Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012  (Przeczytany 43227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karolek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • moje konto na PinkBike
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Wrz 2012, 22:40:23 »
~~1400

Gangnam na Nowym Świecie rozwalił system! Trochę wolno, ale za to jaka frekwencja. Również pozdrowienia dla jednej pani  ;D Natomiast wielki hejt w stronę motłochu, na tylnym kole to możecie sobie wyrywać dziewczyny pod Wileńskim, oraz personalnie największy hejt dla dzieciaka na granatowo-białym fullu Kony, momentami po prostu przekraczał wszelkie dopuszczalne granice, raz prawie wyłożył mi się pod kołami. To jest młody człowieku rower do lasu i do spadania, a nie do cyrku.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #76 dnia: 28 Wrz 2012, 22:55:47 »
1333 osoby. Da się na Veturilo przejechać całą masę ;-) Zdjęcia się kopiują.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #77 dnia: 28 Wrz 2012, 23:02:45 »
Karolku nie tak ostro , owszem i mnie wkurzali paniczyki którzy przyjechali po lansować się na rowerze bez świateł a jak widownia nie dopisywała to na chodnikach niech spie... piesi bo oni wyjęli raz na miesiąc rower z balkonu i jak najwięcej chcą w tak krótkim czasie się pokazać , ale jutro nie przyznają się nawet że brali udział w takiej masie (będą się bali konsekwencji). Wyżywają się wśród słabszych a na jezdnię samemu to już oni  nie bardzo (strach w oczach i te Tiry). Niestety są rowerzyści i rowerzyści .

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Wrz 2012, 23:10:23 »
Wielki szacun i podziękowania dla zabezpieczenia - ja bym tych krnąbrnych pieszych....
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2012, 23:12:31 wysłana przez mona »

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Wrz 2012, 23:14:11 »
Ogromne podziękowania dla Poziomkowiczów za aktywną pomoc w zabezpieczaniu :)
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline Fristajler

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Wrz 2012, 23:17:34 »
Właśnie niedawno wróciłem. No co tu gadać. Po raz kolejny zabezpieczenie jak zawsze w pełni profesjonalne - piesi się buntowali, ale elegencko ogarnialiście. Tempo nie najgorsze. Bardzo się cieszę, że udało mi się załapać na przejazd (akurat po pracy). Pogoda dopisywała. A frekwencja... Chyba coś ponad 1300 osób - to naprawdę robi wrażenie. Muzyka super dziś chłopaki ! No nic dodać nic ująć. Czad ! Czekam na fotki, bo wiem że mnie z ukrycia cykali ^^

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Wrz 2012, 00:06:07 »
Słuchajcie, doszły do nas informacje, że pewne partie i organizacje chcą wykorzystać Masę do promocji swoich poglądów nie związanych z rowerami. Robią to bez naszej zgody i dlatego prosimy o zgłaszanie takich sytuacji do organizatorów. A dziś jedziemy pod hasłem - Na rowerze do szkoły i uczelni.
P.S.
jest też prośba do samych uczestników żeby stanowczo acz kulturalnie podziękowali tym osobom.

Faktycznie, na Bora-Komorowskiego wbiły się w peleton 2 Panie reklamujące Partię Kobiet... Jakbym tego posta wcześniej przeczytał to bym zadziałał...
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Wrz 2012, 00:10:03 »
Panie z Partii kobiet były od początku Masy.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Wrz 2012, 00:19:43 »
Uff, i w domu. Przyczepa odstawiona, teraz jedzenie! :]

