Autor Wątek: Skrzyżowanie Górczewska-Powstańców po przebudowie  (Przeczytany 5575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Skrzyżowanie Górczewska-Powstańców po przebudowie
« dnia: 17 Lip 2014, 10:08:53 »
Szukałem, ale albo źle, albo nie wiem gdzie: czy ktoś z Was ma może gdzieś pod ręką projekt tej przebudowy? Jak to docelowo będzie wyglądało?

Po ostatnich przekopach zaczyna mi to wyglądać jakby w tym miejscu szykowali... budowę ronda.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Skrzyżowanie Górczewska-Powstańców po przebudowie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lip 2014, 17:09:31 »
Na skyscrapercity jest całe zestawienie projektu ze stanem przed budową i po:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=114098331&postcount=15
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzyżowanie Górczewska-Powstańców po przebudowie
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sie 2014, 19:14:17 »
Zdarza sie Wam jezdzic przez to skrzyzowanie? Po tygodniu jazdy mam pewne obserwacje. Na poczatku wydawalo mi sie ze jest to zrobione swietnie, bo jest wasko, auta jada bardzo wolno, w zasadzie nigdy nie czekam na wjechanie, zmiana pasa tez nie jest problemem.

Od dwoch dni mam mieszane uczucia: mimo ze auta jada wolno to sa w swojej opinii nadal najszybszymi pojazdami w okolicy i jesli on jedzie, to nikt go nie bedzie ani omijal, ani wyprzedzal.

 Dzis zlozylem lusterko dzentelmenowi ktory byl tak zajety trabieniem, ze jak skonczyl, to od razu zjechal w prawo - nie patrzac, ze ktos go omija (kierunkowskazu oczywiscie nie wlaczyl, bo po co?). Dwukrotnie tez usilowano mi wjechac w bok, nielegalnie zjezdzajac z wewnetrznego pasa na polnoc. Robi sie z tego wolna amerykanka, bo jak jedziemy wolno to przeciez linie i pasy nie obowiazuja.

A pewnie to rozwiazanie jeszcze chwile posiedzi...

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Skrzyżowanie Górczewska-Powstańców po przebudowie
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sie 2014, 19:53:26 »
Nie dłużej niż do 22 września. Wówczas wraca ruch tramwajowy i skrzyżowanie musi być drożne z tego punktu widzenia.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzyżowanie Górczewska-Powstańców po przebudowie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Paź 2014, 11:33:41 »
Gdyby komuś zdarzyło się w najbliższym czasie jechać Powstańców na północ w kierunku skrzyżowania z Górczewską, proponuję uważać: tymczasowe rozwiązanie tuż przed Górczewską kieruje ruch z prawego pasa na lewy (przecinając torowisko). Tory wystają powyżej tymczasowo położonego asfaltu, co wczoraj, po deszczu, skończyłoby się dwiema spektakularnymi glebami i potrąceniem (no ale wpaść pod nowiutkie, czarne BMW to nie wstyd).

Nie wiem czy taką pułapkę na rowerzystów można zgłosić wykonawcy lub komukolwiek innemu (licząc, oczywiście, na poprawienie, a nie na zignorowanie problemu). Miejsce jest ewidentnie niebezpieczne, bo startuje się zaraz z czerwonego światła, a samochody (mimo że jadą wolno i nie mają jak wyprzedzić), to są jednak bardzo blisko, a ewentualna gleba kieruje rowerzystę prosto pod koła.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzyżowanie Górczewska-Powstańców po przebudowie
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Paź 2014, 13:44:27 »
Zgłoś do pełnomocnika rowerowego przy ZTM najlepiej do Marcina Czajkowskiego -on niedawno informował mnie, że był na wizji lokalnej na Powstańców i już mówił że jest "ok" . Może chodziło o inny odcinek - jak piszesz że tymczasowe ,to pewnie jeszcze nie skończone .