Autor Wątek: problemy zdrowotne  (Przeczytany 5294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Wrz 2010, 19:07:36 »
Zawsze mozesz poprosić w aptece coś na wzmocnienie stawów (o ile to stawy) na pewno nie zaszkodzi :)

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrz 2010, 19:14:14 »
tak chyba zrobie i bede jezdzila z apteczka i bandazem,., w razie gdyby mi cos nawalilo..
z tego co patrze to chyba w tym preparacie na stawy czy jakos tak to glownie witaminy sa jakies ,chyba,
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Wrz 2010, 14:05:25 »
na stawy to glukozamina. wszędzie, bez recepty. Ale lepiej skonsultować z lekarzem. Polecam cieplejsze gatki, przestwienie siodła.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Wrz 2010, 13:03:58 »
,,Tylko ja niewiemn jak sprawdzic stan tego roweru czy ok,, jest. Musze wiec chyba sie udac do serwisu

Najprościej to wsiąść na inny, dobrej klasy rower. Jeżeli jadąc  na nim (przy podobnym ustawieniu siodła) poczujesz że ruch nogi jest inny, to jest to sygnał, że coś jest nie tak. Tak samo jeżeli po powrocie na swój rower, poczujesz, że jedzie Ci się (pomimo podobnych ustawień wysokości siodła w obu rowerach) jakoś dziwnie, inaczej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Wrz 2010, 19:49:35 »
nie mam do dyspozycji iinego dobrego roweru..
moze mi ktos pozyczy swoj na chwile?:P Tyle ze ja mala jestem to rama do 19:p
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Wrz 2010, 20:18:14 »
mój ma 18 cali (rama) ale siodło to raczej jak na 23 cale ;)
btw... tak sobie właśnie pomyślałem.... Raffi... a poziom to ile ma cali ;) ?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Wrz 2010, 10:21:28 »
mój ma 18 cali (rama) ale siodło to raczej jak na 23 cale ;)
btw... tak sobie właśnie pomyślałem.... Raffi... a poziom to ile ma cali ;) ?

204cm podzielić na 2,54... 80,3".

Ale to byłą długość pozioma, a Ty pewnie pytasz o co innego. Wielkość ramy liczy się po odległości od końca rury "podsiodłowej" ramy do suportu (choć prawdę mówiąc, to każdy producent liczy inaczej, a w cienkich jest jeszcze inaczej). U mnie ta odległość jest nie do policzenia bo rama się nie kończy przy siodełku. Można policzyć odległość suport-fotelik. Ta wynosi 81cm. Zatem: 32,3" to wynik dla liczenia typowo "pionowego". Na pionowym rowerze zaś jeździłem na ramie 20'5". To tak dla porównania. Tyle pionowo.

W poziomie natomiast liczy się długość nie suport-fotelik, tylko długość nogi (czyli odległość pomiędzy stawem biodrowym, a punkt na stopie, gdzie jest SPD lub punkt którym naciskamy na pedał, gdy nie jeździmy w SPD). U mnie to około 88cm. Zatem mój poziom ma rozmiar 34,6" w liczeniu "poziomym" ;)

Cieszę się, że mogłem rozwikłać zagadkę. Jeszcze jakieś pytania? ;)

nie mam do dyspozycji iinego dobrego roweru..
moze mi ktos pozyczy swoj na chwile?:P Tyle ze ja mala jestem to rama do 19:p

Dokładnie, umów się z kimś i pożycz. Najlepiej przyjedź do kogoś na swoim, przejedź się i zaraz wsiądź na swój z powrotem - będziesz miała bezpośrednie porównanie.

Sam bym się zgłosił, ale na moim rowerze byś nie pojechała. W dodatku ja wiem, że mój rower jest krzywy, więc się nie nadaje do porównania.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Paź 2010, 17:00:23 »
teraz to wogole  nie jezdze na rowerze,, mam nadzieje ze jak pojde na mase pazdziernikowa to jakos dojade i nie rozloze sie po drodze;)
szczęśliwa bo z Nim;)

storm

  • Gość
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Paź 2010, 19:05:32 »
Czegoś tu nie rozumiem... za nic nie mogę tego zrozumieć o czym Wy tu piszecie, a zwłaszcza Ty Mała.
Napisałaś 25 września, że masz problemy z kolanem, tak? Dzisiaj jest 11 października. 2 tygodnie później i okazuje się, że NIC nie zrobiłaś aby się wyleczyć. Podaję więc na tacy: (pierwszy z brzegu szpital i poradnia, chyba najlepsiejsza w Warszawie)
http://www.dzieciatkajezus.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=52
Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
Adres: ul. Lindleya 4
Telefon: 022 502 16 12

Mapa:
http://mapa.szukacz.pl/?&n=52.224256&e=20.997606&z=1.5m&typ=n&m=Warszawa&u=Williama Lindleya&t=


Reszta należy do Ciebie - albo jesteś chora i masz problem z nogą, albo nie jesteś i ten wątek mozna skasować.
P.S. Ze znacznie mniejszą (jak się okazalo) dolegliwością wylądowałem onegdaj na ostrym dyżurze. I wolałem, aby specjalista mi powiedział czy rozwaliłem sobie ścięgno Achillesa i mi je złożył, niz gdybym przeoczył i rozwalił je do końca.

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: problemy zdrowotne
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Paź 2010, 19:15:29 »
Oczywiscie temat wyczerpany porady uzyskalam;) zrobic co mialam zrobilam, ,,, wiec mozna owy watek zamknac end finito finito , bede jak cos robic OT  kiedys gdzies jak cos Oby jednak dalej bez kontuzji
szczęśliwa bo z Nim;)