Autor Wątek: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015  (Przeczytany 10101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gregorius

  • Gość
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Lip 2015, 10:45:00 »
Tradycyjnie w sklepie Artykuły Propagandowe na ul. Okopowej http://www.okopowaflagi.pl/index.php/of ... =&start=21 dostępne są ciekawe propozycje opasek za normalne ceny (11,00 zł)...

NR również prosił o założenie opasek - pojawił się taki oto komentarz:

Cytuj
Michał Świderski W imieniu Stowarzyszenia Tradycji Armii Krajowej uprzejmie proszę o NIEZAKŁADANIE OPASEK. Opaska to nie jest gadżet tylko element powstańczego munduru. Należy mu się szacunek. Zakładanie opasek jest nie na miejscu i pachnie przynajmniej "odpustem".


Chyba raczej cały mundur, bo reszta to zwykłe cywilne ciuchy.
Poza tym opaski nosili różni: np. ORMO.

Może odpuśćmy te opaski. Trzeba pojechać, znicze zapalić i będzie OK.
Pajacować nie musimy.

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Lip 2015, 15:17:05 »
http://www.bbc.com/weather/756135?day=1

jak widać - pogoda jutro - chłodno, zabieramy ciepłe ubrania na spotkanie późniejsze. Bez zmian pozostaje formuła przejazdu.
A ty Gregorius lepiej może nie zjawiaj się jeszcze - bo ktoś coś powie i znowu będziesz musiał o tym napisać, przekazać nam. Za chwilę ktoś zakaże używania flagi narodowej, flar, świeczek bo komuś ujmę to przynosi. Pamiętasz sprawę zakazu wywieszania flag narodowych w Polsce?
Jestem dumny z naszej flagi i traktuję ją z szacunkiem, podobnie opaskę więc naprawdę dziękuję za troskę.
Masz mnie za ignoranta? 

do zobaczenia - jak było ustalone:)

w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Lip 2015, 19:49:31 »
20 stopni to chłodno??? ;)

Fajnie, Czajnik, że znów to organizujesz. Potwierdzam przybycie.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sie 2015, 00:39:11 »
Nie, to nie chłodno, to zimno! A tak poza tym to wg TVN Meteo Active miało być 25 stopni, a w niedzielę 28, WTZF*?
Ja też będę :)

---
*) What The Zatem F...k
« Ostatnia zmiana: 01 Sie 2015, 00:40:27 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Sie 2015, 07:16:08 »
Dziękuję za wspólnie spędzony czas, za inicjatywę Marcina i Pomocnych Pomocników.
Miło, że przybywa rowerzystów, którzy chcą czcić i pamiętać o przeszłości naszych przodków i historii miasta.
Fajnie, że jesteśmy dla siebie mniej anonimowi, dbamy o czystość środowiska a most przetrwał...

Gregorius

  • Gość
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Sie 2015, 10:41:39 »
Podrzucam link do wiadomości niemieckiej telewizji ZDF kręconej na R. Daszyńskiego.
http://www.zdf.de/ZDFmediathek/kanaluebersicht/aktuellste/166#/beitrag/video/2460364/ZDF-heute-Sendung-vom-01-August-2015
Info jest zawarte pomiędzy 9'10" a 11'30" tej 20 minutowej audycji.
Relacja z wydarzeń jest wpleciona w omówienie samego filmu o Powstaniu Warszawskim,
jak i samego Powstania.
Jak na moją znajomość niemieckiego to narrator przedstawił historię dość bezstronnie.
Ocenę wydarzeń pozostawiono Polakom.

Offline Wujek_Drex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Sie 2015, 11:18:54 »
Niestety nasza znajomość niemieckiego jest taka, że ktoś mógłby to przetłumaczyć. ;-)

Dziękujemy z Magdą wszystkim obecnym za dobrze i w miłym towarzystwie spędzony czas w szczytnym celu. Oby za rok znów można było to powtórzyć w takim lub większym gronie.

Co do opasek- dla mnie taka opaska jest FORMĄ uczczenia tych którzy wtedy walczyli między innymi dla mnie, więc jakiekolwiek pomysły o niezakładaniu ich są lekko mówiąc niepoważne. I na tym skończę, żeby kogoś nie obrazić, bo są tacy wrażliwcy tutaj.

