco. Na masie pojawiła się chyba raz (nie licząc Twojego debiutu Raffi w jej roli :P), i to przed wyborami samorządowymi. Od tego czasu na Masie pojawiają się tylko nieliczni politycy - oczywiście przed kolejnymi wyborami, aby zdobyć te kilka głosików i... nic poza tym się nie dzieje.
A kolejne zdobycze rowerzystów to albo są zdobywane wielkimi walkami - jak Nowowiejska i DDR po torach tramwajowych, które i tak pewnie są omijane przez rowerzystów ze strachu ("a nuż mnie rozjedzie tramwaj?"), albo są kompletnie bezużyteczne - jak Noakowskiego. (osobiście widząc to co zrobili to... wolę polecieć Nowowiejską do Chałubińskiego, albo ewentualnie Lwowską. Mniej czasu się traci na włączanie i wyłączenie się z ruchu - bo tym ruchem się już jest.

@Jerzy - chcesz powiedzieć, że idzie i mamy krrrrrrrrrrrrrrrrrryzys? Uwielbiam to słowo. Zwłaszcza jak je wymawiają analne-tyki z giełdy i okolic. KRRRRRRRyzys. To takie modne słowo.
Fakty są takie, ze moja firma sprzeda w tym roku około 150% produktów jakie sprzedawała do tej pory corocznie. Kolejny fakt: na ulicach coraz mniej widzę polonezów, fiacików czy tam innych truposzy sprowadzanych z Niemiec - a coraz więcej widzę samozłomów markowych, kupowanych w Polsce.
Piszesz coś o służbie zdrowia? A jak Ci powiem, że w szpitalach ponad 80% kasy i budżetów idzie na.... pensje? A nie na leki czy zabiegi? Tylko do prywatnych kieszeni doktorków? I to nie jest kwestia tego, że tych pieniędzy jest za mało. Porównaj sobie stan budżetu Instytutu Onkologii w Warszawie i jego filii gdzieś tam w Polsce. Filia długów nie ma i... rozwija się! A IO w Warszawie upada, pieniędzy brakuje, zadłużenie i... w wyniku jakichś porozumień ma dostać kasę z filli na ratowanie swojej działalności. To jest kwestia tego JAK się zarządza pieniędzmi.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #88 dnia: 13 Paź 2012, 20:24:27 »
Kenneth sam sobie odpowiedziałeś  w jakiej kolejności powinno się rozwiązywać problemy -najpierw tyłki dyrektorskie i samochody skąd to coraz to bardziej wypasione a coraz to więcej mówi się o biedzie? Rowerzyści są też nie bez winy - skąd u nich to coraz to droższe i wypasione rowerki - może jakby tak dołożyli jeszcze trochę więcej PLN - ów  to i stan techniczny ddr-ów i cpr-ów nie powinien im przeszkadzać w ostateczności jakieś hydrauliczne zawieszenie zrekompensowało by niedogodności :P. I dalej uważam że jak rewolucja to w innych bardziej pilnych sprawach(płace w służbie zdrowia) a później gdy będzie bliżej normalności to i w naszej sprawie można  a na razie możemy tylko zbierać (po cichu) siły na comiesięcznych masach i jak będzie na tyle nas dużo ,to i bez większego przelewu krwi wygramy a na razie skoro na maxa udaje się zebrać 2000 ludzi to i traktują nas mało poważnie -jak sektę.  Zauważ co rząd zrobił z 50 tysiącami podpisów w sprawie emerytalnej a co oczekujesz po garstce w szczytach 2000 osób. 

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #89 dnia: 13 Paź 2012, 22:30:39 »
Wystarczyło by żeby większa rzesza  naszego społeczeństwa wzięła udział w comiesięcznym przejeździe (pokojowym) a już skutek na pewno byłby większy niż gromadka  ok.100 zawziętych zadymiarzy których zaraz okrzykną "chuligany"
Niestety, ale duża część rowerzystów to zatwardziali chodnikowcy. Mam wrażenie, że oni niekoniecznie identyfikują się z pragnieniem posiadania sensownego systemu infrastruktury rowerowej. Im wystarczą chodniki. Co więcej, wraz z jego rozbudową coraz trudniej będzie im tłumaczyć się z jazdy chodnikiem. Edukacja tej grupy to chyba najlepsze działanie. Efekty akcji nauki jazdy po ulicy wskazują na to, że są chętni do porzucenia chodników. W połączeniu z podkreślaniem, że jazda chodnikiem jest BE, obciachowa i mainstreamowa może zmieni stosunek reszty.

Nowowiejska i DDR po torach tramwajowych, które i tak pewnie są omijane przez rowerzystów ze strachu.
Jechałem tamtędy raz i od tamtej pory omijam. Nie ze względu na tramwaje, a na to co trzeba zrobić po dojechaniu do Waryńskiego. Czyste marnowanie czasu. Na kołach 16" zjazd z Pl. Zbawiciela w Nowowiejską także dostarcza emocji.