Autor Wątek: Bemowo Bike  (Przeczytany 11523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bemowo Bike
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lut 2015, 09:17:18 »
Zwycięzca miałby zgodnie z ich przewidywaniami zbudować wypożyczalnie do 1 marca 2015. Optymiści czy demagodzy?

Demagodzy i to bardzo. Wystarczy, że w przetargu ktoś się odwoła, albo zada kilka pytań do SIWZ i taki termin idzie papa. A ostatnio w kazdym jednym przetargu na rower publiczny była walka na noże, odwołania, wykluczenia, sądy... dobrze będzie jak się w rok wyrobią :P

Miasto zaś w ramach planu ratunkowego planuje przenieść na Bemowo trzy wypożyczalnie które zlikwiduje w innych dzielnicach.

KOSZMARNY błąd. Będzie jak z jedną stacją roweru na Zielonej Białołęce - mało kto tym jeździ, bo do kolejnej stacji daleko i zwykle nie po drodze. Natomiast w centrum, gdzie ludzie rzeczywiście jeżdżą będzie 1 stację i X rowerów mniej.

Takie polityczne rozmieszczanie rowerów zamiast rozmieszczania według pobudek merytorycznych to świetny sposób na zamordowanie systemu rowerów publicznych. Były już takie przypadki w Polsce :P

Dobry system roweru miejskiego musi być GĘSTY. Musi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Bemowo Bike
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lut 2015, 09:38:41 »
I bardzo dobrze. Nie chcieli poczekać pół roku to niech teraz czekają 2 lata. Ogłaszanie przetargu na 2 lata spowodowałoby że cena byłaby kosmiczna. Ogłoszenie przetargu na więcej lat spowodowałoby po kilku latach ten sam problem co mamy dziś.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bemowo Bike
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lut 2015, 13:47:32 »
Mnie bardziej martwi, czy miasto zacznie na tyle wcześnie temat wyboru nowego operatora i formy systemu, że Veturilo nie zniknie jak BB. Bo niestety chyba zapowiada się na powtórkę z historii.

Ja o Veturilo nie postulowałem, miasto zrobiło to samo - ale trudno zaprzeczać, że to gigantyczny sukces, że pojawiły się tysiące nowych cyklistów dzięki temu. Więc mam nadzieję, że nie zawalą swojego sukcesu jak Bemowo, czy Kraków wcześniej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)