I mam nadzieję, że zdjęcia z Przejazdu Świeczkowego dość szybko się pojawią i tu je znajdę. :-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Sie 2015, 15:43:19 »
Czajnik prosił, żebym skrobnęła kilka słów, a ponieważ nie chciałam pisać posta pod postem, robię to dopiero teraz :)
W przejeździe świeczkowym brałam udział pierwszy raz w życiu, choć w roku 2011 zjawiłam się na chwilę pod Krybarem (byłam wtedy na bezrowerzu po wypadku, dlatego nie mogłam pojechać) i później, bodajże w roku 2013, już na rowerze odprowadziłam uczestników do skrzyżowania Tamki z Wybrzeżem Kościuszkowskim.
Najpierw pojechałam na rondo Dmowskiego i... przekonałam się, dlaczego zbiórka była zarządzona na 16.30 ;) O 16.50 było tam już tyle narodu, że za Chiny wołowe, jak to mawia mama mojej koleżanki, nie było szans się dostać na tarczę ronda. Potem śmignęłam pod Krybar, gdzie po paru minutach zaczęli się zjeżdżać rowerzyści - i ruszyliśmy. Idea przejazdu jest wspaniała, miłe, że to już 8 lat i z każdym rokiem rowerzystów przybywa. Odwiedziliśmy różne miejsca pamięci związane z Powstaniem, na Powiślu, Mokotowie i Woli - tam musiałam się urwać, bo przede mną były kolejne punkty programu dnia. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym przedsięwzięciu, poznać nowe mordki, pokręcić się rowerem po mieście - no to do następnego razu!

PS Zrobiłam parę fotek komórką, postaram się je zgrać wieczorem i wrzucić.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Gregorius

  • Gość
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Sie 2015, 17:48:53 »
Przepraszam Czajnika i Wszystkich Obecnych za durne skojarzenia.
Wczoraj byłem po raz pierwszy i zrozumiałem to i owo.
Marcinie! w pełni popieram to co robisz.

Offline Cosmit

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Sie 2015, 18:28:12 »
Gdzie i kiedy będą zdjęcia?
Pociski są humanitarne:
wojskowe tylko ranią by nie zabijać
myśliwskie głównie zabijają by nie zadawać bólu
Wybór należy do Ciebie

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Sie 2015, 20:14:57 »
Ja dopiero dzisiaj zgrałem filmiki i przed chwilą dałem Joli , aby coś wyciągnęła i zgrała  w jakąś sensowną całość .  Co do zdjęć to może być bałagan (,ale opanujemy go ) , Czajnik mówił ludziom aby przesyłali na adres  "przejazd_świeczkowy@interia.pl" . Jak się pojawią to i tutaj się wstawi.
 

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Sie 2015, 16:00:38 »
film do obejrzenia na jutubie
https://youtu.be/ZAOVz61pifk
jakość taka sobie

wieczorem wrzucę film do siebie na serwer i dam linkę, będzie można ściągnąć w oryginalnej jakości/wielkości

edit: na stronie http://jolajola1.net/inne/ wisi plik przejazdswieczkowy2015.mp4
« Ostatnia zmiana: 08 Sie 2015, 11:46:48 wysłana przez jolajola1 »

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Sie 2015, 23:29:44 »
Witam,
pod poniższą linką zdjęcia z VIII przejazduŚwieczkowego Czajnika
https://goo.gl/photos/8DL9NptkLesFQj9x7

Witek

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Wrz 2015, 10:21:30 »
Witam ,zbliża się 2 października czyli oficjalne zakończenie Powstania Warszawskiego .
Proponuję spotkać się w piątek 2-X br. o godz 18 na placu Zamkowym celem uczczenia tego dnia i przejazd na Kopiec Powstania Warszawskiego .

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika edycja 2015
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Wrz 2015, 20:49:51 »
Jerzy, po prostu bądź.
Weź ze sobą jakieś świeczki i proponuję pojechać do Śródmieścia, na Mokotów i zakończyć jak zawsze na Kopcu Powstania Warszawskiego. Czy z przejazdu świeczkowego nie zostały jakieś świeczki.
Ja będę.