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Wrz 2012, 00:54:50 »
Jestem zaskoczona ilością osób! Jak o 18:00 rozglądałam się po pl.Zamkowym to miałam wrażenie, że ludzie średnio dopisali, ale wynika to pewnie z tego, że ostatnich kilka mas było wyjątkowo tłocznych.
Ogólnie było naprawdę fajnie- dopisała i pogoda, i ludzie, i trasa była bardzo OK. Szkoda tylko, że podczas powrotu do domu popsuł mi się rower i musiałam się jakoś dowlec tramwajem, grr. :<
Jako świeżynka w zabezpieczeniu chyba zbytnio się nie napracowałam bo wylądowałam jedynie na kilku skrzyżowaniach, ale myślę, że następnym razem nadrobię, bo już nieco ogarnęłam co-jak i z czym się to je. :)

edit: Panie były z pewnością od początku bo widziałam je już na Bankowym. Nie wiem, moim zdaniem to  trochę nie halo, że różne organizacje próbują tak wykorzystać masę do promowania swoich celów. Wiem, że ciężko to kontrolować (no bo poza zwróceniem uwagi raczej nic się nie da zorbić...), ale powinno się pomyśleć o jakimś remedium na takie rzeczy, może jakimś oficjalnym komunikacie jasno dającym do zrozumienia, że masa sobie takich akcji nie życzy.W peletonie jeździ tak dużo osób, że zawsze znajdzie się ktoś, kto nie podziela "jakiśtam" poglądów (prawicowych/lewicowych/cokolwiek) i przez to łatwo może się zrazić...
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz 2012, 01:04:02 wysłana przez Olexy »
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Karolek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • moje konto na PinkBike
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Wrz 2012, 01:59:40 »
Tak to zaraz homo, czarni i żydzi wytoczą całej masie proces o nietolerancyjność. Niestety taki mamy kraj i takie będą masy, jak długo będzie na to przyzwolenie.

Do panów z ledowymi paskami na ramach, czym to zasilacie? 12V one średnio potrzebują i jedzą mało prądu, pakiet 8xaa będzie ok? A może mały, modelarski pakiet Li-Po? Super efekt i bardziej widoczne od lampek rowerowych :)

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Wrz 2012, 02:51:49 »
Dzięki za przejazd nie miałem czasu wiec teraz piszę, trasa ciekawa tempo też dobre bo była zwarta grupa i nie trzeba było patrzeć tyle na ludzi cierpiących w samochodach na skrzyżowaniach lub pieszych.

Trzy samochody w peletonie no to zdarza się na szczęście nic nikomu sie nie stało kilka dętek, ale widziałem ze ludzie sobie radzili sprawnie.

Organizatorzy jak zawsze spoko bo sam nim jestem i zabezpieczam masę, jednym słowem mili.

Fajny wjazd na "Krakowskie Przedmieście" od palmy, ta fajna muzyczka i ci ludzie fantastyczni a do tego takie wolne tempo by jak najdłużej pokonywać ten odcinek (to mi się podobało)
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Offline Venusek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Wrz 2012, 11:09:26 »
Było bardzo ok, tylko szkoda że na gdańskim rozkraczył,ale dojechałem z masą pod dom. ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Wrz 2012, 13:17:19 »
edit: Panie były z pewnością od początku bo widziałam je już na Bankowym. Nie wiem, moim zdaniem to  trochę nie halo, że różne organizacje próbują tak wykorzystać masę do promowania swoich celów. Wiem, że ciężko to kontrolować (no bo poza zwróceniem uwagi raczej nic się nie da zorbić...), ale powinno się pomyśleć o jakimś remedium na takie rzeczy

Najlepsze remedium to świadomi uczestnicy Masy. Świetnie zdajecie sobie sprawę, że ładowanie się ze swoimi transparentami na Masę bez pytania o zdanie to świństwo i nie chcecie mieć z kimś takim do czynienia, nic od niego kupować, dostawać, ani nań głosować. I to w zupełności wystarcza.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

JURO

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 września 2012
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Wrz 2012, 15:51:05 »
Cześć.

Co do masy to było parę rzeczy ,które można było uniknąć.
Przykład >>"Szurek" zablokował kierowce na Fieldorfa. Gdy podjechałem i spytałem gdzie jedzie powiedział ze do Promenady. Miał 4 metry do zjazdu na pas do lewoskrętu.

Jeżeli chodzi o Panie z "PK" to moim zdaniem mogą sobie przyjeżdżać ,ale jeśli będą z tymi przyczepkami niech założą na nie (na banery) koszulki WMK .